GTA - Záhady a legendy

Jdi na obsah Jdi na menu

Verze

ČeštinaEnglish

Foto


Napište nám

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Podpora

Potřebujete poradit s čímkoliv, co se týká GTA? Potřebujete na webu najít konkrétní článek nebo rubriku? Naše podpora vám se vším poradí!

Pátek  20:00 - 21:00
Sobota  20:00 - 21:00

Jsme také k dispozici, když pracujeme na webu!

Z důvodu časové krize není podpora k dispozici v období 1. 10. 15 - 2017!

SI West
Webová podpora

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 5
Celkově: 610979
Měsíčně: 15662
Denně: 424

 
 


Historie pátrání

20. 12. 2013

historie-patrani.jpg

Počátky pátrání ve hrách GTA se začaly rozvíjet pravděpodobně okolo roku 2000, mezi vydáním hry GTA 2 a GTA 3. Za úplný začátek je považováno období, kdy vznikaly tajemné příběhy od úplně prvních badatelů, někdy po vydání hry GTA 2. Popravdě šlo pouze o podivné chování chodců a městské dopravy ve hře. Jednalo se o pouhý začátek celého vývoje. A co následovalo po vydání dalších dílů ? Celou historii pátrání si můžete pročíst v tomto článku.

Co se stalo po vydání hry Grand Theft Auto 3 ?

Po vydání hry GTA 3 (rok 2001) se světová komunita badatelů začala mírně rozšiřovat. GTA 3 bylo totiž první 3D hrou ze série GTA od společnosti Rockstar Games. Mimoto se v této hře také objevily první opravdové záhady a easter eggy. Badatelé první generace si tedy začali říkat, že v této hře opravdu něco nehraje a pátrali podrobněji dál. Ve hře se také dokonce objevila první možná zmínka o Bigfootovi, jehož výskyt by mohl být na severních kopcích nad městem. Ve hře GTA 3 se ale stále jednalo o pouhé zajímavosti a příhody hráčů. Větší potěšení čekalo badatele v dalším díle.

gta-iii.png

Co se stalo po vydání hry Grand Theft Auto Vice City ?

Po vydání hry GTA Vice City (rok 2002) se komunita badatelů opětovně zvětšila. Začaly první velké tvorby fanouškovských webových stránek a videí na internetu. Vše za účelem podělení se s ostatními o své zkušenosti a objevy. V GTA Vice City se objevilo mnohem více záhad a zajímavostí včetně prvních odkazů na Leatherface a skutečný Epsilon Cult. 

gta-vice-city.png

Co se stalo po vydání hry Grand Theft Auto San Andreas ?

Hra GTA San Andreas se pro badatele stala revoluční hrou a to proto, že se zde objevilo prozatím nejvíce záhad, easter eggů a zajímavostí z celé série. Tato hra přitáhla opravdu hodně hráčů a to také především badatelů. Zpočátku se zdá být situace klidná, badatelé vytváří své webové stránky a videa (dodnes se skoro žádná nedochovala), která následně dosazují na internet, přitahují návštěvníky a jiné badatele. Na několik těchto nejstarších webových stránek můžeme narazit i dnes v propadlišti internetu (postřehnete zde např. poměrně podivné a chvalné komentáře nadšených badatelů pod články, kde se píše např. o objevu studny v Montgomery a uvažování o Samaře Morgan - to vše v pěti větách). Celý badatelský svět v letech 2004-2005 obrovským způsobem naruší tvorba módů a falešní badatelé. V tomto období se také začíná celá komunita pomalu rozpadat a rozhádávat mezi sebou. Webové stránky a videa o záhadách a objevech jsou atakovány přívalem vulgárních komentářů od hráčů, kteří mají již s falešnými badateli zkušenosti. Nadávky padají i na badatele, kteří si ještě nikdy nic nevymysleli a nikdy nepoužili módy. Nemůžeme ale dávat vinu jen tvůrcům módů, kteří mohli např. mód UFA vytvořit pouze za zábavním účelem (nikoli proto, aby s ním někoho oklamali). Vina spadá i na badatele samotné, kteří přístupných módů zneužili, či si celou záhadu vymysleli a přesvědčili ostatní, že existuje. Nikdy tedy nelze nikomu věřit, dokud si onu věc nevyzkoušíte a neověříte. Nicméně po badatelských klamech se začíná celá komunita rozpadat, až se jednoho dne rozpadne úplně. Každý nový příspěvek na internet je okamžitě brán za lež a pouhým výdobytkem módu. Zanikají tedy webové stránky i videa. Tvůrci přestávají mít trpělivost. Moc webových stránek a videí se z tohoto období tedy nedochovalo. Po léta 2005-2008 badatelský svět zcela mlčí. 

gta-san-andreas.png

Co se stalo po vydání Grand Theft Auto 4 (včetně GTA Chinatown Wars) ?

Po vydání hry GTA 4 (rok 2008) se začíná badatelský svět opět probouzet. I přesto si ale badatelé dávají obrovský pozor na falešné hráče a také na to, aby ze svých badatelských příspěvků nevytvořili novou přetvářku. Často pátrají sami a již se nedělí o své zkušenosti. I v GTA 4 se objevují nové záhady, ale na internet jsou dosazovány s maximální opatrností. V období 2008-2012 začínají vznikat nové webové stránky i videa (v roce 2011 vznikl i náš web). Objevují se skuteční badatelé, badatelé druhé generace a na internetu přestávají kolovat nesmysly a vulgární komentáře. Badatelé se snaží více směřovat k pravdě a nezmiňovat se o předchozích nesmyslech. Celkový stav se v těchto letech velice zlepšuje a badatelů opět přibývá. Před vydáním následujícího dílu, GTA 5, se začínají objevovat obavy, že to bude něco podobného jako u GTA San Andreas. Skutečnost je ale úplně jiná.

gta-iv.png

Co se stalo po vydání Grand Theft Auto 5 ?

Po vydání očekáváného a také záhadami plného GTA 5 (rok 2013) byl zkrátka klid. Žádné hádky ani lži. Objevily se nové záhady včetně velkého množství easter eggů. Každý badatel si zkrátka pátrá po svém, často bez spolupráce s někým jiným. Současné webové stránky ani tvůrci videí se s komentátory vůbec nezabývají a jejich případné vulgární a nesmyslné komentáře ihned mažou. I přesto se ale stále objevují nezkušení hráči, kteří bez přemýšlení atakují ostatní, mnohem zkušenější, nebo sami oklamávají a zneužívají módů. Každý badatel by se tedy v tomto období měl nad sebou pořádně zamyslet.

gta-v.png