GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 8
Celkově: 961615
Měsíčně: 12183
Denně: 439

3. Jak se chovat při objevu?

jak-se-chovat-pri-objevu.jpg

Kamenem úrazu všech badatelů je, jak se zachovat, když něco opravdu vzácného ve své hře objevíte. Někteří z toho všeho radostně šílí a nakonec vůbec neví, co mají v danou chvíli dělat. Někteří z toho také radostně šílí, ale zachovají si chladnou hlavu a celý objev postupně dokumentují. Objev je totiž velice vzácná situace pro každého badatele a reakce na něj jsou různorodé. Jak byste se tedy při každém objevu měli správně zachovat? 

  • Uveďme si příklad, že nastala ta samá situace, jako na úvodním obrázku tohoto článku. Postava mezi stromy je sice mód Bigfoota, ale poslouží alespoň jako skvělý příklad. Kdybyste na něco takového narazili, okamžitě vyndejte fotoaparát/použijte nahrávací program a vyfoťte jednu fotografii.
  • Následně zaznamenejte herní čas, den, počasí, polohu, kraj a foťte znovu (opět přes fotoaparát nebo nahrávací program). Udělejte co nejvíce fotografií a videí z různých úhlů. Nejprve se snažte moc nehýbat. Daná věc by totiž mohla v závislosti na vašem pohybu zmizet. Jakmile zjistíte, že tomu tak ve vašem případě není, prozkoumejte a zdokumentujte objekt z různých úhlů.
  • Po dokumentaci nastává výzkum chování a vlastností objektu. Pokud by to tedy byl Bigfoot, vyzkoušejte na něm různé zbraně, která na něj nejvíce působí, prozkoumejte velikost jeho života a zjistěte také, jak moc ubírá život vám. Někdy se stane, že vám tento objekt bude chtít hned utéct, vytratit se. Proto je nutné mít při sobě auto, nebo v neposlední řadě si nacheatovat jetpack (ROCKETMAN).
  • Jakmile se vám podaří objekt zabít, zničit, zdokumentujte i to. Následně si shrňte, co se vám vlastně stalo. Až napíšete vaše shrnutí (čili hlášení o objevu), máte vyhráno a můžete se jít se svým objevem pochlubit.
Pokračování

Pokud jste se poučili z poznatků, můžete postoupit do dalšího článku, ve kterém si ukážeme, jak správně fotografovat a natáčet.

Patička