GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 3
Celkově: 975553
Měsíčně: 11923
Denně: 306

Ratman

20. 12. 2013
Obecné

Ratman je nejpopulárnější a zároveň také jedna z prvních záhad v GTA 4, která byla objevena krátce po vydání hry v roce 2008.

Záhada Ratman

nezname.jpg

Typ Krysí muž
Výskyt Metro, Liberty City, GTA 4
Chování Nebezpečné
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

N E O V Ě Ř E N Á

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Popis

Ratman, nebo-li "Krysí muž", je dle legendy bytost menšího vzrůstu obývající temné a zapadlé části metra v Liberty City. Tato záhada vznikla, jakmile se na internetu objevila zvláštní fotografie, na které měl být Ratman skutečně vyobrazen. Údajně by to měla být napůl krysa a napůl člověk s červenými oči a ostrými drápy, který by měl dokázat velice rychle běžet (větší rychlostí, než jaké dosahuje motorka NRG-900) a útočit na hráče. Měl by se zjevit v okamžiku, kdy to nejméně čekáte a také by měl velice rychle zmizet. Ratman by měl být také často zaměňován s bezdomovci obývajícími metro. Z toho důvodu je také spojen s Darkelem z GTA 3.

Důkazy

Důkazů na Ratmana existuje ve hře velice hodně. Spojitosti můžeme nalézt např. v televizi při prohlášení starosty, který se chystá vyplavit metro kvůli krysí invazi, nebo dokonce na internetu v reklamě na laboratorní "lidské" krysy a v rádiu. Mezi další důkazy patří následující.

1. Badatelé často hlásí, že v metru slýchají podivuhodné hlášky typu: "I am Ratman!" (Já jsem Ratman!) apod. 

2. Metro je až přes příliš zabezpečené policií na téměř každé stanici. Proč ?

policie.jpg

3. V pravém dolním rohu na mapách metra na různých stanicích můžete zpozorovat zvláštní obličej. Podle badatelů by měl znázorňovat obličej Ratmana.

oblicej.jpg

4. Téměř po celém metru jsou graffiti. Některé vám mohou připomínat krev.

krev.jpg

5. V metru byste měli často narážet na bezdomovce (mají tam dokonce i svá sídliště - mezi stanicemi v Middle Parku). Některé obličeje bezdomovců vám mohou dokonce připomínat tvar obličeje na mapkách metra (viz důkaz č.3). Je tedy nakonec Ratman pouze převlečeným bezdomovcem ?

podivny-clovek.jpg

6. Poblíž stanice v Eastonu se nachází jaká-si mezistanice, na které můžete najít např. skříňky s věcmi potřebnými k opravám metra, opraváře a podobně.

easton.jpg

Na podlahách této mezistanice jsou zvláštní oranžové fleky. Badatelé tvrdí, že se jedná o zaschlou krev obětí Ratmana, ba dokonce bychom zde měli časem na nějakého mrtvého člověka opravdu narazit. Usuzují tak z toho, že se v útrobách bývalé opuštěné nemocnice na Colony Islandu nachází podobné oranžové skvrny.

easton---oranzova-krev.jpg

Podezření

1. Co kdybychom se již od začátku mýlili a Ratman by se vůbec nevyskytoval v metru ? Co když jsou kanalizace a potrubí jeho skutečným domovem ?

kanalizace.jpg

Teorie

1. Mnoho badatelů spojuje Ratmana s Darkelem z GTA 3. Někteří se domnívají, že Darkel je vlastně Ratman. Badatelé si totiž řekli, že údajně pozorovali Ratmana v tunelech v GTA 4 stejně tak jako Darkela v tunelu v GTA 3 a to je zavedlo k porovnání těchto dvou postav.

Video (DaviDustin)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička