GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 5
Celkově: 975549
Měsíčně: 11925
Denně: 307

Zombie

20. 12. 2013
Obecné

Zombie je populární záhada v sérii Grand Theft Auto. Vše začalo tím, že se vynořila smyšlená legenda o zombiech v jednotlivých dílech série Grand Theft Auto. Všichni samozřejmě tomuto mýtu nevěřili a tvrdili, že se jedná o pouhý výmysl. Postupem času se ale začaly objevovat nové zvláštnosti a důkazy, a tak se začalo o zombiech v GTA 4 uvažovat. Samozřejmě, že zombie tak, jak je známe, ve hře neexistují. Výrobci ale do svých her vložily velice zajímavé věci, které by na ně měly odkazovat. Nyní se ale pojďme podívat na zombie v GTA 4.

Záhada Zombie

nezname.jpg

Typ Odkazy na existenci znetvořených bytostí
Výskyt Sprunk Factory a okolí, GTA 4
Chování Odkazy
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

N E P R A V D Ě P O D O B N Á

VYVRÁCENÁ

Odkazy

V GTA 4 se dokonce spekuluje o možném výskytu opravdových zombie bytostí. Mezi hlavní výskyt zombií by měla patřit bývalá továrna na Sprunk. Často mají hráči tendenci vypovídat spíše o zdejším továrním duchovi než o zombiích.  

1. Mezi nejznámější důkazy a výskyty se řadí stará továrna na Sprunk, která se nachází ve čtvrti Tudor, Alderney (na jihu severního ostrova). Nedaleko se nachází striptýzový klub. Továrna je opuštěná a večer zde panuje velice strašidelná atmosféra. Badatelé tvrdí, že by se v továrně mělo co-si ukrývat. V noci zde údajně můžeme slyšet i hlasy či výkříky. Dnes je to oblíbená lokalita všech badatelů.

tovarna-na-sprunk.jpg

Mapa

tovarna-na-sprunk.jpg

2. Jakmile budete střílet na střechu budovy staré továrny na Sprunk a striptýzového klubu, můžete zaslechnout zvláštní hlášky. Většina badatelů si dříve myslela, že slyší hlasy nějakého ducha, ale jedná se nejspíše o hlas vyhazovače, který stojí u nedalekého striptýzového klubu (je velice zajímavé, že je jeho hlas i přes velkou vzdálenost slyšet tak nahlas).

You are outta here! (Jdi pryč!)

hlasky.jpg

Ok, that's it - you're done! (To je ono - Výborně!)

hlasky-2.jpg

Pleeeease Leeeeave! (Prosím, jdi pryč!)

hlasky-3.jpg

3. Dalším důkazem by měla být jedna motorka, která nese název "Zombie". 

motorka-zombie.jpg

4. Na další důkaz můžete narazit v souborech hry. Na adrese "Grand Theft Auto IV/pc/textures/" můžete narazit na soubor "zombie.wtd". Mnoho hráčů spekulovalo o tom, že se jedná o opravdový model zombie. Soubor ale také může souviset s již zmíněnou motorku Zombie.

Zajímavosti

1. V továrně i u jiných budov, kde se po přechodu z venkovního prostředí do budovy změní saturace světla (barevnost), se nachází jaké-si dimenziční přechody. U továrny se nachází cesta, která vede pod zem. Touto cestou se dostanete k díře vedoucí do továrny. U této díry běžně stojí bezdomovec u hořícího sudu.

dimenze---pred.jpg

Jakmile ale vejdete do díry a ohlédnete se, bezdomovec tam už nebude. 

dimenze---po.jpg

Situace se opět změní, jakmile z díry vyjdete. Jedná se o změnu saturace světla (můžete si jí po přechodu také sami všimnout), která nastává, když zvenku vstoupíte do interiéru dané budovy. Dimenziční přechody samozřejmě nenajdeme u všech budov a interiérů v Liberty City.

2. Pokud bychom před již zmíněnou dírou údajně zaparkovali auto a dostatečně se od něj vzdálili, do chvíle bychom měli slyšet jeho explozi. Jaká je ale její příčina ?

3. V multiplayeru GTA 4 si můžete zahrát jako zombie.

4. V metru se nachází plakáty na hororový film a hru Zombie Resurrection. Jedná se o další z mnoha odkazů na zombie ve hře ?

Video (DaviDustin)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička