GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 7
Celkově: 977097
Měsíčně: 11669
Denně: 444

Epsilon Cult

20. 12. 2013
Obecné

Epsilon Cult je záhadné a skutečné společenství lidí, které se řádí do Akt X. Znamením tohoto kultu je Kifflom, Kraff a Krant, což jsou také bohové Epsilon Cultu. Členové mají být velice zvláštní a nebezpeční. Na schůzích Epsilon Cultu má dokonce docházet k nebezpečným rituálům (říká se, že mají něco společného s ďáblem). I v různých dílech série Grand Theft Auto se objevily odkazy na toto společenství. Na webových stránkách výrobce Rockstar Games můžeme zmínky o Epsilonu také postřehnout. Nyní se ale pojďme podívat na Epsilon Cult v GTA San Andreas.

Záhada Epsilon Cult

nezname.jpg

Typ Podivné společenství nebezpečných lidí
Výskyt Zámek v Rockford Hills, Los Santos, GTA 5
Chování Nebezpečné
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Epsilon Cult v GTA 5

Epsilon Cult je současné téma i ve hře GTA 5. Narozdíl od ostatních dílů byl Epsilon Cult v této hře oficiálně potvrzen. Objevilo se zde také nejvíce důkazů a odkazů. Epsilon Cult by měl sídlit ve velkém zámku v Rockford Hills, Los Santos (zámek je navržený dle skutečného zámku v Los Angeles, Californie). Měl by sloužit ke schůzkám Epsilonu a zároveň také jako bydliště hlavního vedoucího Crise Formage. Ve hře můžete pro Epsilon dělat dokonce pár misí. Může je ale plnit pouze Michael. Jestliže je všechny splníte, podíváte se k zámku v Rockford Hills na vlastní oči. Na herním internetu se nachází také webová stránka tohoto kultu, kde se do něj také můžete přihlásit. Nedaleko Michaelova domu se nachází další budova Epsilonu, na které můžeme ze všech stran zpozorovat jejich znak. Podle mnoha hráčů by měl Epsilon Cult ve hře nějak souviset s Ilumináty a mimozemšťany. Někteří hráči dokonce tvrdí, že by Epsilon a Ilumináti měli být v podstatě to samé. 

Zajímavosti

1. Na začátku celé hry můžete v rádiu zaslechnout vysílání Weazel News, které informuje o tom, že byl vládou USA odepřen náboženský status Epsilon Cultu. Vedoucí kultu, Cris Formage, byl dokonce viděn, jak pláče na schodech u budovy soudu.

2. Pokud půjdete na internetové stránky Epsilon Cultu s Trevorem nebo Franklinem, můžou u toho říkat zajímavé hlášky např.: "Kdybych chtěl být v kultu, vytvořil bych si vlastní!" apod.

3. Oficiální logo města a policie obsahuje znak Epsilon Cultu (na žlutém podkladu nad erbem).

zahadne-logo.jpg 

4. Rockstar Warehouse od roku 2012 poskytuje trička s logem Epsilon Cultu.

5. Ve hře existuje další, avšak méně známý, kult - Altruist Cult. Tento kult, složený převážně ze starých a zlých lidí, věří, že mladá generace je příčinou všech tragédií a katastrof na světě. Samo o sobě slovo Altruista znamená, že má dotyčný nesobecký zájem o blaho ostatních lidí. Členové kultu nenávidí techniku a internet (přestože někteří na schůzky dojíždějí auty a udržují internetové stránky www.altruistsunite.com). Na schůzky většinou dochází polonazí i úplně nazí. Schůzky kultu by měly probíhat v horské vesničce v Mount Chiliad State Wilderness západně od Mount Chiliad. Kult není nijak významný, ale mírně souvisí např. s konspiračním teoretikem Ronem Jakowskim a Trevorem Philipsem. Když děláte misi s Trevorem, kdy letíte letadlem a vykládáte balíčky zbraní na jednotlivá místa, shodíte také jeden do vesnice Altruistů.

Video (DarkMythHunter)

Video (GTA Series Videos)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička