GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 12
Celkově: 951715
Měsíčně: 12959
Denně: 481

Ilumináti

20. 12. 2013
Obecné

Ilumináti je název pro populární záhadu v GTA 5. Ve skutečném světě se jedná o tajné společenství, které se dodnes snaží ovládnout celý svět všemi směry.

Záhada Ilumináti

logo.jpg

Typ Tajemné společenství nebezpečných lidí
Výskyt GTA 5
Chování Nebezpečné
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

N E O V Ě Ř E N Á

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Odkazy

1. V GTA 5 se objevily jen odkazy na Ilumináty. Ve hře neexistuje žádný spolek Iluminátů, který by se pravidelně scházel na určitém místě (i když mnozí tvrdí, že Epsilon Cult je vlastně to samé co Ilumináti). Podezření z členství Iluminátů spadá především na ty, u kterých se s těmito odkazy potkáme. Jeden takový odkaz se objevil už v traileru a to ve scéně s Lesterem Crestem, konspiračním teoretikem. U něho doma se totiž nachází plakát s tzv. vševidoucím okem v pyramidě, hlavním znakem Iluminátů (můžeme zde narazit celkem na dva plakáty s odkazy na Ilumináty). Značí, že bůh dohlíží na celé lidstvo (někteří ale mají tendenci onoho boha zaměňovat s mimozemšťany). Tento znak byl také využit v mnoha náboženstvích. Na plakátě v Lesterově domě je napsáno: "The Man Is Watching You" (Bůh na tebe dohlíží). Na podobný plakát můžeme narazit i ve Franklinově domě.

logo.jpg

2. U observatoře Galileo v Los Santos se nachází pomníček, na jehož vrcholu je glóbus v kruhu. Přes den můžeme vidět stín tohoto pomníčku na chodníku před ním a nakrátko nám může připomínat vševidoucí oko. Skrývá se snad v observatoři něco tajemného ? Observatoř Galileo je spolu s pomníčkem založena na observatoři Griffith v Los Angeles, Kalifornii.

observator.jpg

3. Na tričku konspiračního teoretika Omegy můžeme narazit na vševidoucí oko.

4. Odkazy na Ilumináty můžeme také najít v hláškách při několika misích (např. The Long Stretch).

5. Na vševidoucí oko můžeme také narazit v logu firmy Penris (např. na Penris Building). Více odkazů na Ilumináty si můžete prohlédnout v následujícím videu.

Video (NoughtPointFourLIVE)

Mount Chiliad Mystery

Nejznámějším důkazem na Ilumináty ve hře je záhadná mapa na stanici lanovky na Mount Chiliadě. Tato mapa by měla symbolizovat právě onu pyramidu s okem na vrcholu, ale zjevně je doplněna i o další kresby a symboly.

mapa.jpg

Badatelé tvrdí, že se jedná o tajnou šifru, pro kterou existují mnohá vysvětlení. V prvé řadě mapa může značit herní příběh a spojitosti mezi Michaelem (létající talíř - v jedné misi byl totiž unesen mimozemšťany), Franklinem (vajíčko - nový člen do party) a Trevorem (jetpack - kvůli jeho oblibě v letadlech). Ve druhé řadě může jít o rozmístění jakých si tajemných objektů v celém státě (např. jetpacku - vzhledem k pozici jetpacku na mapě může jít o odkaz, že se nachází v podzemí podobně jako v GTA San Andreas), či snad o označení výskytů chybějících částí UFA. Kdybychom si totiž přiložili toto logo k mapě GTA 5, místo oka by měl být vrak létajícího talíře potopeného v moři. Dle tohoto poznatku by se následně dala určit i jednotlivá místa daných symbolů. Stále ale existuje spousta kombinací, jak si lze toto záhadné logo na mapu GTA 5 přiložit. Na místech těchto symbolů již byla objevena spousta věcí. Chybí nám pouze objevit jetpack. Nejpravděpodobnější rozmístění jednotlivých symbolů je zachyceno na následující mapě.

sifra.jpg

Uveďme si ale nějaký symbol ze záhadné mapy na stanici lanovky. Nedaleko této stanice můžete narazit na vyhlídkovou terasu, pod níž se nachází červený symbol připomínající vševidoucí oko (jedná se o jeden ze symbolů na oné záhadné mapě). Na terase je také vyrytý nápis: "Come back when your story is complete" (Vrať se, až bude tvůj příběh kompletní). Jedná se zřejmě o odkaz na UFO části, které můžete ve hře sesbírat. V případě, že hráč dokončí hru na 100%, se nedaleko vyhlídkové plošiny totiž objeví létající talíř.

Video (CVG)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ano

(matyas, 22. 10. 2018 19:29)

je to pravda

iluminati bod č.2

(Sparky9101, 29. 3. 2018 14:43)

přesně na poloze bodu č.2 se pod vodou nachází poklop ze kterého se ozývají rány (jako v seriálu Ztraceni)

Patička