GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 5
Celkově: 975551
Měsíčně: 11922
Denně: 309

Airbus

20. 12. 2013
Obecné

Záhada pojmenovaná "Airbus" vznikla v roce 2012 na těchto webových stránkách.

Záhada Airbus nezname.jpg
Typ Dopravní prostředek
Výskyt Obloha nad letištmi a v extrémních výškách, GTA San Andreas
Chování Letadlo
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

N E O V Ě Ř E N Á

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Popis

Vše začalo podivným hlášením od mnoha badatelů o zvláštním chování letadel v GTA San Andreas. Tenkrát se jednalo pouze o letadla duchů, která nesmyslně bourají do vysokých objektů ve vaší blízkosti a tím vás ohrožují. Těmito objekty jsou např. hora Mount Chiliad, údolí smrti v Las Brujas, mrakodrapy apod. Na tuto věc jsme se později podívali a vynořila se z toho hned další menší záhada. Vlastně to není záhada jako taková a patrně se ani neshoduje s původními letadly duchů. Jedná se pouze o možnou teorii na základě podobnosti letadla AT-400 s Airbusem. V této teorii je řečeno o texturách letadel AT-400 ve velkých vzdálenostech. Jejich textury se totiž dle větší vzdálenosti mění na horší (na takzvané LOD textury). Po přiblížení se tato textura vyostří a vylepší. Z velké dálky ale většině hráčům připadá, jako-by viděli letící Airbus. Tato teorie se bohužel nedá žádným způsobem naplno ověřit.

Návod k zahlédnutí "Airbusu"

Pokud chcete zahlédnout neupravenou texturu letadla AT-400 připomínající Airbus, zahlédnete ji poměrně snadno. Největší pravděpodobnost zpozorování je nad letištmi v San Andreas kromě pouštního letiště a letiště v Arei 69. Pokud se stíhačkou poletíte při zemi a nad středem letiště prudce vyletíte nahoru, máte velkou šanci zpozorovat toto letadlo. Popravdě můžete tato letadla zahlédnout nad sebou téměř kdykoliv, jakmile vyjdete z interiérů (např. ze savehousu, hotelu, kasína).

Příhody našich příspěvkářů

1. Příspěvkářka Enjelina tvrdí, že u svého savehousu ve čtvrti El Corona zahlédla texturu Airbusu na letícím letadle. My se ale domníváme, že se objevila jen klasická textura letadla AT-400, což je na následujícím obrázku jasně patrné. Letadlo tedy bylo příliš blízko. Ostatně je ale velice zajímavé, co dělalo letadlo právě nad touto čtvrtí. Vzhledem k postavení letadla vůči letišti v Los Santos to vypadá, jako-by letělo na letiště kolmo (místo ve směru přistávací dráhy).

airbus-2.jpg

2. Další zvláštní příhoda se z jiného hlediska stala příspěvkáři CCman327. Stáhl si totiž WTC mód (World Trade Center - ke stažení na našich webových stránkách), který do centra Los Santos přidá dva nové mrakodrapy (napodobeniny bývalých Dvojčat v New Yorku). Příspěvkář jednou viděl, jak do jednoho z mrakodrapů nabouralo letadlo (nicméně můžeme o obrázku níže částečně pochybovat, jelikož onen zachycený kouř vypadá spíše jako zfalšovaný, tedy později přidaný do obrázku). Má ponětí, že se jednalo o Andromedu. Andromeda ale jen tak na oblohách nelétá, že ? Ve velkých výškách přece létají letadla AT-400 s nekvalitní texturou podobnou Airbusu. Nemusíme ale vylučovat, že by vysoko nad San Andreas mohla létat letadla, o nichž jsme doposud neměli ani ponětí. Je tedy možné, že by v takových výškách mohly létat i Andromedy ? Nicméně příhody se hráčům stávají zřídka a jejich obsah je především ten, že zahlédli např. letadlo se čtyřmi motory (čtyři motory má pouze Andromeda).

airbus.jpg

Vysvětlení havárky: Příčina letecké havárky do mrakodrapu se dá logicky vysvětlit. Letadla ve hře létají tak, jak je naprogramovali vývojáři. Jestli se jim tedy připlete do cesty nějaký později do hry přidaný objekt, nevyhnou se mu a naletí do něj, jako-by ho neviděli. Touto překážkou může být právě modifikace WTC, která není v základní verzi hry a která zřejmě zasahuje do těchto naprogramovaných cest.

Zajímavosti módu WTC: Na vrcholku severní věže se nacházi přistávací plocha pro helikoptéry. Na jižní věži je vysílač a na obou mrakodrapech jsou automaty s jídlem a pitím. Je z nich krásný výhled na celé Los Santos a zčásti i na venkov.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička