GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 11
Celkově: 951701
Měsíčně: 12952
Denně: 478

Bigfoot/Yetti

20. 12. 2013
Obecné

Bigfoot je nejpopulárnější a nejznámější záhada ze hry GTA San Andreas.

Záhada Bigfoot/Yetti

bigfoot.jpg

Typ Bytost
Výskyt Back 'O' Beyond, Shady Creek, Mount Chiliad, Flint County, Fern Ridge, okolí Bay Side, Missionary Hill, GTA San Andreas
Chování Nebezpečné
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

N E P R A V D Ě P O D O B N Á

VYVRÁCENÁ

Popis

Bigfoot, někdy také jako "Yetti" alias "Sněžný muž", je označení pro mýtického tvora, který má své kořeny v začátcích lidského vývoje. Tento tvor je ochlupený, hnědé barvy, vysoký, poměrně nebezpečný a žijící v níže položených oblastech. Jeho příbuzný Yetti ze druhé vývojové větve by se měl objevovat spíše v horských oblastech (Himaláj). Podle doložených tvrzení má pocházet ze severu Ameriky a Ruska. Veškeré případy dochované právě z těchto oblastí byly ale většinou označeny za pouhé podvody a přestrojení lidí. Tudíž lze o existenci skutečného Bigfoota pochybovat. Ve hře GTA San Andreas by se tento tvor měl údajně objevovat v podobném vzhledu (spíše v 2D typu textury). Někteří hráči ale tvrdí, že by měl být neviditelný stejně jako Leatherface a že by měl být agresivní, silný a útočit ihned. Bigfoot by se měl vyskytovat v různých částech venkova a Yetti by se měl objevovat spíše na Mount Chiliad. Ze hry GTA San Andreas se doposud dochovalo mnoho tvrzení o zahlédnutí Bigfoota, ba dokonce tvrzení o útoku na hráče.

Vzhled

Takto si Bigfoota představují tvůrci módů.

bigfoot.jpg

Jak najít Bigfoota ?

Pokud si budete chtít vyrazit na vlastní pátrání po Bigfootovi, budete se na to muset také trochu připravit. Rozhodně si s sebou vemte různé zbraně včetně plamenometu. Důležitý je také fotoaparát, na který můžete cokoliv zachytit, nebo program Fraps pro snímání obrazovky. Ještě před tím, než vyrazíte, si vypněte všechny cheaty. Poté už jen stačí dorazit na jakékoliv pravděpodobné místo výskytu Bigfoota (nejlépe v čase 21:00) a začít pátrat. Poznámky z pátrání si samozřejmě zapisujte a poté, pokud budete chtít, nám je klidně pošlete. Jestliže byste na něco narazili, okamžitě snímejte obrazovku. Pokud byste to nestihli, stiskněte tlačítko F1 pro replay.

Mapa pravděpodobných oblastí výskytu Bigfoota

bigfoot.jpg

Jak mám poznat, zda-li jsem na správné stopě ?

1. Pokud by se při vašem pátrání náhle spustila bouře či mlha, jste na správné stopě.

2. Zkuste se při pátrání zastavit a chvíli čekat např. u stop na Mount Chiliadě (viz níže). Nehýbejte s myší. Za chvíli by vám měl zmizet HUD a mapka. Pokud poté uslyšíte nějaké podivné zvuky, Yetti by neměl být daleko (někteří badatelé tvrdí, že by vás měl v tomto stavu dokonce i zabít).

3. Pokud budete pátrát na Mount Chiliadě, může se stát, že do hory nabourá letadlo. Pokud se tomu tak stane, Yetti by se (podle badatelů) měl zjevit někde na Mount Chilliadě.

4. Běžte k přejezdům přes řeku v Shady Creeks. Jděte do vody a chvíli choďte. Určitě uslyšíte zvuky šplouchání vody. Po chvíli vylezte z vody a poslouchejte. Zvuky šplouchání vody by údajně měli být ještě chvíli slyšet. Těchto případů se ale stalo bohužel jen málo. Mohl by tedy být Bigfoot opravdu neviditelný, anebo se jedná o pouhou chybu ? 

Důkazy

1. Nejznámější důkaz existence Bigfoota jsou obrovské a podivuhodné stopy na jihu Mount Chiliad. O kousek dále na východě hory se nachází tamější jeskyně, ve které by se podle badatelů měl Yetti dokonce ukrývat. Bohužel neexistuje mnoho tvrzení o spatření Yettiho, a proto je jeho existence na této hoře nepravděpodobná.

stopy.jpg

2. Další důkaz je ukryt v kraji Back 'O' Beyond. Na mapce, podle cest a tvarů krajin, totiž připomíná stopu (kvůli tomuto důkazu je hlavní výskyt Bigfoota právě v tomto kraji). Zdejší pokácené a poničené stromy by podle teoretiků měli být dílem zemětřesení, bouře a také Bigfoota.

mapa-stopy.jpg

3. Nejhlavnějším důkazem jsou prohlášení samotného výrobce hry, Rockstar Games. Nejdříve se ale zaměříme na rozhovor z roku 2005 s Terrym Dorovanem, který v něm utrousí poznámku: "Ne, Bigfoot ve hře není, ale v lese něco je...". Tímto rozhovorem včetně této podezřelé poznámky se okamžitě rozšířily debaty mezi celou komunitou hráčů a ihned pozvedl elán badatelů do hledání v lesích San Andreas. Další rozhovor se Samem Houserem, víceprezidentem Rockstar Games, nabral další obrat: "Ve skutečnosti jsem Bigfoota do hry dal, ale můj šéf mi řekl, ať ho odstraním. I přesto ale budou mít hráči jednu desetinu šance ho najít v případě, kdyby se rozhodli běhat po lese.". Kvůli těmto rozhovorům tedy můžeme říct, že se ve hře opravdu něco nalézá. Sam Houser ale během svého rozhovoru ještě podotkl informaci, že Bigfoot existoval jen v beta verzi hry. Nyní se ale pojďme zaměřit na oficiální prohlášení Rockstar Games. Rockstar Games nejprve o existenci Bigfoota ve hře mlčel, ale později se ozval.

První prohlášení: "Existence Bigfoota ve hře není pravdivá. Někdo pouze viděl ve výpisu objektů ve hře název "Big Foot", což byl název auta, který jsme také později museli změnit." ("Big Foot" je také přezdívka jednoho zaměstnance v Rockstar Games, kterou můžeme najít v příručce v děkovací části u her GTA San Andreas a GTA Vice City). Big Foot mělo být původní označení pro auto, které v současné hře nahrazují názvy Glendale (čili ghostcary) a také Monster Truck. Je tedy možné, že Big Foot bylo jedno z těchto aut.

Druhé prohlášení: "Bigfoot ve hře není."

Třetí prohlášení: "Bigfoota si budete muset najít sami."

Čtvrté prohlášení: "Ne, Bigfoot ve hře opravdu není."

Kvůli těmto prokázáním nulové existence Bigfoota ve hře, se začaly vyrábět různé módy a fake obrázky jenom proto, aby se prokázal jeho výskyt ve hře. To se samozřejmě dodnes nikomu nepodařilo.

Teorie o prohlášeních: Co když se Terry Dorovan a Sam Houser nezmiňovali o skutečném Bigfootovi, ale jen o autu Big Foot ? Terry Rodovan: "Ne, Big Foot (původní auto) ve hře není, ale v lese něco je (zřejmě ghostcars)...". Sam Houser: "Ve skutečnosti jsem Big Foota (ghostcar) do hry dal, ale můj šéf mi řekl, ať ho odstraním (název auta byl skutečně odstraněn a přepsán). I přesto ale budou mít hráči jednu desetinu šance ho najít v případě, kdyby se rozhodli běhat po lese.". Ghostcars se v lese bez mapy s jejich výskyty opravdu hledají špatně, ale je to opravdu ta desetina šance, kterou máme na objev těchto aut ? Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

4. Postupem času se mezi badately rozšířil další možný důkaz existence Bigfoota. Badatelé také tvrdí, že obrys jeho postavy je údajně znázorněn na každém semaforu v GTA San Andreas. Tyto obrysy se vyskytují i v jiných dílech série her Grand Theft Auto.

bigfoot-na-semaforech.jpg

5. Pokud si Mount Chiliad na mapě otočíte o 90°, můžete na něm zpozorovat obrys jaké-si postavy (zřejmě Yettiho). Od příspěvkáře Martin Sýs.

postava-na-mount-chiliad.jpg

6. Další důkaz hovoří o horských kolech odstavených v lesích kraje Back 'O' Beyond. Jsou celkem tři a jejich skutečný původ je stále neznámý. Kvůli tomu také vznikají teorie o cyklistech, kteří si vyjeli do lesů, ale údajně je zde přepadl Bigfoot. Kola zůstala tam, kde je nyní můžeme najít. Kola se nachází příliš blízko silnicím, a proto je naprosto vyloučena možnost, že by je sem výrobce přidal pouze jako doplněk pro případ, že by se hráč ocitl v lese bez dopravního prostředku.

kola.jpg

7. Ostrov, na němž se nachází Mount Chiliad spolu s Shady Creeks, by měl připomínat postavu Bigfoota vodorovně převráceného z boku (převzatého z nejznámějšího zachyceného snímku).

porovnani-s-krajem.jpg

8. Jedná se o podivuhodný obrázek v CJově domě. Znázorňuje jaký-si pohled na krajinu s lesy, skálou a městem v pozadí ze skutečné hry. Badatelé ale tvrdí, že se na levé části tohoto obrázku nachází dvě černé šmouhy a spekulují o Bigfootovi. Obrysy těchto šmouh totiž jasně naznačují vysokou postavu.

bigfoot-v-cjove-dome.jpg

Příspěvkář Lakros03 nám ale přispěl velkým objevem a díky němu se posouváme v našem pátrání dále. Našel totiž místo, ze kterého byla fotka vyfocena. Nachází se u Hilltop Farms na sever od Los Santos a celkový pohled směřuje na blízkou vesničku Dillimore. Pokud si tento pohled vyfotíte a vodorovně přetočíte, vznikne následující fotka, která je zcela totožná s fotkou v CJově domě. Místo černých šmouh se ale bohužel nachází jen dva keře.

shodne-misto.jpg

Video (Lakros003)

Lakros03 vytvořil video o svém objevu, ve kterém se také můžete podívat na naši webovou stránku ve starší podobě.

Zajímavosti

1. Příspěvkář Miskomax901 nám poslal fotku, na níž během letu v Shady Creeks zachytil podivnou postavu. Ve hře neměl žádné módy ani cleo skripty.

zahadna-postava.jpg

2. Při vyzkoušení módu Bigfoota se nám omylem spawnul do našeho savehousu. Představte si reálnou situaci.

bigfoot-v-dome.jpg

Video (DaviDustin)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička