GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 3
Celkově: 975540
Měsíčně: 11925
Denně: 302

Black Dot

20. 12. 2013
Obecné

Black Dot (černá tečka) je populární záhada ze hry GTA San Andreas a je také první záhadou, která byla potvrzena hned v roce 2004. Dodnes ale hráči stále neví, o co se přesně jedná.

Záhada Black Dot

nezname.jpg

Typ Grafická chyba
Výskyt Tierra Robada, Bone County, Mount Chiliad, GTA San Andreas
Chování Neznámé
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Popis

Black Dot je letící černý bod, který můžete zahlédnout v každý podvečer a za svítání nejčastěji v poušti nebo na Mount Chiliadě za pěkného počasí na obloze (fialová až narůžovělá obloha). Black Dot je velice rychlý a malý. Z tohoto důvodu ho také nikdo nikdy nevyfotografoval, pouze natočil. Zahlédnout ho můžete pouze nad horizontem, kde letí směrem od shora dolů. Pokud se na zpozorování tohoto bodu příliš nesoustředíte, nikdy jej nezahlédnete. Jestliže chcete opravdu zahlédnout Black Dot, doporučujeme vystoupat na nějakou vysokou písečnou skálu v poušti a upřeně se dívat na oblohu (je také doporučováno mít nastavené nejvyšší rozlišení).

Teorie

V souvislosti s Black Dotem vzniká mnoho teorií. Většinou ale souvisí pouze s UFEM, Mothmanem či padajícím meteoritem. Nejpravděpodobnější vysvětlení je to, že jde o pouhou grafickou závadu. Tato grafická závada vzniká z bílých kapek deště. Black Dot totiž přesně simuluje dešťovou kapku (stejná rychlost, pohyb, akorát jiná barva). Právě z tohoto důvodu se tento bod stěží hledá při bouři, i když existují tací, kteří tvrdí, že ho při bouři doopravdy viděli.

Váš pokus

Zkuste si tedy i vy někdy natočit video za již zmíněných vhodných podmínek a poté se na něj podívejte. Třeba také něco zahlédnete.

Video (DarkMythHunter)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička