GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 4
Celkově: 975554
Měsíčně: 11923
Denně: 306

Ghost Cars

20. 12. 2013
Obecné

Ghost Cars je v sérii Grand Theft Auto velice populární záhada a jedna z mála doopravdy potvrzených. Jedná se o poničená, podivná a chybná auta vyskytující-se ve hře. V GTA San Andreas se tento mýtus proslavil nejvíce a následně byl rozšířen i do dalších dílů. Nyní se ale pojďme podívat na ghostcars v GTA San Andreas.

Záhada Ghostcars

ghostcar.jpg

Typ Poškozená auta
Výskyt Flint County, Whetstone, poušť, GTA San Andreas
Chování Auto
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Popis

V GTA San Andreas existuje pouze jeden typ ghostcarů. Jedná se o opuštěná a často rozmlácená auta odstavená v lese a v poušti. Tato auta představují pozměněné modely Glendale a Sadler (datová jména "glenshit" - Ghostcar Glendale a "sadlshit" - Ghostcar Sadler). Ty se liší od těch původních v tom, že je jejich karoserie poničená. Několik hráčů dokonce říkalo, že by po vás o půlnoci měla začít tato auta útočit. Je ale samozřejmé, že se jednalo pouze o mód. Jaký je ale skutečný význam těchto aut ve hře ?

ghostcars.jpg

Mapa

ghost-cars.jpg

Teorie o původu ghostcars

1. Mnoho hráčů tvrdí, že opuštěná ghostcars v lese jsou činem Leatherface. Leatherface by dle teorie mohl nějaké tyto řidiče přepadávat, ba dokonce by mohl v těchto autech převážet mrtvoly svých obětí a poté je šel jednoduše odstavit do lesa.

2. Jedná se pouze o doplněk lesů a pouště San Andreas. Auta se dříve nazývala "Big Foot". Nyní mají v lese sloužit pro případ, kdyby se zde hráč ocitl bez dopravního prostředku a daleko od silnice.

Zvláštnosti

1. Pokud zajedete s poničeným ghostcarem do Pay 'N' Spray, změní se vám barva, ale samotné auto se neopraví.

2. Někdy můžete vidět, jak ghostcar sám od sebe (bez řidiče) sjede z kopce a zastaví se na určitém místě. Tato událost se běžně stává za bouřky a u ghostcarů v kraji Back 'O' Beyond. Mnoho badatelů tvrdí, že pokud uvidíme tento jev, Leatherface nebude daleko. Zřejmě se ale jedná jen o nevhodný terén a špatně nastavený spawn. Ghostcar se zkrátka spawne na určité místo na kopci, ale gravitace ho donutí, aby sjel dolů.

3. Jakmile dokončíte první závod pro Wu Zi Mu, můžete v nedalekých chatkách od cílové čáry zpozorovat ghostcar, který se za celou hru objevuje jen jednou a právě v této chvíli. Výskyt ghostcaru je však čistě náhodný, jelikož se jedná o chybu hry. Šance na objev je proto malá.

4. Před chatkou ve Fern Ridge, ve které bude v herním příběhu pobývat Catalina, se nachází zrezivělý Walton. Jedná se o nepoužitelný vrak bez kol a skel. I přesto je však zčásti považován za ghostcar.

walton.jpg

5. Někteří chodci říkají opravdu zajímavé hlášky. Mezi ně patří např. "Moje auto se samo od sebe rozjelo, když jsem šel/šla nakupovat!". Údajně tyto hlášky často říkají chodci u několika chatek západně od Beacon Hill ve Flint County. Jedná se o menší odkaz na ghostcars bez řidičů, která sama od sebe sjíždějí z kopce ?

6. Ghostcars Glendale mají obvykle nastavenou rádio stanici Playback FM a ghostcars Sadler zase K-DST.

7. Ghostcar na Beacon Hill je, podobně jako ostatní ghostcars, poničený. Pokud k němu však přijdete podruhé, bude opravený.

Video (DaviDustin)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička