GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 5
Celkově: 975548
Měsíčně: 11926
Denně: 308

Lochness

20. 12. 2013
Obecné

Záhada "Lochness" vznikla v roce 2005 v okamžiku, kdy se začala objevovat první hlášení o zpozorování zvláštních stínů ve vodách v GTA San Andreas. Později se tato hlášení rozšířila do světa a dala ke vzniku záhadě, která byla pojmenována po skotské příšeře Lochness ze stejnojmenného jezera ve Skotsku. Lochness je v GTA San Andreas také někdy označována jako "Nessie".

Záhada Lochness

lochness.jpg

Typ Nebezpečná vodní příšera
Výskyt Fisher's Lagoon, Flint Water, severní moře, GTA San Andreas
Chování Nebezpečné
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

N E P R A V D Ě P O D O B N Á

VYVRÁCENÁ

Popis

Lochnesská příšera by měla dosahovat obrovských rozměrů nazelenalé až hnědé barvy (podobně jako ta skutečná). Příšera by se neměla nijak pohybovat. Měla by být nenápadně na určitém místě ve vodě. Pokud bychom se k ní přiblížili, okamžitě by nás měla zabít.  

Výskyt

O výskytu příšery Lochness v GTA San Andreas se často spekuluje. Nejpravděpodobnější výskyt by měl být ve Fisher's Lagoon u Palomino Creek, odkud se vynořilo nejvíce hlášení o zpozorování tajemných stínů ve vodě. Existují také hlášení o zahlédnutí těchto stínů v San Fierro Bay, Flint Water, na severu San Andreas a ve znečištěném jezírku v Back 'O' Beyond. Badatelé dokonce tvrdí, že pokud si uložíte pozici v savehousu na Santa Maria Beach v Los Santos a vyjdete ven, uvidíte příšeru Lochness v moři. Dosud není známý přesný čas, kdy by se měla příšera na svých výskytech objevovat. Podle mnoha badatelů na tom ani nezáleží.

Důkazy

1. Kromě různých rozmazaných fotek se zachycenou příšerou a příběhů prozatím neexistují žádné přesnější důkazy. Příspěvkář Dadula08 nám ale posílá fotografii ze savehousu ve čtvrti Doherty v San Fierru, na které je na obrázku pravděpodobně zachycena Lochnesská příšera. Obrázek byl zcela jistě pořízen u skutečného moře. Nelze tedy vyloučit, že by se mohlo jednat jen o vlnu.

lochness-2.jpg

Vznikla záhada pouze na bázi chyb ?

Někteří hráči tvrdí, že ony zvláštní stíny jsou pouze chyby hry čili vizuální závady. To tvrdí i samotní Rockstar Games, kteří ke všemu prohlásili, že žádná vodní příšera ve hře neexistuje. Prohlášení samotného výrobce hry tedy ovlivnilo stupeň existence této příšery ve hře.

Teorie

U jezera Fisher's Lagoon nedaleko Palomino Creek se na pláži nachází spousta barelů a dalších věcí. Co když tyto věci pochází z lodí, které kdy-si proplouvaly jezerem a které také příšera Lochness přepadla ? Hráči také říkají, že často viděli vybouchnout lodě, které jezírkem Fisher's Lagoon proplouvaly.

Vyzkoušejte si!

Vyjeďte si s lodí na moře a nechte hru běžet jednu reálnou noc (jako zálohu použijte cheat AEDUWNV - proti hladu). Ráno byste měli vidět CJeje postávat u nemocnice. Jenže jaká byla příčina jeho smrti ? Někteří badatelé toto opravdu vyzkoušeli a tvrdí, že za smrtí CJeje stojí Lochneska. Další příčina by mohla být např. ta, že do lodě nabouralo letadlo duchů, ale to je nepříliš pravděpodobné.

Zajímavosti

1. Takto si tvůrci módů představují příšeru Lochness. Tato modifikace se objevila i v Misterix módu.

lochness.jpg

Video (DarkMythHunter)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička