GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 6
Celkově: 951716
Měsíčně: 12959
Denně: 481

Telefonní budka

20. 12. 2013
Obecné

Záhada "Telefonní budka", založená pravděpodobně na easter eggu, představuje telefonní budku vyskytující-se v pouštích krajů Bone County a Tierra Robada. Její součástí jsou také záhady "Tajemné telefonní hovory" a "Rozhlasy".

Záhada Telefonní budka

nezname.jpg

Typ Podivná telefonní budka a telefonní hovory
Výskyt Poušť, GTA San Andreas
Chování Pravděpodobně nebezpečné
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

V Y V R Á C E N Á

Popis

Podle legendy by se mělo jednat o klasickou telefonní budku na neobvyklém místě. Popravdě by se nám ale měla zjevit na jakémkoli místě v poušti v San Andreas. Badatelé doposud nenašli přesný výskyt této budky.

Teorie

Jakmile bychom na budku narazili, měl by v ní zvonit telefon, který by zvonil až do té doby, dokud bychom do ní nevešli. Hráči tvrdí, že pokud budete čekat 100 herních hodin nehybně v poušti, budka se objeví přímo před vámi. Údajně budete mít na výběr:

1. Půjdete pryč a budka zmizí.

2. Vystřelíte na budku a reakcí bude CJova okamžitá smrt.

3. Půjdete do budky, zvednete sluchátko a uslyšíte: "Dobrý den, tady Rockstar Games. Děkujeme, že jste čekali 100 herních hodin v poušti.". Budka následně zmizí.

Jelikož se existence budky ve hře doposud nepotvrdila a neexistují žádné přesnější důkazy, záhada je proto považována za vyvrácenou.

Tajemné telefonní hovory

Související záhada "Tajemné telefonní hovory" vznikla v roce 2007, kdy se rozšířila téměř do celého světa. Mýtus je údajně takový, že se má CJovi dovolat neznámá osoba. Reakcí na CJovu otázku bude neidentifikovatelný řev. Celý rozhovor má vypadat asi takto:

CJ Who is this ?
Neznámá osoba ...(řev)

Mnoho hráčů tvrdí, že se jedná pouze o chybu hry. Většina z nich se také domnívá, že je tato záhada nějakým způsobem spojena s neznámou stanicí (viz článek "UFO"). Jednalo by se tedy o neznámé mimozemské signály vycházející z Big Earu. Nejčastější místa, kde by se vám měla neznámá osoba dovolat, by měla být právě v poušti a v okolí Big Earu. Postupem času se také vynořila teorie, že by to mohl být Leatherface, ba dokonce oběť, která je v tu chvíli vražděna Leatherfacem. Z důvodu nepodložených teorií a nedostatku důkazů byla záhada nakonec zamítnuta.

Rozhlasy

Další související záhadou by měly být tzv. "Rozhlasy". Jedná se o rozhlasové reproduktory, které byly využívány především v misích pro Mika Torena. Hráči v okolí těchto rozhlasů údajně zaznamenali podivné zvuky a hlasy. Mají podezření, že by údajně měly vycházet právě z těchto rozhlasů. Rozhlasy jsou umístěné po celé poušti. Narazíme na ně např. severně od starého pouštního letiště Verdant Meadow Aircraft Graveyard nebo na hoře Arco Del Oeste. Záhada rozhlasů není moc známou záhadou a neexistuje velké množství důkazů. I tato záhada byla bohužel zamítnuta.

rozhlas.jpg

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička