GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 6
Celkově: 977097
Měsíčně: 11666
Denně: 443

Matrix

20. 12. 2013
Obecné

Matrix je v sérii Grand Theft Auto velice populární záhada. Jedná se o rozlehlý prostor, který se nachází hluboko pod a vysoko nad texturami hry. Matrix tedy dělíme na dva druhy - horní a spodní. V matrixu pod texturami hry (spodní matrix) si můžete prohlédnout celý herní svět zespoda (např. s pomocí jetpacku). Pokud se do tohoto prostoru nechtěně a bez jetpacku propadnete, tak vás hra po dosažení 100 metrů pod úrovní hlavní textury odteleportujete zpět. Barva prostředí spodního matrixu je ve většině her šedá. Do spodního matrixu spadají i matrixy zapříčiněné chybou exteriéru budovy a dalších objektů na hlavní textuře. V matrixu vysoko nad texturami hry (horní matrix) se nachází síť všech interiérů ve hře (např. interiér nějakého obchodu a také nevyužité interiéry z beta verze). Do horního matrixu se tedy teleportujete vždy, když vstoupíte na jakoukoliv vstupní značku. Pokud se ale propadnete z horního matrixu, můžete dopadnout do neviditelného herního světa, ve kterém se můžete volně pohybovat. V této neviditelné krajině můžete najít spoustu zajímavých věcí (např. zbraně, podkovy, jeřáby - GTA San Andreas). Podle zvuků vašich kroků rozeznáte pohyb na poušti či ve vodě. Barva prostředí horního matrixu běžně závisí na denní době, často je však černá. Někdy se ale do těchto dvou druhů nekonečného prostoru dokážeme dostat i my samotní a bez použití vstupních značek. Ve hře totiž existují tajné vstupy (chyby), kterých si programátoři bohužel nevšimli. Těchto vstupů do matrixu bylo dodnes objeveno velice hodně. Matrix také není záhada jen série Grand Theft Auto. Narazit na něj můžeme téměř v každé hře. Nyní se ale pojďme podívat na matrix v GTA Vice City.

Záhada Matrix

matrix---navod-2.jpg

Typ Nekonečný prostor
Výskyt Všude pod hlavní texturou hry, GTA Vice City
Chování Nekonečný prostor
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Jak se dostat do matrixu, který se nachází na hlavní textuře hry ?

Nejznámější vstup do matrixu v GTA Vice City můžeme najít ve Strip Club Pole Position, který se nachází ve čtvrti Ocean Beach. Budete ale muset být ve hře už o něco dále a vlastnit tento klub, abyste do něj mohli vstoupit. Pokud se chcete dostat do tohoto matrixu, přijeďte ke klubu s jakoukoliv motorkou. Rozjeďte se proti vchodu a těsně před ním skočte z motorky. 

matrix---navod.jpg

Uvidíte, jak motorka zajede do klubu. Nyní jděte do klubu a nasedněte na ní. Poté už jen stačí vyjet z budovy a jste v matrixu.

matrix---navod-2.jpg

Nyní si můžete užívat nekonečného prostoru, který se nachází na hlavní textuře hry. Pokud se porozhlédnete kolem, můžete zde zahlédnout opravdu zajímavé věci. 

Přímý pohled do matrixu (spodní matrix)

Mnoho budov ve hře má chybné textury oken, přes které můžete nahlédnout do matrixu. Jedna tato budova se nachází ve čtvrti Little Havana, u které si také můžete změnit oblečení. 

matrix---nahled.jpg

Matrix v moři (spodní matrix)

Je všeobecné známé, že se matrix nachází tam, kam byste se dostat nemohli. Ve hře GTA Vice City to jsou např. dna moří. Přes hladinu totiž můžeme vidět, že textury pod vodou jsou nedokončené a pomocí těchto textur bychom se také mohli dostat do matrixu.

matrix---ostrovy.jpg

Matrix pod pódiu na koncertu Love Fist (spodní matrix)

Na tento další přímý pohled do matrixu se můžete podívat jen v cutscéně, jakmile dokončujete poslední misi pro Love Fist. 

matrix---podium.jpg

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička