GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 7
Celkově: 951702
Měsíčně: 12951
Denně: 479

Romero obchody

20. 12. 2013
Obecné

Romero obchody jsou nejprodiskutovanější a nejpodivnější záhadou v GTA Vice City.

Záhada Romero obchody

podivny-apartman.jpg

Typ Zvláštní obchody s lidskými orgány
Výskyt Little Haiti, GTA Vice City
Chování Apartmán
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Popis

Pojem Romero obchody je označení pro dva obchody (spíše služby) se sídlem ve čtvrti Little Haiti. První služba je pohřebářská (Funeraria Romero), kde je zřejmě možné si objednat přívoz zemřelého k transplantaci různých orgánů, anebo normální pohřeb na hřbitově či kremace (ve výloze obchodu můžeme také postřehnout pár zajímavých věcí, hlášek, odkazů na výrobce hry a v PS2 verzi člověka podobného Hilary Brissovi - ďábelskému řezníkovi).

romero-obchody-2.jpg

O transplantaci lidských vnitřností se stará druhá služba (Carnicero Romero Family Butchers), která je dodává do prodeje lidem, kteří je opravdu potřebují. Ve výloze můžete postřehnout mnoho lidských orgánů, kůže tří mrtvých prasat a krabičku, na které je napsáno "Human Organs, For Transplant". Dveře tohoto obchodu jsou ale zavřené.

romero-obchody.jpg

Tyto obchody jsou zajímavé už tím, na co se zaměřují. V realitě tyto obchody ale skutečně existují. Většinou se vyskytují poblíž pohřebních ústavů. V GTA 4 se nachází související záhada "Doktor".

Mapa

romero-obchody.jpg

Teorie

Hráči si myslí, že tyto obchody mají spojitost a spolupracují s Elvisem Zombiem nebo Leatherfacem, kteří by jim mohli dodávat své zavražděné oběti k transplantaci. 

Zajímavosti

1. Hned za prvním Romero obchodem (The Funeraria Romero) se nachází menší dvůr se čtyřmi vyhrazenými místy (zcela určitě pro vykopání hrobů pro zemřelé). Je také velice zajímavé, že v logu obchodu The Funeraria Romero se nachází věta: "Opravdu kopeme hroby!". V jednom vykopaném hrobu na dvoru již leží jaká-si kostra, které chybí předloktí. Je velice zábavné, že ve výloze obchodu Carnicero Romero Family Butchers je vystavená lidská ruka.

kostra.jpg

2. Ve hře existuje pohřební vůz pojmenovaný jako "Romero's Hearse". Můžete si jej také nacheatovat (THELASTRIDE).

3. Carnicero Romero je v překladu ze španělštiny do češtiny "Rozmarýnový řezník".

Video (Gtazahady.cz)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička