GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 11
Celkově: 977089
Měsíčně: 11669
Denně: 444

Věž duchů

20. 12. 2013
Obecné

Ve hrách Grand Theft Auto se již od počátku hráčům stávalo, že narazili na něco opravdu zvláštního. Tak zvláštního, že to přirovnali až k nevysvětlitelnému jevu. Tyto podivnosti se později rozšířily natolik, že vznikly první mýty a legendy o duchách a nevysvělitelných jevech právě v těchto hrách. Nyní se ale pojďme vypravit za věží duchů do GTA Vice City.

Záhada Věž duchů

pred.jpg

Typ Bývalá věž s LOD texturou
Výskyt Escobar International Airport, GTA Vice City
Chování Věž
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Popis

Věž duchů je velice zajímavý objekt, pozůstatek z betaverze a oblíbená záhada badatelů. Jedná se o bývalou leteckou řídící věž, která byla v betaverzi původně zamýšlena do okolí vojenské základny Fort Baxter Air Base na sever od Escobar International Airport. U této základny měla být i letecká dráha. Ve finální verzi hry se však řídící věž s přistávací dráhou bohužel odstranila. Vývojáři ale zapomněli na LOD texturu věže (náhrada pravé a detailní textury, která se objevuje pouze ve větších vzdálenostech od hráče). Z tohoto důvodu ji ve finální hře můžeme vidět ještě těsně před tím, než přeletíme na ostrov, kde se nachází. Po přeletu uvidíme jen detailní kraj bez věže. Hráči ji tedy podle jejího podivného chování nazvali jako "Věž duchů".

Mapa

vez-duchu.jpg

Před

pred.jpg

Po

po.jpg

Zajímavosti

1. Na stejnou věž duchů můžeme narazit i v GTA Vice City Stories. To vyvolává domněnku, že vývojáři do této hry pouze zkopírovali mapu z GTA Vice City.

2. Věž duchů můžeme najít i v odlišných verzích hry GTA Vice City (např. iOS). I v těchto novějších verzích programátoři věž neodstranili.

3. Podobných budov s LOD texturou, které již neexistují, je ve hře mnohem více. Stačí se poohlédnout na další ostrovy. 

Video (cfox171998)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička