GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 3
Celkově: 975539
Měsíčně: 11929
Denně: 301

Game Maker

20. 12. 2013

Game Maker je jedním z programů současnosti, pomocí kterého si můžete vytvářet své vlastní hry. Autorem programu je Mark Overmars. Program byl napsán v jazyce Delphi a využívá vlastního jazyku pod názvem GML (Game Maker Language). První verze byla uvolněna v roce 1999. Následně se program dále vyvíjel a v několika verzích dokonce umožňoval i tvorbu 3D nebo multiplayer her. Aktuální verze 8.1 byla vydána v roce 2011, na které Overmars pracoval společně s firmou YoYo Games. Mezi další podobné programy od Marka Overmarse a YoYo Games patří také Game Maker Studio, ve kterém můžete vyvíjet hry pro Android. V Game Makeru můžete tvořit dvěma způsoby:

1. Tvorba her přes ikonky - Tento způsob spočívá v přetahování dané ikonky, co představuje určitou akci (pohyb doleva, vykreslení textu) do tzv. eventů.

2. Tvorba přes GML - Tento způsob je spíše pro pokročilé uživatele. Je podobný způsobu programování u jazyka C++. Hra se tedy píše v kódech. Programování v jazyce GML je lepší způsob, jelikož obsahuje více funkcí než ikonky a s jeho pomocí můžete tvořít  hry na vyšší úrovni.

V následujícím videu se dozvíte všechny funkce programu Game Maker, pomocí kterých si následně budete moci vytvořit svoji opravdovou hru.

Video (IronArtsSoft)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička