GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 6
Celkově: 927063
Měsíčně: 12492
Denně: 487

GTA 3

20. 12. 2013

Grand Theft Auto III (také GTA 3 nebo GTA III), hra z roku 2001, je vůbec první hrou ze série Grand Theft Auto, ve které se objevili první záhady a easter eggy. Dalo by se také říct, že všechny záhady z této hry jsou vlastně easter eggy. V GTA 3 se celá záhadologie začíná pomalu vyvíjet, a proto zde narazíme na nejméně záhad z celé série Grand Theft Auto. Nicméně jsou velice zajímavé a stojí za to si je pročíst.

gta-iii.png

Základní informace
Rok vydání

2001 (PS2 - USA, státy Evropské unie)

2002 (Pc - USA, státy Evropské unie)

2003 (Xbox - USA), 2004 (Xbox - Státy Evropské unie)

Název hry Grand Theft Auto III (zkratky: GTA III, GTA 3)
Žánr Akční (3D)
Výrobce Rockstar North (vývoj), Rockstar Games (vydání)
Distributor Take 2 Interactive (Cenega Czech - distributor v ČR)
Platformy PlayStation 2, Xbox, Pc, Mac OS X, iOS, Android
Módy Singleplayer
Věkové omezení 18+
Systémové požadavky

Procesor: 450 MHz Intel Pentium III, AMD Athlon (doporučené: 700 MHz)

RAM: 96 MB (doporučené: 128 MB)

Mechanika: CD/DVD 4x rychlostní (doporučené: 8x rychlostní)

HDD: 500 MB (doporučené: 700 MB)

Grafická karta: 16 MB kompatibilní s DirectX 8.1 (doporučené: 32 MB)

Systém: Windows 98/ME/2000/XP

Pro pomalejší počítače doporučujeme stáhnout opravné patche. Ve hře není doporučováno měnit rozlišení. Celková grafika hry by se následně mohla změnit k horšímu a nebylo by možné ji vrátit do původního stavu. Jediným řešením by v tomto případě bylo pouze přeinstalování hry. 

Příběh

Hlavní postavou hry je zločinec Claude Speed, za kterého budete celou hru hrát. Jednoho dne jste se vydali se svojí přítelkyní Catalinou vykrást banku. Po přepadení vás ale Catalina zradila a nechala vás na pospas policii. O několik dní později vás převážejí do jiné policejní stanice, ale vezou s vámi ještě další zločince, z nichž si pro jednoho následně přijedou jeho lidi. Policejní konvoj je přepaden a vy jste volní. Během hry poznáte spoustu lidí, kteří se k vám přidají i kteří se vás budou chtít pokusit zabít. Claudův jediný hlavní úkol ve hře je najít Catalinu skrze zkorumpované Liberty City a pomstít se jí za zradu.

Hlavní postavy
Claude Speed Hlavní postava hry, za kterou budete hrát po celou dobu. Jeho jediným úkolem je najít svojí přítelkyni Catalinu a pomstít se jí za zradu.
Catalina Claudova bývalá zrádná přítelkyně, po které budete celou hru pátrat, abyste se jí mohli pomstít. 
8-Ball Spoluvězeň, kterému se včetně vás podaří utéct z policejního konvoje. Zajistí vám v Liberty City práci a bydlení. Mimoto také vlastní tři podniky s výbušninami, které budete ve hře často používat.
Salvatore Leone Největší mafiánský boss v Liberty City, pro kterého budete nějaký čas pracovat. Nakonec se vás bude chtít pokusit zabít, ale naštěstí se mu to nepovede a následně zabijete vy jeho.
Maria Salvatorova přítelkyně, která vám pomůže utéct ze Salvatorovy pasti a zajistí vám kontakt na japonskou mafii.
Asuka Šéfka japonské mafie, pro kterou budete značnou část hry pracovat. Je odhodlaná pro vás udělat skoro všechno, ale nakonec ji Catalina zabije.
Luigi Vůdce mafie, který ovládá Portland. Budete pro něj hned ze začátku hry pracovat. Bez svého bodyguarda Micka se nikam nehne. 
Toni Cipriani Další vůdce mafie, pro kterého budete nějaký čas pracovat. Jeho matka vlastní restauraci v Saint Marks v Portlandu.
Donald Love Velice bohatý a vážený člověk, pro kterého budete za slušné peníze pracovat. Nakonec se z vás stanou i obchodní partneři.
Ray Policista, který pomáhá japonskému gangu dodáváním různých informací. Budete pro něj nějaký čas pracovat. Nakonec ale odletí do Vice City.
Kenji Kaseno Bratr Asuky a další vůdce japonského gangu, pro kterého budete pracovat. Nakonec ho ale budete muset zabít.
Trailer č.1

Trailer č.2

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička