GTA – Záhady a legendy

Stín

Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 9
Celkově: 977089
Měsíčně: 11667
Denně: 441

GTA 5

20. 12. 2013

Grand Theft Auto V (také GTA 5 nebo GTA V), hra z roku 2013, je další hrou plnou příležitostí, ve které můžeme najít opravdu velký počet záhad a easter eggů. Nachází se zde pouze jedno rozlehlé město a zbytek zabírá temný, rozlehlý a hornatý kraj s městečky. GTA 5 je další mezník ve vývoji herní záhadologie. Rockstar Games nám v celé hře i v misích naznačuje, že se toho v této hře skrývá ještě opravdu hodně a že na nás s mýty rozhodně nezapomněli. 

gta-v.png

Základní informace
Rok vydání

2013 (PS3, Xbox - USA, státy Evropské unie)

2014 (PS4, Xbox One - USA, státy Evropské unie)

2015 (Pc - USA, státy Evropské unie)

Název hry Grand Theft Auto V (zkratky: GTA V, GTA 5)
Žánr Akční (3D)
Výrobce Rockstar North (vývoj), Rockstar Games (vydání)
Distributor Take 2 Interactive (Cenega Czech - distributor v ČR)
Platformy PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox, Xbox 360, Xbox One, Pc
Módy Singleplayer, multiplayer
Věkové omezení 18+
Systémové požadavky

Procesor: 2,4 GHz Intel Core 2 Quad CPU Q6600, 2,5 GHz AMD Phenom 9850 Quad-Core (doporučené: 3,2 GHz Intel Core i5 3470, 4 GHz AMD X8 FX-8350)

RAM: 4 GB (doporučené: 8 GB)

HDD: 65 GB

Grafická karta: 1 GB nVidia 9800 GT, AMD HD 4870 (doporučené: 2 GB nVidia GTX 660 / 2 GB AMD HD 7870)

Zvuková karta: 100% DirectX 10 kompatibilní

Systém: Windows Vista 64 Bit - Service Pack 2 / 7 64 Bit - Service Pack 1 / 8.1 64 Bit / 8 64 Bit

Příběh

Celkový příběh se odehrává na půdě města Los Santos z již známého GTA San Andreas, které se nachází ve fiktivním státě San Andreas. Krajina se bohužel neshoduje s tou v GTA San Andreas. Z předchozích dílů série Grand Theft Auto se nedochovalo moc souvislostí. Víme jen, že se do příběhu v GTA 5 zapojí i Patrick McReary a Johny Klebitz. Hlavními postavami hry jsou Michael De Santa, Franklin Clinton a Trevor Philips. Ve hře si můžete mezi těmito třemi postavami různě přepínat, z nichž každá může a má vždy něco jiného než ta druhá. Celkový osud těchto tří postav ve hře se dozvíme už každý sám.

Hlavní postavy
Michael De Santa První ze tří hlavních postav hry. Jedná se o bývalého bankovního lupiče, který nemůže být nikdy špatně oblečený. Objevil se už v prvním traileru. Má menší problémy v rodině a navštěvuje terapeuta.
Franklin Clinton Druhá ze tří hlavních postav hry. Jedná se o cílevědomého, mladého, schopného a spolehlivého člověka, který plní příkazy a rád by se dostal ze života plného zločinu. Má svého vlastního psa Chopa.
Trevor Philips Třetí ze tří hlavních postav hry. Bývalý pilot, který žije v přívěsu vedle Rona Jakowskiho. Jedná se už podle vzhledu o nejagresivnějšího a nejchaotičtějšího člověka ze tří hrdinů. 
Ron Jakowski Člověk žijící, podobně jako Lester Crest, konspiračními teoriemi. Bydlí na poušti hned vedle Trevora.
Lester Crest Konspirační teoretik, génius, kamarád Michaela a důležitá postava ve hře. Zajištuje mnoho plánů a má kontakty na mnoho osob.
Cris Formage Vůdce Epsilon Cultu, pro kterého může Michael nějaký čas pracovat.
Amanda De Santa Manželka Michaela, kterou samotný Michael nesnáší. Je matkou Tracy a Jimmyho. Její záliba je především v utrácení peněz.
Tracey De Santa Dcera Amandy a Michaela De Santy.
Jimmy De Santa Syn Amandy a Michaela De Santy, který by se rád chtěl stát gangsterem.
Trailer č.1

Trailer č.2

Trailer č.3

Trailer č.4

Trailer č.5

Trailer č.6

Trailer č.7

Gameplay

Trailer na PC

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička