GTA - Záhady a legendy

Jdi na obsah Jdi na menu


Vaše vzkazy

Anketa

Miniaplikace

Editorial

Vážení čtenáři,
   školní rok opět skončil a nastal čas volna, klidu a odpočinku. Všichni jistě na letní prázdniny plánujete spoustu výletů, táborů s kamarády a dovolenou ať už v zahraničí, nebo v Česku. Určitě neopomenete ani nějaký ten zájezd do GTAčka za záhadami nebo ostatními hráči z multiplayeru. I my máme na prázdniny připravený podobný program.
   V posledních měsících jsme na našem webu neprojevovali velkou aktivitu. Důvodem je časová krize, trvající od 1. 10. 2015, kdy jsme dočasně zastavili veškeré webové práce a údržbu. Stalo se tak kvůli nedostatku času. Období časové krize mělo oficiálně skončit 1. května. Následně bylo datum odloženo na 1. června a nedávno až na 1. srpna 2016. Termín je pouze přibližný a lze předpokládat podobné posuny max. do konce roku 2017. Po skončení období časové krize se bude pokračovat v projektu "Moderní Gtazahady.cz".
   Posledních 9 měsíců však nepovažujeme za ztracené, spíše naopak. Měli jsme velké možnosti zdokonalovat své schopnosti (co se týče organizace, teambuildingu, programování, psaní článků apod.). Všechny tyto schopnosti naplno využijeme i po skončení časové krize. Bohužel si na tento okamžik ještě chvíli počkáme.
   Všem fanouškům, členům týmu a webovým partnerům děkujeme za jejich vytrvalost a věrnost v současném složitém období. Přejeme vám hezké prázdniny!
SI West
Admin

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Xhost
Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!
Česká funsite o hře Orcs Must Die!

Statistiky

Online: 11
Celkově: 834589
Měsíčně: 17133
Denně: 685

 
 


Zajímavosti (301-350)

20. 12. 2013
Nezničitelné dopravní prostředky

Téměř všechny nemotorové dopravní prostředky (např. kola) jsou nezničitelná. Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

Fialové dveře

Zadní dveře Ammu-nationu nedaleko striptýzového klubu v Bone County jsou za tmy podivně fialové. Od příspěvkáře LugLighterCZ.

fialova-barva.jpg

Jak si bez cheatů a bezplatně navýšit náboje ?

Vemte si např. MP5 a vyhledejte jakýkoliv Ammu-nation. Jděte si zastřílet, ale hned poté střelbu na terče ukončete. Náboje MP5 se vám následně zdvojnásobí. Tip funguje jen u určitých zbraní.

Jak vyletět s jetpackem na vysoce položená místa ?

S jetpackem se ve hře můžete dostat pouze do určité výškové hranice. Ve skutečnosti se však můžete dostat i na mnohem vyšší místa (např. Mount Chiliad, mrakodrapy). Stačí pouze letět do objektu, na který se chcete dostat, a zároveň nahoru.

Dlouhá ruka

Najměte si někoho z gangu nebo chodců (pomocí cheatu SJMAHPE) a nasedněte na jakoukoliv motorku. Zadejte cheat na přesnost střílení při jízdě (OUIQDMW) a sledujte, co se stane s rukou vašeho spolujezdce.

dlouha-ruka.jpg

Sprinteři

CJ nedokáže s těžkými zbraněmi běhat sprintem. To ale neplatí u vašich kamarádů, se kterými plníte mise. Pokaždé, když se dotyčnému pokusíte utéct, bude za vámi sprintovat s onou těžkou zbraní, aby vás dohnal.

Jediné svítící okno v Jizzyho klubu

jedine-svitici-okno.jpg

Zastavení stíhačky ve vzduchu

Pokuste se letět se stíhačkou přímo nahoru do oblak a vyskočit. Stíhačka se bude v závislosti na počtu stisknutí tlačítka pro vystoupení postupně zpomalovat, dokud se ve vzduchu nezastaví úplně. Teprve poté CJ vystoupí.

Přesné časy v různých městech

Na jednom obchodu ve čtvrti Market, Los Santos můžeme najít porovnání času v Londýně, Los Santos a Liberty City. Dozvíte se, že v Londýně je o tři hodiny dříve a v Liberty City o tři hodiny později než v Los Santos.

konkretni-casy.jpg

Focení přítelkyň

CJovy přítelkyně se rády nechávají fotit. Pokud je vyfotíte, CJ při tom bude mít zajímavé hlášky např. "I Like Shooting People... with Camera" apod.

Všichni vězni v celách kouří

koureni-v-celach.jpg

Neuhasitelný oheň

Jakmile splníte hasičské mise, budete si moci vyzkoušet následující zajímavost. Pokud někde rozpoutáte oheň a stoupnete si přímo do něho, začne se rychle rozšiřovat. Následně přijedou hasiči. Pokud v ohni budete stát i nadále, může se oheň stát dokonce neuhasitelným (i když se i vy rozhodnete oheň hasit, stále se bude rozšiřovat).

Kytky bez váz

kytky-bez-vaz.jpg

Mrtvý CJ s jetpackem

Leťte na pouštní základnu Area 69 s jetpackem a nechte se sestřelit zdejšími raketomety ve vysoké výšce. Jakmile bude CJ mrtvý, s jetpackem nejdříve sletí na zem a teprve poté se objeví nápis "Wasted".

Ladění rádia u Dinghy

Pokud se ve člunu Dinghy rozhodnete ladit rádio, CJ u toho bude vypadat jako v autě.

ladeni-radia-u-dinghy.jpg

Otočení auta

Trik z autoškoly se může hodit v mnoha různých situacích. Pokud v autě stisknete W+S+šipka doleva/doprava, provedete otočení auta na místě.

Malba města

Ve čtvrti Paradiso v San Fierru se nachází malba města.

malba-mesta.jpg

Jak co nejrychleji zpozorovat LOD textury ?

LOD textura je náhradní textura pravé a detailní textury daného objektu. Objevuje se především ve velkých vzdálenostech od hráče. Chcete si některé tyto LOD textury ve hře prohlédnout ? Pokud si zadáte cheat na sebevraždu (SZCMAWO), objevíte se u nemocnice, kde vám budou probíhat dialogová okna. Při této příležitosti se odportujte pomocí jakéhokoliv teleportovacího programu kamkoliv pryč. Jakmile se pak vrátíte do hry, uvidíte rozmazané textury nemocnice (čili LOD).

Budova v El Quebrados

V El Quebrados se nachází budova s dlouhou místností, která se může využít jako místo srazů v multiplayer hře. Můžete zde také najít motokáru.

mistnost-s-motokarou.jpg

Kouření z pneumatik

Pokud si na Packer naložíte pár aut, zjistíte, že se v závislosti na jízdě kamionu těmto autům protáčí pneumatiky. Pokud najedete s autem na jedoucí Packer a budete držet ruční brzdu, z vašich zadních kol se začne podivně kouřit.

Vodní svět

Pokud se pomocí jakéhokoliv teleportovacího programu portnete do moře s pevným dnem, budete se tu moci volně pohybovat, jezdit, létat a prozkoumávat svět pod vodou. Jednou z mnoha zajímavostí vodního světa je, že pokud necháte někde v dáli vybouchnout stíhačku, neuslyšíte její výbuch. Avšak pokud vybouchne u vás, bude to znít, jako by se tak stalo na ulici.

vodni-zivot.jpg

Motorová pila na podivném místě, Doherty, San Fierro

Od příspěvkáře Martinek220.

motorova-pila-v-doherty.jpg

Největší pneumatiky v San Andreas

nejvetsi-pneumatiky-v-san-andreas.jpg

Neoznačená pizerie

V San Andreas se nachází spoustu neoznačených a nepřístupných pizerií.

neoznacena-pizerie.jpg

Neoznačený Pay 'N' Spray

neoznaceny-pay--n--spray.jpg

Neprůchodný prostor, The Camel's Toe, Las Venturas

Do prostoru mezi závorami se nelze dostat.

nepruchodny-prostor.jpg

Neviditelné zábradlí

neviditelne-zabradli.jpg

Nudné muzeum

nudne-muzeum.jpg

Odolnost vůči helikoptéře

Jakmile vás bude hledat policie s policejním vrtulníkem, vemte si jetpack a přistaňte na něm. Pro jistotu si následně zadejte cheat na žádnou hledanost (AEZAKMI), aby po vás nestříleli. Vrtulník bude následně kroužit dokola a CJ bude odolný vůči otáčejícím se lopatkám rotoru.

odolnost-vuci-helikoptere.jpg

Striptýzový klub The Pig Pen - totálně nahý

pig-pen---totalne-nahy.jpg

Podivný světlomet

podivny-svetlomet.jpg

Potápějící se keře nedaleko Blueberry

potapejici-se-kere.jpg

Průhledná zeď

Z opačného směru je zeď vyznačená na obrázku průhledná.

pruhledna-zed.jpg

Průhledné makety v Ammu-nation

pruhledne-makety.jpg

Sada vibrátorů v Michellině garáži

sada-vibratoru.jpg

Silniční vada

silnicni-vada.jpg

Svítící schod

svitici-schod.jpg

Špatně usazené zadní kolo sanitky

spatne-usazene-leve-kolo.jpg

Tělocvična na Santa Maria Beach

telocvicna-na-santa-maria-beach.jpg

Vadná střecha

Pokud do místa vyznačeném na obrázku vjedete jakýmkoliv malým nebo plochým dopravním prostředkem, dostanete se do střechy budovy.

vadna-strecha.jpg

Větrná, větrná, větrná, větrná ulice

vetrna-ulice.jpg

Vlak mimo koleje

vlak-mimo-koleje.jpg

Hlavně pozor na kapsáře a volné ženy

vtipne-upozorneni.jpg

Vyřazený stožár

vyrazeny-stozar.jpg

Welding & Weddings, Las Venturas

Jedná se o podobnou garáž jako je ta 8-ballova v El Coroně, Los Santos. Můžete si zde namontovat do jakéhokoliv auta bombu.

welding---weddings.jpg

Nesmrtelný zaměstnanec podniku (pouze proti zabití nožem zezadu)

zabiti-zamestnance.jpg

Z neznámých důvodů zakrytá výloha obchodu

zakryta-vyloha.jpg

Převrácený nápis "The BogStandard"

Od příspěvkáře [P]u[s]ut[U].

prevraceny-napis.jpg

Jointový festival, Hashbury, San Fierro

Od příspěvkáře Martinek220.

jointovy-festival.jpg

Hellraiser

V Radiu X si můžeme poslechnout píseň Hellraiser od Ozzyho Osbourna. Tentýž název nese také hororový film Hellraiser, ve kterém vystupoval masový vrah Pinhead.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.