GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 4
Celkově: 1374834
Měsíčně: 11901
Denně: 318

Badatelská databáze

uvodni-fotka.jpg

Badatelská databáze webu Gtazahady.cz obsahuje sbírku užitečných rad a návodů, kterých můžete využít na svých cestách za pátráním v jakékoli hře. Zahrnuje také seznam známých badatelů z různých zemí včetně České republiky, historii pátrání (konkrétně ve hrách série GTA) a seznam tipů, triků a vlastních zkušeností z pátrání od ostatních badatelů, různě využívaný ve všech článcích, do něhož můžete přispět i vy! V našem tutoriálu se postupně dozvíte:

  • Co je to easter egg, záhada a zajímavost a jaký je mezi nimi rozdíl.
  • Jak se správně připravit na pátrání.
  • Na jakých místech pátrat, po čem pátrat, co se vyplatí a co naopak ne.
  • Jak se zachovat, když něco objevíte.
  • Jak správně pořizovat snímky a natáčet videa ve hrách včetně jejich následné editace a úprav.
  • Jak se se svým objevem a zkušenostmi podělit s ostatními.

Badatelskou databázi mohou využívat jak začátečníci tak i mírně pokročilí. Konkrétně je zaměřena na hru GTA San Andreas, ale všechny poznatky můžete využívat v jakékoli jiné hře. Jste tedy připraveni stát se opravdovými badateli nejen ve hrách našeho tématu? Skvělé!

Začínáme!

Skoro každá dnešní počítačová hra, ať už vytvořená pro PC nebo různé konzole, obsahuje easter eggy (velikonoční vajíčka). Dalo by se říct, že tato "velikonoční vajíčka" jsou ukryté informace, reklama, odkazy na autory dané hry nebo různé vtípky, které do hry ukryli její tvůrci. Nemusí se jednat pouze o hry. Může se klidně jednat o různé programy, ať už grafické nebo textové. Věřte nebo ne, takové easter eggy se ukrývají i ve vašem počítačovém systému! Někdy se některé tyto vtípky nebo ukryté funkce podaří objevit ihned, někdy se tomu tak stane až po 10 letech. Konkrétně z těchto herních easter eggů se vyvinuly všechny záhady a zajímavosti, o které se naše webová stránka zajímá.

Jaký je rozdíl mezi easter eggem, záhadou a zajímavostí?

Herní záhada (také legenda, mýtus) je easter egg, okolo kterého se objevilo spoustu jiných zajímavých věcí mezi sebou různě souvisejících (např. auta ghostcars dala hodně ke vzniku záhadě Leatherface). Hráčům, kteří se herními záhadami zabývají, se říká herní badatelé. Okolo záhad se vedou neustále spekulace (čili teorie) např. zda-li je daná záhada pravdivá či ne (otázky okolo její existence). Někdy se záhada prokáže za pouhý výmysl, výdobytek módu, často za nepodložený názor a důkazy jejího objevitele. To se stává poměrně často. Někdy se zase záhada neprokáže ani za pravdivou ani za výmysl a spekuluje se o ní dlouhou dobu.

Herní zajímavost by mohla být také považována za jakýsi easter egg (s vyjímkou toho, že s autory hry nemá nic společného). Dělí se na:

► Hmotnou zajímavost - tzn. zajímavé věci dostupné na různých místech ve hře, které si může kdokoli a kdykoli prohlédnout (např. levitující keře, skály ve tvaru pěsti, podivně osvětlená místa atp.)

► Nehmotnou zajímavost - tzn. jen příhody hráčů, kteří např. v GTA San Andreas viděli 3 za sebou jedoucí stejné motorky se stejnými motorkáři (tzn. že si to nemůžeme kdykoli prohlédnout, záleží jen na tom, jestli se nám to také někdy přihodí). Z těchto příhod nejčastěji vznikají příběhy.

Pokračování

To by bylo na úvod všechno. Jste tedy připraveni pokračovat do našeho pátracího tutoriálu a vrhnout se na dobrodružnou stezku herního badatele? Pokračujte do dalšího článku:

Obsah badatelské databáze

Rubriky

Badatelské týmy

Příspěvků: 4

Populární badatelé

Příspěvků: 2

1. Příprava

20. 12. 2013
Celý příspěvek | Rubrika: Badatelská databáze

2. Jak správně pátrat?

20. 12. 2013
Celý příspěvek | Rubrika: Badatelská databáze

3. Jak se chovat při objevu?

20. 12. 2013
Celý příspěvek | Rubrika: Badatelská databáze

4. Jak správně fotit/natáčet videa?

20. 12. 2013
Celý příspěvek | Rubrika: Badatelská databáze

5. Co udělat poté?

20. 12. 2013
Celý příspěvek | Rubrika: Badatelská databáze

6. Přidejte se k týmu!

20. 12. 2013
Celý příspěvek | Rubrika: Badatelská databáze

Historie pátrání

20. 12. 2013
Celý příspěvek | Rubrika: Badatelská databáze

Přispějte radou, tipem, trikem!

20. 12. 2013
Celý příspěvek | Rubrika: Badatelská databáze | Komentářů: 0
Patička