GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 5
Celkově: 1335967
Měsíčně: 14993
Denně: 515

Historie pátrání

20. 12. 2013

historie-patrani.jpg

Počátky pátrání ve hrách GTA se začaly rozvíjet pravděpodobně okolo roku 2000, mezi vydáním hry GTA 2 a GTA 3. Za úplný začátek je považováno období, kdy vznikaly tajemné příběhy od úplně prvních badatelů, někdy po vydání hry GTA 2. Popravdě šlo pouze o podivné chování chodců a městské dopravy ve hře. Jednalo se o pouhý začátek celého vývoje. A co následovalo po vydání dalších dílů? Celou historii pátrání si můžete pročíst v tomto článku.

Co se stalo po vydání hry Grand Theft Auto 3?

Po vydání hry GTA 3 (rok 2001) se světová komunita badatelů začala mírně rozšiřovat. GTA 3 bylo totiž první 3D hrou ze série GTA od společnosti Rockstar Games. Mimoto se v této hře také objevily první opravdové záhady a easter eggy. Badatelé první generace si tedy začali říkat, že v této hře opravdu něco nehraje a pátrali podrobněji dál. Ve hře se také dokonce objevila první možná zmínka o Bigfootovi, jehož výskyt by mohl být na severních kopcích nad městem. Ve hře GTA 3 se ale stále jednalo o pouhé zajímavosti a příhody hráčů. Větší potěšení čekalo badatele v dalším díle.

gta-iii.png

Co se stalo po vydání hry Grand Theft Auto Vice City?

Po vydání hry GTA Vice City (rok 2002) se komunita badatelů opětovně zvětšila. Začaly první velké tvorby fanouškovských webových stránek a videí na internetu. Vše za účelem podělení se s ostatními o své zkušenosti a objevy. V GTA Vice City se objevilo mnohem více záhad a zajímavostí včetně prvních odkazů na Leatherface a skutečný Epsilon Cult. 

gta-vice-city.png

Co se stalo po vydání hry Grand Theft Auto San Andreas?

Hra GTA San Andreas se pro badatele stala revoluční hrou a to proto, že se zde objevilo prozatím nejvíce záhad, easter eggů a zajímavostí z celé série. Tato hra přitáhla opravdu hodně hráčů a to také především badatelů. Zpočátku se zdá být situace klidná, badatelé vytváří své webové stránky a videa (dodnes se skoro žádná nedochovala), která následně dosazují na internet, přitahují návštěvníky a jiné badatele. Na několik těchto nejstarších webových stránek můžeme narazit i dnes v propadlišti internetu (postřehnete zde např. poměrně podivné a chvalné komentáře nadšených badatelů pod články, kde se píše např. o objevu studny v Montgomery a uvažování o Samaře Morgan - to vše v pěti větách). Celý badatelský svět v letech 2004 - 2005 obrovským způsobem narušila tvorba módů a falešní badatelé. V tomto období se také začíná celá komunita pomalu rozpadat a rozhádávat mezi sebou. Webové stránky a videa o záhadách a objevech jsou atakovány přívalem vulgárních komentářů od hráčů, kteří mají již s falešnými badateli zkušenosti. Nadávky padají i na badatele, kteří si ještě nikdy nic nevymysleli a nikdy nepoužili módy. Nemůžeme ale dávat vinu jen tvůrcům módů, kteří mohli např. mód UFA vytvořit pouze za zábavním účelem (nikoli proto, aby s ním někoho oklamali). Vina spadá i na badatele samotné, kteří přístupných módů zneužili, či si celou záhadu vymysleli a přesvědčili ostatní, že existuje. Nikdy tedy nelze nikomu věřit, dokud si onu věc nevyzkoušíte a neověříte. Nicméně po badatelských klamech se začíná celá komunita rozpadat, až se jednoho dne rozpadne úplně. Každý nový příspěvek na internet je okamžitě brán za lež a pouhým výdobytkem módu. Zanikají tedy webové stránky i videa. Tvůrci přestávají mít trpělivost. Moc webových stránek a videí se z tohoto období tedy nedochovalo. Po léta 2005 - 2008 badatelský svět zcela mlčí. 

gta-san-andreas.png

Co se stalo po vydání Grand Theft Auto 4 (včetně GTA Chinatown Wars)?

Po vydání hry GTA 4 (rok 2008) se začíná badatelský svět opět probouzet. I přesto si ale badatelé dávají obrovský pozor na falešné hráče a také na to, aby ze svých badatelských příspěvků nevytvořili novou přetvářku. Často pátrají sami a již se nedělí o své zkušenosti. I v GTA 4 se objevují nové záhady, ale na internet jsou dosazovány s maximální opatrností. V období 2008 - 2012 začínají vznikat nové webové stránky i videa (v roce 2011 vznikl i náš web). Objevují se skuteční badatelé, badatelé druhé generace a na internetu přestávají kolovat nesmysly a vulgární komentáře. Badatelé se snaží více směřovat k pravdě a nezmiňovat se o předchozích nesmyslech. Celkový stav se v těchto letech velice zlepšuje a badatelů opět přibývá. Před vydáním následujícího dílu, GTA 5, se začínají objevovat obavy, že to bude něco podobného jako u GTA San Andreas. Skutečnost je ale úplně jiná.

gta-iv.png

Co se stalo po vydání Grand Theft Auto 5?

Po vydání očekáváného a také záhadami plného GTA 5 (rok 2013) byl zkrátka klid. Žádné hádky ani lži. Objevily se nové záhady včetně velkého množství easter eggů. Každý badatel si zkrátka pátrá po svém, často bez spolupráce s někým jiným. Současné webové stránky ani tvůrci videí se s komentátory vůbec nezabývají a jejich případné vulgární a nesmyslné komentáře ihned mažou. I přesto se ale stále objevují nezkušení hráči, kteří bez přemýšlení atakují ostatní, mnohem zkušenější, nebo sami oklamávají a zneužívají módů. Každý badatel by se tedy v tomto období měl nad sebou pořádně zamyslet.

gta-v.png

Patička