GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 12
Celkově: 1322617
Měsíčně: 15830
Denně: 542

2. Jak správně pátrat?

jak-spravne-patrat.jpg

Jestliže jste pečlivě splnili nutnou přípravu, jste připraveni vrhnout se přímo do akce! Avšak nikam nepospíchejte, příprava nemusí znamenat celý váš úspěch. I okolo celého pátrání se dá povídat a vysvětlovat spousta věcí. Úplně první otázkou, kterou si musíte položit, je: "Po čem vlastně budu pátrat?". Vaše volba je jednoduchá. Pátrejte po tom, co vás nejvíce přitahuje. Avšak jste si jistí, zda-li to bude mít vůbec cenu? Co si tedy pro začátek vybrat? Po čem se vyplatí pátrat a po čem naopak ne?  Kde začít? Pokud se chcete dozvědět, jak správně pátrat, v tomto díle tutoriálu se to dozvíte. Pátrání ve hrách dělíme na:

Výzkumné - tzn. výzkum záhad, jejíž existence je pravděpodobná, neověřená nebo nepravděpodobná. Jedná se o dlouhodobější pátrání, ve kterém badatel nebo skupina badatelů pátrá po věcech, které se prozatím nijak neprokázaly (ani za pravdivé ani za výmysly), shromažďuje důkazy a různé postřehy z pátrání. Může se jednat i o výzkum záhad potvrzených i vyvrácených (v případě, že by badatelé chtěli najít okolo dané záhady mnohem více zajímavostí, nebo chtěli záhadu zachránit). Výzkum provádějí pokročilejší badatelé.

Průzkumné - tzn. první cesta, kterou by si měl projít každý badatel dříve, než zahájí výzkumné pátrání. Jedná se čistě o průzkum věcí, které ve hře opravdu existují - některé záhady, zajímavosti, easter eggy. Takové průzkumy můžete často dělat i v multiplayerové hře. Musíte si však dát pozor na to, jak multiplayer, narozdíl od singleplayeru, ovlivní to, co půjdete prozkoumat (nemusí se to vůbec objevit). Pokud chcete, můžete zůstat pouze o tohoto typu pátrání, které hráče baví asi nejvíce. Když vám totiž někdo řekne, že ve vaší hře existuje zajímavý easter egg, jehož existence je potvrzená, jen vy o něm nevíte, okamžitě to vzbudí veškerou vaši pozornost a nutí vás jít onu zajímavou věc prozkoumat. Je to nejskvělejší forma požitku z pátrání. Pakliže budete chtít z průzkumného pátrání pokročit do výzkumného, procházejte nejdříve ty záhady, jejíž existence je pravděpodobná, následně neověřená, nepravděpodobná a nakonec vyvrácená.

► Na našem webu se nachází články o záhadách s přesným hodnocením existence (potvrzená, pravděpodobná, neověřená, nepravděpodobná a vyvrácená). Mezi potvrzené záhady, které můžete jít hned prozkoumat, patří např. Čísla 69, Ghostcars, Matrix, Serial Killer Kovboj, Divné obrazce, Podmořské objekty, Krvavá cela (GTA 3), Observatoř (GTA 3), Helikoptéra duchů (GTA Vice City), Věž duchů (GTA Vice City), Skryté vchody (GTA San Andreas), Strašidelná siréna (GTA San Andreas), Městské mýty (GTA 4), Platypus (GTA 4), Tajný vzkaz (GTA 5), Kdo zabil Leonoru Johnson? (GTA 5) atp. Všechny zajímavosti a easter eggy na našem webu jsou také potvrzené. Nejvíce se vyplatí právě ty záhady, které jsou potvrzené, a nejméně naopak ty, které jsou vyvrácené. Doporučujeme, abyste si pro začátek vybrali záhadu/zajímavost/easter egg, který ve hře opravdu existuje a po něm šli pátrat.

Vybral jsem si záhadu, co teď?

Pokud jste si vybrali potvrzenou záhadu a provedli nutnou přípravu, můžete jít/jet/letět k jejímu výskytu a prozkoumat ji. Avšak doporučujeme, abyste svůj dopravní prostředek zaparkovali mimo výskyt dané záhady. Náhlý příjezd/přílet by mohl změnit okolí a chování všech objektů (pomalé načítání atp.). Kdybyste si pak danou věc chtěli vyfotit, byla by z toho ošklivá fotka (v případě, kdybyste udělali rychlý seskok z letadla na místě výskytu, letadlo by letělo dál a všechno poničilo) a vám by se pak celé pátrání zdálo pokažené. Na místo byste měli dorazit přinejlepším v klidu a v klidu jít také celou záhadu prozkoumat - jako opravdový badatel. Jakmile na něco, co se týče záhady, narazíte, měli byste to ihned začít dokumentovat (pořizovat snímky, natáčet videa) a zkoumat všechny vlastnosti a chování daného objektu. Tak by měl vypadat jednoduchý průzkum potvrzených záhad.

Vybral jsem si náročnější záhadu, řekněme Bigfoota. Jak mám správně pátrat?

V případě, že byste si vybrali Bigfoota z GTA San Andreas, jehož existence je nepravděpodobná, měli byste o něm vědět úplně všechno. Ať už z webových článků nebo populárních videí. Bigfoot bude trošku větší oříšek, protože se okolo něho vedou už dlouhá léta spekulace a hádky. Nemyslete si tedy, že na něco narazíte hned při vašem prvním výjezdu. Abyste si pátrání trochu užili, pokuste se vytvořit např. tento scénář:

  • Začněte v savehousu v Grove Street a připravte se na pátrání.
  • Řekněte si, že na letišti v Los Santos na vás čeká soukromé letadlo/helikoptéra letící do San Fierra přes kraj Back 'O' Beyond (nejpravděpodobnější výskyt Bigfoota).
  • Počkejte na nepříznivé počasí (bouře, mlhu) a na večer. Pokud nepřichází, můžete si jej nacheatovat (bouře - MGHXYRM, mlha - CFVFGMJ, večer - OFVIAC - tento cheat následně zadejte ještě jednou).
  • Dojeďte na letiště a vydejte se na cestu. Jakmile budete nad Back 'O' Beyond, udělejte výsadek (může to vypadat, jako na úvodním obrázku tohoto článku).
  • Jakmile přistanete s padákem, můžete se vydat na pátrání uprostřed opuštěného venkova.

Podobných scénářů si můžete vymyslet opravdu hodně, abyste si pátrání co nejvíce užili. Nyní ale přejděme k té nejdůležitější věci. Co dělat na místě?

  • Nejprve byste měli pátrat po všem, co se o záhadě dočtete na internetu - důkazy, postřehy, objevy (respektive si jít všechny informace ověřit).
  • Pakliže si všechny informace ověříte, začněte používat svojí výbavu - termovizuální brýle (zobrazují infračervené světlo, tudíž i bytosti nebo lidi, kteří vyzařují teplo), kameru/odstřelovačku (pro přiblížení a prohlížení různých vzdálených míst v kraji). Nezapomeňte si také zvýšit hlasitost vašich reproduktorů pro případ, že byste zaslechli nějaké zvuky (chůze, zvuky různých věcí, zbraní, prostředků atp.)
  • Celé pátrání si postupně dokumentujte. Foťte vzdálené krajiny, les, natáčejte atd. Na největší objevy se narazí vždy, když si jejich autor prohlédne fotky/videa, která pořídil. Často se tak stává i ve skutečném světě.
  • Pokud pátráte po Bigfootovi nebo jakékoli jiné záhadě prozatím bez výsledku a přestává vás pátrání bavit, okamžitě přerušte celou akci a přejděte k jiné záhadě. Největší chybou badatelů je, že si dlouhým a únavným pátráním pokazí celou chuť i včetně svého elánu do pátrání. Nicméně se zase musí uznat, že některé záhady prostě neexistují a ve hře je zkrátka nenajdeme.
Tipy a triky

1. Ve svém pátrání (především pokud pátráte po Leatherfaceovi) si nezapomeňte zvýšit hlasitost reproduktorů (samozřejmě s rozumem). Mohli bychom, dle tvrzení mnoha hráčů, slyšet zvuky motorové pily, které by naznačovali, že Leatherface není daleko. Od badatele SwS.

2. Pokud uvidíte cokoliv zajímavého a neobvyklého (především v dálce), zůstaňte nehybně stát a pokuste se to rychle vyfotit. Při pohybu by totiž mohla daná věc klidně ve zlomku sekundy zmizet. Od badatele 50radek.

3. Doporučuji, abyste se v pátrání jen tak nevzdávali a pátrali dlouho. Každá snaha má svůj pozitivní výsledek. Připomínám také, že si při každé hře hlavně nezapomeňte zapnout Fraps. Od badatele Marek Polách.

Pokračování

Pokud jste si přečetli celý článek a poučili se z poznatků, můžete začít vyjíždět na pátrání. Než se tak stane, doporučovali bychom vám přečíst další důležitý článek.

Patička