GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 5
Celkově: 1335968
Měsíčně: 14992
Denně: 513

1. Příprava

priprava.jpg

Základem každého správného pátrání je dobrá příprava, kterou byste měli zahájit při každém spuštění vaší hry. Mnoho badatelů na ni totiž velice často zapomíná. To je také důvod, proč můžete na internetu často vidět mnohá tvrzení o tom, že někdo ve své hře zahlédl něco výjimečného a záhadného, ale bohužel pro to nemá žádný důkaz. Možná, že jsou tato tvrzení pravdivá, ale takovému hráči už asi nikdo neuvěří. Jak by tedy taková příprava měla vypadat a na co byste rozhodně neměli zapomenout? 

  • Odstraňte všechny módy (především všechny skripty a trainery) z vaší hry. Může se totiž stát, že by tyto módy mohly narušovat herní události (např. blikání textur). Kdybyste se pak chtěli se svým objevem podělit s ostatními a ukázali jim fotky, kde je alespoň sebemenší náznak použití módu, nikdo by vám neuvěřil (všichni by totiž zjistili, že tyto módy umíte vkládat do hry a není pro vás tedy žádný problém nainstalovat např. mód Bigfoota, se kterým pak právě můžete všechny oklamat). Výjimkou se mohou stát módy různých textur - oblečení, budovy, skiny (čili módy, které nijak nenarušují hru). I přesto je ale doporučováno hrát v originální a nemodifikované hře.
  • Na pátrání ve vámi zvolené hře si udělejte čas, nejlépe bez vyrušování. Tak, abyste si to co nejvíce užili. Nehrajte, když jste unavení a v nepříliš osvětlené místnosti. Zabraňte hluku vnějšího prostředí (tzn. s mírou, aby se u vás v pokoji dalo alespoň dýchat). Je také nutné umět hru, ve které pátráte, dobře ovládat a mít s konkrétní záhadou počáteční zkušenosti (tzn. přečíst si o ní pár článků na webových stránkách, kterým důvěřujete, zhlédnout populární videa). Další nutností je příprava po technické stránce. Zkontrolujte si, jestli vám běží všechna zařízení (především reproduktory). Pokud se rozhodnete natáčet let's play, zkontrolujte si, jestli vám funguje mikrofon a všechny nahrávací programy.
  • Zapněte si Fraps, Bandicam nebo jakýkoliv jiný program, který umožňuje snímat obrazovku. Tyto programy nechte běžet po celou dobu vašeho hrání (pro případ potřeby). Měli byste si také zapamatovat tlačítka pro pořízení snímku a začátku nahrávání a ukončení videa. Pokud nemáte žádný z těchto nahrávacích programů, můžete používat klasickou metodu "PrintScreen" - tlačítko v horní části vaší klávesnice - a snímky pak postupně vkládat do grafického programu.
  • Pokuste se hrát ve hře s ukončeným příběhem, nejlépe se 100% dokončením a, především pro GTA San Andreas, s ukončenou válkou gangů (někdy se totiž stává, že hráči vyfotí důkaz a na minimapce mají ikonku napadení cizího gangu - ikonka je totiž velice podobná ikonce Bigfoota v nějakých módech). Save se 100% dokončenou hrou ve hrách GTA 3, Vice City a San Andreas si můžete stáhnout v naší download databázi.
  • Buďte připraveni po stránce výzbroje. Ve hře si sežeňte hlavně fotoaparát (např. v CJově domě), brýle s termovizuálním viděním (např. pod radarem Big Ear), padák (např. na hoře Mount Chiliad, poslouží také cheat AIYPWZQP) a nějaké zbraně (odstřelovací puška, M4 nebo AK-47, brokovnice, granáty nebo výbušniny). Mohou se hodit ke zkoumání i pro případ, že byste byli nuceni se bránit. Fotoaparát je, narozdíl od nahrávacích programů, lepší na focení hezčích snímků bez toho, aniž bychom viděli hlavní postavu atp.
  • Pokud chcete, můžete si stáhnout náš vlastní skin opravdového lovce záhad - Gtazahady.cz Hunter Skin (ke stažení zde), který si můžete jednoduše zapnout v singleplayeru i multiplayeru. 
  • Ještě než se pustíte do svého pátrání, nezapomeňte si vypnout všechny cheaty. Některé cheaty, které se k pátrání hodí, můžou být výjimkou (např. padák, dopravní prostředky, žádná hledanost atp.).
Tipy a triky

1. Někteří badatelé tvrdí, že dokonalá atmosféra k pátrání je, když venku prší nebo když se stmívá (ve skutečném světě). Naopak nejhorší možná doba je, když je ráno, poledne nebo odpoledne a venku je jasno. Od badatele SI West.

2. Dávejte si pozor na několikanásobné zapínání a vypínání hry. Když si zapnete Fraps, nebo jakýkoliv jiný program, a během toho spustíte danou hru, vypnete ji a takhle to uděláte ještě několikrát, Fraps vám může přestat fungovat (nepůjde vám zachytit žádný snímek ani natáčet videa). S každým spuštěním hry tedy Fraps vždy zapněte a s každým vypnutím jej vypněte. Od badatele SI West.

Pokračování

Pokud jste splnili všechny poznatky a přečetli tipy od ostatních hráčů, můžete pokračovat do dalšího článku.

Patička