GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 4
Celkově: 1335746
Měsíčně: 14927
Denně: 487

Grand Theft Auto 4 – Easter eggy

20. 12. 2013

V sérii Grand Theft Auto i v jiných hrách se již odedávna nacházejí easter eggy (nebo-li velikonoční vajíčka). Jedná se o zábavné a zajímavé věci, které by ve hrách původně neměly být, ale výrobci je tam schválně umístili za účelem zpestření hry. V dílech Grand Theft Auto se objevuje neobyčejně velký počet těchto easter eggů. Nyní se ale pojďme podívat na easter eggy v GTA 4.

Video (GTA Series Videos)

Další easter eggy

1. Všimli jste si někdy, že obličej sochy svobody připomíná Hillary Clinton, bývalou americkou ministryni zahraničních věcí ? Výrobci hry jí tam schválně umístili poté, co zakázala mód Hot Coffe ve hře GTA San Andreas. Není divu, že místo pochodně drží kelímek kafe.

kafe-misto-pochodne.jpg

2. Na severovýchodě Algonquinu se nachází billboard, na kterém je vyobrazen CJ z GTA San Andreas. Vypadá to, jako-by se z něj stal velký a bohatý byznysmen.

carl-johnson.jpg

3. Na webové stránce americantravelguide.net (/food.html) si můžeme něco málo přečíst o jídle z České republiky.

cesko.jpg

4. Na webové stránce libertycitypolice.com (/ko.html) se nachází policejní databáze obviněných lidí. Mezi nimi se nachází i Josef Kaplan z České republiky. Mimoto si také můžeme všimnout Johnyho Klebitze a Fernanda Luise Lopeze, hlavních postav z datadisků Grand Theft Auto 4.

josef-kaplan.jpg

5. V závěrečných titulcích můžeme postřehnout mnoho zajímavých věcí. Dozvíme se tu, že Mikhaila Faustina daboval český herec Karel Roden (přízvuk Mikhaila Faustina tomu i tak skutečně odpovídá).

karel-roden.jpg

Dále můžeme narazit i na jméno zpěváka Michaela Jacksona. Opravdu také spolupracoval při tvorbě hry Grand Theft Auto IV ?

micheal-jackson-2.jpg

6. V Grand Theft Auto 4 se má také údajně vyskytovat graffiti Michaela Jacksona za mlada.

michael-jackson.jpg

7. Na severu Brokeru se nachází nejdelší žebřík v celé sérii Grand Theft Auto.

nejdelsi-zebrik.jpg

8. V GTA 4 se objevilo mnoho odkazů na předešlý díl GTA San Andreas. Odkaz na Las Venturas můžeme postřehnout především při misích pro Raye.

odkazy.jpg

Další odkaz můžeme najít v televizi.

odkazy-2.jpg

Poslední odkaz najdete na jedné reklamě např. v centru Algonquinu. Za mužem na reklamním billboardu se nachází typické prostředí San Andreas (další odkazy na San Andreas můžeme naleznout i v různých hláškách).

odkazy-3.jpg

9. V Playboyově domě se nachází deska OG Loca z GTA San Andreas.

og-loc.jpg

11. Ve čtvrti Boabo, Broker se mezi grafiti na jednom domě nachází další skrytý odkaz na GTA San Andreas. Pokud si však všimnete, po celé této zdi se nachází i další namalované postavy z různých dílů série GTA.

odkazy-4.jpg

12. V golfovém parku na jihu Brokeru můžeme narazit na zmenšený model slepice podobný tomu z Las Payasdas v GTA San Andreas.

slepice.jpg

13. Rockstar Games si na sebe nechali udělat reklamu i na botách.

reklama.jpg

14. Golfové hřiště v Algonquinu zeshora připomíná usmívajícího-se smajlíka (z jiného pohledu zase připomíná mužské genitálie, což patří mezi typické vtípky od Rockstaru).

usmev.jpg

15. Na šipkách v GTA 4 můžeme vidět obrázky postav z předešlých dílů série Grand Theft Auto (CJ, žena v logu hry GTA Vice City apod.).

16. Po smrti Playboe X můžete v jeho šatníku ve vile narazit na oblečení, které nosil Claude v GTA 3.

17. Pokud si ve zmrzlinářském autě (Mr. Tasty) budete pouštět znělku tohoto auta stále dokola, uslyšíte uváděcí písničku ke hře GTA 4. Od příspěvkáře SF1NX.

18. Po celém městě můžeme narazit na reklamy a různá znázornění naznačující sexuální aktivitu. Patří mezi ně různé billboardy, plakáty, sochy a loga. Jedná se o klasické vtípky od Rockstar Games, výrobce hry.

vulgarita.jpg

19. V rádiu se můžeme doslechnout o dítěti, které vyvraždilo celou svoji rodinu. Jedná se o odkaz na na fiktivní hororovou postavu ze série Halloween, Michaela Myerse, který v mládí udělal to samé.

20. Po celém městě můžeme narazit na reklamy na výrobce hry, Rockstar Games. Ty se objevují např. na kuželkách, spodním prádle, v různých nápisech, na dlažebních kostkách, markýzách apod.

reklama-na-rockstar-games.jpg

21. Na internetu se nachází zajímavá webová stránka whattheydonotwantyoutoknow.com, na které se nachází mnoho map zajímavých věcí v Liberty City. Na těchto stránkách má založený účet i Eddie Low, známý masový vrah, pro kterého budete ve hře dělat dvě mise.

22. GTA 4 je hra, která v sobě ukrývá mnoho odkazů na skutečný svět. Těchto odkazů je opravdu hodně a skrývají se především v různých názvech (např. ulic, parků, lokací apod.). Narazit zde můžeme např. na jména hudebníků skupiny The Beatles skrytých v názvech ulic (bohužel kromě Paula McCartneyho). Jedná se o ulice Ringo St., Starr St., Harrison St. a Long John Ave.

23. V GTA 4 se nachází mnoho odkazů na děti. V kabaretovém klubu běžně zpívá zpěvačka Bluesy St. John, která se v jedné ze svých písniček zmiňuje o dětech.

odkazy-na-deti-3.jpg

Druhým odkazem jsou dětská hřiště bez dětí.

odkazy-na-deti-4.jpg

Třetím odkazem jsou vraky autobusů odstavených na Firefly Islandu.

odkazy-na-deti-5.jpg

Čtvrtým odkazem je autobusová zastávka pro školní autobus na Beachgate, Broker. Poloha zastávky (ve slepé uličce) je ale nesmyslná. Od příspěvkáře Rudewolff.

odkazy-na-deti-2.jpg

Pátým odkazem je dětský poník vystavený na Hove Beach, Broker. Od příspěvkáře Rudewolff.

odkazy-na-deti.jpg

Poslední odkazem je sousoší tří dětských soch před budovou Civilization Commitee v Algonquinu. Od příspěvkáře Rudewolff.

odkaz-na-deti-6.jpg

24. Starý zvyk z GTA Vice City se objevil i v GTA 4. Na letišti můžeme najít billboard se slovy "Visit Los Santos...!". Odkaz na GTA San Andreas a GTA 5.

navstivte-los-santos.jpg

25. Letiště v GTA 4 na mapě vypadá jako hlava populární animované postavičky Shreka.

shrek.jpg

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička