GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 5
Celkově: 1378990
Měsíčně: 12774
Denně: 392

Grand Theft Auto 5 – Easter eggy

20. 12. 2013

V sérii Grand Theft Auto i v jiných hrách se již odedávna nacházejí easter eggy (nebo-li velikonoční vajíčka). Jedná se o zábavné a zajímavé věci, které by ve hrách původně neměly být, ale výrobci je tam schválně umístili za účelem zpestření hry. V dílech Grand Theft Auto se objevuje neobyčejně velký počet těchto easter eggů. Nyní se ale pojďme podívat na easter eggy v GTA 5.

Video (GTA Series Videos)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

Další easter eggy

1. Odkazy na rockovou skupinu Love Fist z GTA Vice City (objevují se především na tričkách + na několika wallpaperech na GTA 5).

love-fist.jpg

2. Playboyova vila z GTA 4 se dochovala až do GTA 5. Nachází se nedaleko tenisových kurtů. V této vile také můžeme narazit na ženy nahoře bez.

3. Ve Vinewoodu se nachází zvláštní chodník, na kterém se nacházejí hvězdy známých osobností (především tedy postav z předchozích dílů). Můžeme tu narazit např. na jména Candy Suxxx, Love Fist, Kent Paul, OG Loc, Madd Dog a další.

4. Na Madd Dogga, rapera z GTA San Andreas, se ve hře GTA 5 také objevily odkazy. Od příspěvkáře Hutt2.

madd-dogg.jpg

5. Na Nica Bellica, hlavní postavu hry GTA 4, se v GTA 5 objeví pouze jeden odkaz, kdy si jeho internetový profil na LifeInvaderu prohlíží Jimmy.

niko-bellic.png

Ve hře dokonce existuje i Nicův skin. Bohužel má dokončenou pouze horní část těla, jelikož byl ve hře využitý především jako řidič aut, tudíž nebylo nutné dodělávat celou postavu.

Video (ZeDDy - GTA kanál)

6. Patrick McReary, Nicův známý kamarád z GTA 4, se v GTA 5 objeví také. To dokazuje především jeho odlet z letiště v poslední ukázce v GTA 4. Packie McReary se v GTA 5 objeví hned na začátku hry u loupeže (je také o něco starší). Budete mu muset pomoci s únikem před policií. Dozvíte se od něho také, že Derrick (Packieho bratr vystupující v GTA 4) během posledních pár let zemřel a že s Nicem ztratil kontakt poté, co odletěl do Los Santos a předpokládá, že je mrtvý.

7. Na Carla Johnsona, hlavní postavu z GTA San Andreas, narazíme v GTA 5 pouze na obalu jedné knihy v Lesterově domě (takto můžeme podobně narazit i na OGho Loca, který má jméno na svých deskách).

cj.png

Kromě CJ existují ve hře také odkazy na známé gangy Vagos a Ballas z GTA San Andreas. Od příspěvkáře Hutt2.

gangy.jpg

8. Johny Klebitz, hlavní postava z GTA 4: The Lost and Damned, se v GTA 5 ukáže v šarvátce s Trevorem. Domnívá se, že Trevor spí s jeho přítelkyní. Trevor spolu s Johnym jsou kamarádi, nakonec ho ale Trevor zabije (po incidentu stále můžeme vidět, jak Johny mrká očima a hýbe ústy). Na Johnyho také můžeme narazit i v novinách.

johny-klebitz.png

Video (MasterDazzleXD)

9. Ve Vinewood Hills můžete narazit na stánek s džusem, u něhož se nachází velký oranžový míč (připomínající pomeranč). Fotografování nebo chůze po této kouli způsobí, že se koule odtrhne a sjede dolů z kopce. Těchto "pomerančů" je v GTA 5 i více.

10. Ve Fraklinově savehousu (ne ve Vinewood Hills) se na zdi nachází plánek mapy z betaverze hry.

11. Nedaleko hlavní ulice v Los Santos se nachází malba s Marylin Monroe, Charlie Chaplinem, Elvisem Presleym a Johnem Waynem.

12. I v GTA 5 se nachází spousta odkazů na sexuální aktivitu a spousta reklam na Rockstar Games. Můžeme zde také narazit na mnoho odkazů na firmy z předešlých dílů GTA - Cluckin' Bell, Sprunk, Binco a další.

13. Ve hře se nachází spousta automatů se hrou QUB3D, která se objevila také v GTA 4. Bohužel si ji zde už nezahrajete. Od příspěvkáře 50radek.

qub3d.jpg

14. Ve hře GTA 5 budete moci poprvé hrát za zvířata - psa, kočku, krávu, žraloka, králíka, jelena a další. Jedná se o největší easter egg ve hře a k jeho vyzkoušení stačí jen najít rostlinu Peyote (např. na Mount Chiliadě).

Video (GTA Series Videos)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

15. Ve hře GTA 5 můžete narazit na několik odkazů na hru GTA Vice City.

vice-city.png

Většina odkazů ve hře je samozřejmě na GTA San Andreas, jelikož se hra GTA 5 odehrává na stejném místě.

penize.png

16. To, že by se Rockstar Games, výrobce hry, inspirovali ve tvorbě svých easter eggů hráči, je velice neobvyklé. V následujícím vzácném easter eggu se tak stalo.

Video (ZeDDy - GTA kanál)

17. R.I.P Benny, odkaz na hru GTA San Andreas, kde se tento "pasák" objevil při misi "Key To Her Heart". V GTA 5 je na něj uvedený alespoň tento malý odkaz.

Video (ZeDDy - GTA kanál)

18. Ne každému se v San Andreas vydaří svatba přesně podle jeho představ. O tom se zmiňuje další easter egg. Nakonec ale vše "dobře dopadne".

Video (ZeDDy - GTA kanál)

19. V GTA 5 se nachází odkazy na mnoho postav ze hry GTA 4. Jednou z nich je např. Michelle, Nicova falešná přítelkyně, pracující pro vládu.

Video (ZeDDy - GTA kanál)

20. V San Andreas se nachází i tento podivný železniční tunel, se kterým se pojí další velký easter egg.

Video (ZeDDy - GTA kanál)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

21. V obydlí Lestera Cresta, konspiračního teoretika, můžeme najít spoustu zajímavých věcí. Mezi ně patří např. bohatý výpis z jeho účtu.

Video (ZeDDy - GTA kanál)

22. Dr. Isiah Friedlander je Michaelův psychiatr, který mu radí v jeho těžkých chvilkách, co má dělat s rodinou, respektive s Jimmym. Na jeho počítači je však otevřený kalendář, ve kterém má zapsané velice podivuhodné věci - např. vyloupit banku nebo zabít každého.

Video (ZeDDy - GTA kanál)

23. Následující easter egg hovoří o Simeonu Yetarianovi, zaměstnavateli Franklina a Lamara.

Video (ZeDDy - GTA kanál)

24. Mezi GTA San Andreas a GTA 5 existuje spoustu souvislostí. Následující video vám pár z nich představí.

Video (ZeDDy - GTA kanál)

25. Autodílna Los Santos Customs by mohla být odkazem na skutečnou autodílnu West Coast Customs v Los Angeles. Od příspěvkáře ActiV3Drifter.

26. V PS3 verzi hry mají všechna auta Tailgater (např. Michaelovo auto) místo rádií herní mapu města Liberty City z GTA 4. Od příspěvkáře ActiV3Drifter.

27. Bruccie Kibbutz, známá postava z GTA 4, kterého Niko označoval za "steroidového závisláka", je i v GTA 5. Na webové stránce www.bullsharktestosterone.com v herním internetu se Bruccie snaží prodávat žraločí testosterony.

brucie-kibbutz-na-internetu.jpg

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička