GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 4
Celkově: 1335949
Měsíčně: 14987
Denně: 511

Duch Salvatora Leona

20. 12. 2013
Obecné

Ve hrách Grand Theft Auto se již od počátku hráčům stávalo, že narazili na něco opravdu zvláštního. Tak zvláštního, že to přirovnali až k nevysvětlitelnému jevu. Tyto podivnosti se později rozšířily natolik, že vznikly první mýty a legendy o duchách a nevysvělitelných jevech právě v těchto hrách. Nyní se ale za tím vším pojďme vypravit do GTA 3.

Záhada Duch Salvatora Leona

nezname.jpg

Typ Duch
Výskyt Pobřežní vila Salvatora Leona, Portland, GTA 3
Chování Neznámé
Existence

POTVRZENÁ

PORAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

N E P R A V D Ě P O D O B N Á

VYVRÁCENÁ

Popis

Salvatore Leone je největší mafiánský boss v GTA 3. Ve hře pro něj budete dělat pár misí, přičemž v poslední se vás bude chtít pokusit zabít. To se mu ale nepovede a následně za zradu zabijete vy jeho. Po jeho smrti má v jeho vile údajně přebývat jeho duch. Ten je také údajně prvním duchem, který byl objeven v sérii GTA. V GTA 3 si ale badatelé na duchy a jiné jevy moc nepřišli. Spíše vůbec. Pátrání byla většinou bezvýsledná. Dodnes je výskyt ducha Salvatora Leona zcela neprokázaný. Toho by měla podle všech dosud známých tvrzení znázorňovat šedá silueta. Existují také teorie, že bychom mohli z nedalekého majáku při použití odstřelovací pušky zahlédnout právě tuto siluetu u Salvatorovy vily. Dodnes ji ale ještě nikdo neviděl. Dům, kde bydlel Salvatore Leone, je pobřežní vila, která se nachází na severovýchodě Portlandu.

Mapa

duchove.jpg

Zajímavosti

1. Jakmile dorazíte do vily, určitě si všimnete zvláštních a chybných textur světla, které svítí směrem od oken a obtékají několik dalších textur. Nejlépe je můžete zahlédnout ve dne, anebo když použijete plamenomet. Pokud se ve vile pohybujete, nemůžete chybné textury světla přehlédnout.

chybna-textura-svetla.jpg

Co je ale na texturách tak chybného ? Jednak to, že jsou dost vidět a také, že přes ně nemůžeme vidět nějaké další menší věci v místnosti. Podívejme se například na lustr.

lustr.jpg

A nyní následuje fotka, kde jsme s Claudem pokročili o kousek doprava. Pokud přimhouříme oči, uvidíme texturu světla, která lustr zakryla.

lustr-2.jpg

Textura zkrátka překryje onu věc a umožní jí stát se neviditelnou. Dalším skvělým příkladem jsou sklenice vína vystavené u baru nebo květináč s kytkou. 

2. Vemte si do ruky palnou zbraň, jděte do vily a postavte se směrem k východu. Nyní vystřelte na terasu vily z místnosti, kde stojíte. Zvláštní, že ? Jiskry se po dopadu kulek neobjeví. To samé se stává, i když ve vile střílíte na zdi nebo cokoliv jiného. Zřejmě za to můžou již zmíněné chybné textury světla.

3. Mnoho hráčů vidělo onoho ducha sedět na křesle nebo na gauči, když na něj zaútočili s plamenometem. Tím ho také odhalili. Bohužel to není onen duch. Za všechno můžou již zmíněné chybné textury světla. I když by tato textura mohla vytvarovat nějaký ten tvar, tak ve vile žádný duch není.

4. Další záhadnou věcí je samohrací klavír.

samohraci-klavir.jpg

Když vejdete do vily, tak uslyšíte hrát klavír. Kdo na něj ale hraje, když mimo vás v místnosti nikdo není ? Kromě klavíru by zde mohl být i další zdroj zvuku, který vychází z vedlejší místnosti. Dokazuje to fakt, že když se ke dveřím u klavíru přibližujete, zvuk postupně stoupá více, než kdybyste se přibližovali k samotnému klavíru v místnosti. Jedná se tedy o jediný důkaz výskytu ducha Salvatora Leona, který by se mohl ukrývat ve vedlejší místnosti ? S tím se ale zaplétá další informace. V beta verzi GTA 3 údajně na klavír hrával komorník, který byl ve finální verzi hry odstraněn. Zbyl tedy po komorníkově hře ve vile pouze zvuk klavíru, anebo je komorník umístěný ve vedlejší místnosti, kde hraje na jiný klavír ? 

5. Když vyjdete z vily, tak můžete narazit na jaký-si vchod vedoucí pod terasu. Vchod bohužel neobsahuje žádné dveře, jimiž bychom se pod terasu doopravdy dostali.

vchod-vedouci-nikam.jpg

6. I po smrti Salvatora Leona se u vily budou objevovat mafiánská auta. Co tam ale dělají, když Salvatore už dávno zemřel ?

mafianska-auta.jpg

Někdy se stává, že když budete z vily odcházet, tak na parkovišti již neuvidíte ta mafiánká auta, která tam byla při vašem příchodu. Jedná se ale pouze o rychlý respawn, pokud se od nich dostatečně vzdálíte.

Video (Boss2010Gangsta)

Video (Vill Studio)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička