GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 6
Celkově: 1335945
Měsíčně: 14991
Denně: 519

Matrix

20. 12. 2013
Obecné

Matrix je v sérii Grand Theft Auto velice populární záhada. Jedná se o rozlehlý prostor, který se nachází hluboko pod a vysoko nad texturami hry. Matrix tedy dělíme na dva druhy - horní a spodní. V matrixu pod texturami hry (spodní matrix) si můžete prohlédnout celý herní svět zespoda (např. s pomocí jetpacku). Pokud se do tohoto prostoru nechtěně a bez jetpacku propadnete, tak vás hra po dosažení 100 metrů pod úrovní hlavní textury odteleportujete zpět. Barva prostředí spodního matrixu je ve většině her šedá. Do spodního matrixu spadají i matrixy zapříčiněné chybou exteriéru budovy a dalších objektů na hlavní textuře. V matrixu vysoko nad texturami hry (horní matrix) se nachází síť všech interiérů ve hře (např. interiér nějakého obchodu a také nevyužité interiéry z beta verze). Do horního matrixu se tedy teleportujete vždy, když vstoupíte na jakoukoliv vstupní značku. Pokud se ale propadnete z horního matrixu, můžete dopadnout do neviditelného herního světa, ve kterém se můžete volně pohybovat. V této neviditelné krajině můžete najít spoustu zajímavých věcí (např. zbraně, podkovy, jeřáby - GTA San Andreas). Podle zvuků vašich kroků rozeznáte pohyb na poušti či ve vodě. Barva prostředí horního matrixu běžně závisí na denní době, často je však černá. Někdy se ale do těchto dvou druhů nekonečného prostoru dokážeme dostat i my samotní a bez použití vstupních značek. Ve hře totiž existují tajné vstupy (chyby), kterých si programátoři bohužel nevšimli. Těchto vstupů do matrixu bylo dodnes objeveno velice hodně. Matrix také není záhada jen série Grand Theft Auto. Narazit na něj můžeme téměř v každé hře. Nyní se ale pojďme podívat na matrix v GTA 3.

Záhada Matrix

matrix.jpg

Typ Nekončený prostor
Výskyt Všude pod hlavní texturou hry, GTA 3
Chování Nekončený prostor
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Pohled do matrixu v GTA 3

V GTA 3 je matrix pojmenovaný jako "Blue hell" (Modré peklo). Tento název vznikl z barvy prostředí, která je pro spodní matrix v této hře typická.

matrix.jpg

Mapa hlavních vstupů do matrixu

matrix.jpg

Základní matrix (spodní matrix)

K tomuto matrixu, který se nachází na střeše jedné budovy, se dostaneme velice snadně. Stačí se pořádně rozjet s rychlým autem a na tuto střechu přeskočit.

matrix---strecha.jpg

Blue hell (spodní matrix)

Tento matrix se nachází u menšího pilíře jednoho mostu, přes který vede hlavní silnice na Staunton Islandu. Stačí jen skočit do vyznačeného místa a dostanete se do matrixu (po chvilce padání se objevíte zpět na hlavní textuře hry).

matrix---blue-hell.jpg

Matrix u plotu (spodní matrix)

Jedná se o poměrně velice nenápadný vstup do matrixu, který vznikl chybným spojením dvou textur. Nachází se na jihu Portlandu u jednoho dlouhého plotu (devatenáctá tyč ze severu).

matrix---plot.jpg

Matrix na stadionu (spodní matrix)

Jestliže s Dodem naletíte na hřiště stadionu ve Staunton Islandu, propadnete se o pár metrů pod texturu hřiště, anebo se také může stát, že se propadnete už rovnou do matrixu. Pod hledištěm se totiž nachází přímý vstup do tohoto prostoru.

matrix---stadion.jpg

Přímý pohled do matrixu (spodní matrix)

Ve hře existuje mnoho budov, které mají chybné textury oken a dveří. Přes tato okna také můžeme nahlédnout do matrixu.

matrix---nahled.jpg

Matrix v tunelu (spodní matrix)

Přistavte si na kraj jakéhokoliv tunelu (např. v Portlandu) sanitku, po které vyšplhejte až ke stropu a náhle se dostanete do matrixu (pohyb v textuře tunelu je omezen pouze na vyhrazený prostor).

matrix---chyba.jpg

Zajímavost

1. Do matrixu se popravdě můžete dostat velice jednoduše. Stačí se jen dostat tam, kam byste se dostat nemohli. Na tato nepřístupná místa (střechy mrakodrapů apod.) se samozřejmě dostanete jen s pomocí módů.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička