GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 5
Celkově: 1335965
Měsíčně: 14991
Denně: 513

Leatherface

20. 12. 2013
Obecné

Leatherface je jeden z nejpopulárnějších mýtů v sérii her Grand Theft Auto. Jedná se o člověka, který skutečně existoval (Thomas Hewitt). V mládí onemocněl kožní chorobou a měl trvale znetvořený obličej. Kvůli tomu se mu také všichni v jeho dětství vysmívali. Obrat ale začal v dospělosti, kdy se začal lidem brutálně a krvavě oplácet za jejich posměšky. Z jejich obličejů si poté přišíval obličej. Případ Thomase Hewitta, který se opravdu stal, dosud stále není uzavřen. V důsledku tohoto případu byl třicet let po posledním zachycení Leatherface natočen film Texas Chainsaw Massacre, který popisuje výlet několika mladých lidí na koncert. Cesta je ale nezavede tam, kam by čekali. Ve hrách Grand Theft Auto se mají objevovat důkazy a odkazy na vraha vystupujícího v tomto filmu. Nyní se ale pojďme podívat na Leatherface v GTA 4.

Záhada Leatherface

eddie-low.jpg

Typ Sériový vrah
Výskyt Alderney, odlehlé části Liberty City, GTA 4
Chování Nebezpečné
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Eddie Low

V GTA 4 je Leatherface (takový, jakého ho známe z předchozího dílu) téměř neznámá osobnost. V této hře by měl být nahrazen sériovým vrahem Eddie Lowem (často označován jako "špinavý vrah"), který ve hře opravdu existuje. Budete pro něj dokonce dělat dvě mise, přičemž v poslední na vás zaútočí s nožem. Budete se tedy muset ubránit a zabít ho. Eddie Low je velice agresivní a mentálně postižený člověk. Existuje o něm dokonce policejní záznam v L.C.P.D databázi, kde je obviněn za veřejné hanebnosti. Mimoto také vlastní účty na Blogsnobs.org a Whattheydonotwantyoutoknow.com, kde se o něm můžete dočíst velice zajímavé a absurdní věci.

eddie-low.jpg

Video (GTA Series Videos)

Články na internetu

Pokud ve hře často chodíte do internetové kavárny, můžete velice často postřehnout články o neznámém vrahovi, který povraždil spoustu lidí, především sportovce a také jednoho učitele tance. Všechny oběti pozabíjel v odlehlých částech města Alderney, když si vyrazili na noční procházku. Většina badatelů tvrdí, že jde právě o Eddieho Lowa a že Alderney má být hlavní výskyt tohoto vraha. Po splnění všech misí pro Eddieho a po jeho smrti se však na internetu objeví článek, který jim jejich tvrzení opravdu potvrdí. Stíhaným vrahem byl skutečně Eddie Low. Na následujících obrázcích si můžete všechny tyto internetové články přečíst.

První článek

clanek-3---vrah.jpg

Druhý článek

clanek---vrah.jpg

Třetí článek

clanek-5---vrah.jpg

Čtvrtý článek

clanek-2---vrah.jpg

Pátý článek

clanek-4---vrah.jpg

Důkazy a odkazy

1. Hlavním důkazem a zároveň také odkazem na "Leatherface" by měl být nápis "Meat → Murder" na dveřích apartmánu 101 jednoho zchátralého domu v Tudoru na jihozápadě Alderney. Číslovka 101 je odkaz na jednu místnost objevujíc se v románu George Orwella - 1984, kde byli lidé mučeni tím nejhorším způsobem. Existuje zde tedy nějaká spojitost ? 

meat-murder.jpg

2. Na severu Alderney se nachází stará vila, která hodně připomíná Leatherfacův dům z filmu Texaský masakr motorovou pilou.

dum.jpg

3. V odlehlých částech města Liberty City se často nachází přístupné budovy, které si můžete jít prohlédnout. Tyto hráčům přístupné interiéry se nachází např. v mrakodrapech ve čtvrtích Northwood a North Holland, Algonquin nebo v bytových domech ve čtvrtích Schottler a Beechwood City, Broker. 

krvave-apartmany.jpg

Místnosti v těchto budovách ale nejsou jen tak ledajaké. Na stěnách a na podlaze můžeme narazit na spoustu uschlé nebo čerstvé krve (podle teorie by tvar těchto skvrn měl v určitém pohledu připomínat Ratmana), většina těchto budov je také zevnitř poničená a posprejovaná, některé místnosti mají na dveřích vyhlášku omezující přístup, pravděpodobně je už nikdo neobývá, anebo se za nimi kdysi odehrál nějaký masakr. Nejpodivnějším místem je pravděpodobně byt Dwayna Forge (tam se dostanete, pokud ho během herního příběhu zabijete a ušetříte Playboye X). Nachází se zde spousta krvavých stop a to vyvolává domněnku, že zde někdo mohl být kdysi zavražděn. A mohla to být dokonce Dwaynova práce. Ten byl nakonec dopaden a odsouzen k odnětí svobody, jak se během herního příběhu dozvíme. Mohl zde tedy někdy vraždit nějaký sériový vrah (jako např. Leatherface), nebo se jedná o pouhé gangsterské záležitosti ?

krev-na-stenach.jpg

Dalším velice podivným místem je opuštěný bytový dům ve čtvrti Schottler, Broker. Ten je vám možná známý, jelikož se tu odehrávala jedna mise. Přístup do tohoto domu je velice nenápadný. Nedostanete se do něj předním vchodem, nýbrž zadním. Jedná se o doupě mnoha bezdomovců a feťáků. Ty můžeme najít buď v bytech, nebo dokonce na střeše (ta je mimo jiné propojená i s ostatními budovami). V doupěti nalezneme drogy, vodní dýmky, nebo dokonce poškrábaný obraz s policistou atp.

doupe-bezdomovcu.jpg

Video (DarkMythHunter)

Video (TheseMyths)

Zajímavosti

1. V rádiu můžete postřehnout zprávu o dítěti, které povraždilo celou svoji rodinu. Mohlo by se jednat o odkaz na Michaela Myerse, sériového vraha z filmové série "Halloween", který udělal to samé v 8 letech.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička