GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 4
Celkově: 1376686
Měsíčně: 11993
Denně: 360

UFO

20. 12. 2013
Obecné

UFO je v sérii her Grand Theft Auto jedna z nejpopulárnějších záhad. Skoro v každém dílu Grand Theft Auto můžeme najít spoustu důkazů a odkazů na tyto neidentifikovatelné objekty. Nicméně fenomén UFO je v sérii Grand Theft Auto stále ve vývoji a stále se po něm pátrá, a proto nám můžete pomoci i vy! Nyní se ale pojďme podívat na UFO do GTA 4.

Záhada UFO

nezname.jpg

Typ Neidentifikovatelné létající objekty
Výskyt Obloha, GTA 4
Chování Neznámé
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

N E P R A V D Ě P O D O B N Á

VYVRÁCENÁ

UFO v GTA 4

UFO je v této hře poměrně neznámá záhada. Ve hře se totiž nachází jen město s menšími plochami pro lesy, parky, rybníčky a pláže. Je tedy naprosto vyloučené, že by se zde mohlo vyskytovat i UFO. I přesto ale badatelé hlásí pozorování zvláštních blikajících světel na obloze nad Liberty City (nejedná se o blikající světla helikoptér).

Odkaz ze hry GTA Chinatown Wars

Do fenoménu UFO se také připletl následující díl GTA Chinatown Wars. Město v GTA 4 je vlastně napodobeninou města v tomto GTAčku (až na to, že zde bohužel nenajdeme Alderney). V GTA Chinatown Wars existuje mise, kde se vás jeden doktor (možný odkaz na záhadu "Doktor") zeptá na to, zda-li věříte na mimozemšťany a ještě k tomu dodá poznámku, že prý jednoho viděl v Middle Parku. Co když je zde spojitost i s tímto dílem série Grand Theft Auto ? 

Middle Park

Middle Park je park nacházející se na severu Algonquinu. Stejně jako v GTA Chinatown Wars tvar tohoto jezírka v parku připomíná mimozemšťana. I přesto zde ale v průběhu hraní badatelé nezaznamenali mimozemskou aktivitu. Je tedy jezírko hlavním důkazem existence UFA a dějí se zde opravdu nějaké zvláštní věci, na které badatelé doposud nepřišli ?

park---mapa.jpg

Jak se nezmýlit o UFU ?

Nicméně jak již padlo v GTA San Andreas, tak i v GTA 4 se na obloze objevují letadla a helikoptéry letící ve velkých výškách s rychlostí podobnou výkonu stíhačky. Jsou označovány nejčastěji červeným a bílým světýlkem. Popravdě se většinou jedná jen o blikající tečky, které se mohou vázat s mnoha chybami (často můžete vidět, jak nějaká z těchto teček proletí mrakodrapem). Mimoto můžeme také v GTA 4 zpozorovat nápadné létající odpadky. Nenechte se tedy nachytat. O žádné UFO ve skutečnosti nejde.

Zvláštní článek v novinách

Ve většině savehousech naleznete noviny s odkazem na UFO. Záhadné noviny mají titulek: "Aliens ate my prize pussy" (Mimozemšťané snědli moji sladkou "kočičku"). V jiném pojetí tohoto titulku by byla věta sprostá. Co má ale tento titulek vůbec znamenat ? V dalším titulku je napsáno: "No leads yet on Federal Bank Heist" (Prozatím nebyly nenalezeny žádné stopy po loupeži v bance) a v podtitulku je záhadnější nadpis: "E.T Feline fancier strikes again" (E.T, kočičí milovník, opět zasahuje). Představa, ve které by mimozemšťani pojídali zvířata, je velice absurdní. Co tím ale Rockstar Games měli opravdu na mysli ? Je to jen nepěkná legrácka, nebo odkaz na něco mnohem tajemnějšího ?

aliens-ate-my-prize-pussy.jpg

Narušování signálu

U vjezdů do silničního tunelu, který spojuje Alderney s Algonquinem, se stává velice zvláštní věc. V těchto místech totiž dochází k narušování radiového signálu (rádio začne v tu chvíli lehce pošumovat). Co jej ale narušuje ? Mnoho badatelů si myslí, že by to mohlo být právě UFO. Samozřejmě je také možné, že do této věci Rockstar Games zahrnuli fakt, že se signál zkrátka nedostane pod zem.

Zajímavosti

1. V závěrečných titulkách můžeme narazit na slovo "Aliens" (Mimozemšťané). Jedná se ale pouze o postavy z televizního pořadu.

zaverecne-titulky.jpg

2. Důkazy přímo od hráčů o UFU v GTA 4 také existují. Hráč v následujícím videu natočil velice zajímavý objekt, který proletěl blízko něho. Lze ale málo spekulovat o tom, zda-li se jedná o skutečné UFO.

3. Na herní webové stránce www.liesdamnlies.net můžete najít fórum nazvané "Mimozemšťané a UFO". Můžete si zde také přečíst pár zajímavých komentářů od ostatních uživatelů.

forum-na-tema-ufo.jpg

Video (steiwher) 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička