GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 13
Celkově: 1335781
Měsíčně: 14959
Denně: 511

Bigfoot/Yetti

20. 12. 2013
Obecné

Bigfoot je nejpopulárnější mýtus ve hře GTA 5.

Záhada Bigfoot/Yetti

bigfoot.png

Typ

Bytost označovaná jako "Sasquatch"

Výskyt Mount Chiliad, lesy venkova, GTA 5
Chování Nebezpečné
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Popis

Bigfoot, někdy také jako "Yetti" alias "Sněžný muž", je označení pro mýtického tvora, který má své kořeny v začátcích lidského vývoje. Tento tvor je ochlupený, hnědé barvy, vysoký, poměrně nebezpečný a žijící v níže položených oblastech. Jeho příbuzný Yetti ze druhé vývojové větve by se měl objevovat spíše v horských oblastech (Himaláj). Podle doložených tvrzení má pocházet ze severu Ameriky a Ruska. Veškeré případy dochované právě z těchto oblastí byly ale většinou označeny za pouhé podvody a přestrojení lidí. Tudíž lze o existenci skutečného Bigfoota pochybovat. Ve hře GTA 5 by se tento tvor měl údajně objevovat ve 3D vzhledu postavy. Narozdíl od předchozích dílů byl v této hře Bigfoot oficiálně potvrzen. Rozlehlé krajiny, mnoho zalesněných prostorů a přírody přesně tak, jako je to ve hře GTA 5, již přece daly mnoho ke vzniku této záhady. Bigfoot by se měl ve hře GTA 5 také jmenovat jako "Sasquatch". Mnoho hráčů tvrdí, že by měl být agrevisní, silný a útočit ihned. Měl by se vyskytovat převážně v různých částech venkova (lesy) a jeho protějšek, Yetti, spíše na Mount Chiliad.

Důkazy

1. Největší doposud objevený důkaz poznamenala mise "Predator", kterou vám zadá Trevor. V této misi musíte s Michaelem, sniperkou a termovizuálními brýlemi najít bratry O'Nealovi v lese, na který budete mít skvělý výhled. Pokud si přiblížíte jednu z teček v pravém dolním rohu, zjistíte, že se jedná o Bigfoota. Jestliže na něj zamíříte, tak po několika sekundách podivně zmizí (to samé se děje, i když na něj vystřelíte). Tento důkaz byl badateli označen jako easter egg.

bigfoot.png

Video (GTA Series Videos)

2. Druhý největší důkaz byl objeven úplně poprvé a to v prvním traileru na GTA 5. V tomto traileru totiž můžeme zahlédnout policejní auto, které rychle projede zatáčku kolem natáčecí kamery. V jednom okamžiku (1:05) můžeme ideálně vidět bok policejního auta, na němž se objeví zajímavé policejní logo. V pravém dolním rohu loga je vyobrazen Bigfoot a nad celým erbem můžeme dokonce vidět i znak Epsilon Cultu. V logu si můžeme povšimnout také další zajímavé věci. Píše se zde, že herní město Los Santos bylo založeno v roce 1781. V tom samém roce bylo založeno také skutečné město Los Angeles. Jedná se tedy o další důkaz toho, že se tvůrci města Los Santos již od hry GTA San Andreas nechávají inspirovat skutečným Los Angeles.

zahadne-logo.jpg

Video (RockstarGames.com)

3. Třetí důkaz byl objeven v misi "The Last One". Franklin se v této misi setká s lovcem (odkaz na lovce Sasquatchů ze hry Red Dead Redemption: Undead Nightmare), který již devět let pronásleduje Bigfoota (odkaz na hru GTA San Andreas, která vyšla od roku 2013, či-li od vydání GTA 5, přesně před 9 lety). Následně musíte s Franklinem najít onoho Bigfoota. Po dlouhé honičce se nakonec Bigfoot vzdá a Franklin zjistí, že se jedná pouze o mentálně postiženého muže převlečeného do velice propracovaného kostýmu Bigfoota. Je tedy možné, že opravdový Bigfoot ve hře neexistuje a my si ho pleteme pouze s vtipálky v těchto kostýmech ? Jak by se ale tedy dala vysvětlit rychlá zmizení Bigfoota z prvního důkazu ?

Video (GTA Series Videos)

4. Čtvrtý důkaz byl nalezen v traileru na PlayStation 4, Xbox One a Pc verzi pro GTA 5. V určitém záběru (0:29 - 0:31) můžeme vidět polonahého Trevora, který se zvedá ze země. V pozadí jsou vidět hory, krajina, kameny a také podivný černo-hnědý objekt, který je podobný postavě. Badatelé se začali domnívat, že se opravdu jedná o postavu Bigfoota (později medvěda). Usoudili tak i z toho, kam se Trevor na konci záběru ohlédne. Nicméně pokud si obrázek dobře prohlédnete, zjistíte, že se jedná jen o kámen.

bigfoot-v-traileru.jpg

Video (RockstarGames.com)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

5. Poslední důkaz se ukrývá v názvu a produktech oděvní společnosti "Yeti", která existovala již ve hře GTA 4: The Lost and Damned. Nejedná se sice o název originálního Yettiho s dvěma "t", ale výrobky i logo tohoto obchodu obsahují kresby této podivné bytosti. Obchod se nachází na Hawick Avenue v Burtonu, Los Santos. Veřejnosti je ale bohužel nepřístupný. Jeho výrobky - trička, mikiny - můžete najít v obchodech Sub Urban.

obchod-yeti.jpg

Video (DarkMythHunter)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

Video (GTA Series Videos)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička