GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 10
Celkově: 1379012
Měsíčně: 12789
Denně: 404

Masový vrah

20. 12. 2013
Obecné

Leatherface je jeden z nejpopulárnějších mýtů v sérii her Grand Theft Auto. Jedná se o člověka, který skutečně existoval (Thomas Hewitt). V mládí onemocněl kožní chorobou a měl trvale znetvořený obličej. Kvůli tomu se mu také všichni v jeho dětství vysmívali. Obrat ale začal v dospělosti, kdy se začal lidem brutálně a krvavě oplácet za jejich posměšky. Z jejich obličejů si poté přišíval obličej. Případ Thomase Hewitta, který se opravdu stal, dosud stále není uzavřen. V důsledku tohoto případu byl třicet let po posledním zachycení Leatherface natočen film Texas Chainsaw Massacre, který popisuje výlet několika mladých lidí na koncert. Cesta je ale nezavede tam, kam by čekali. Ve hrách Grand Theft Auto se mají objevovat důkazy a odkazy na tohoto vraha. Nyní se ale pojďme podívat na Leatherface v GTA 5.

Záhada Masový vrah

nezname.jpg

Typ Vrah
Výskyt GTA 5
Chování Nebezpečné
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ 

N E P R A V D Ě P O D O B N Á

VYVRÁCENÁ

Leatherface v GTA 5

Do GTA 5 by se měl populární Leatherface opět vrátit. Tentokrát to ale není Leatherface takový, jak ho známe např. ze hry GTA San Andreas. Náš vrah se označuje jako "The Infinity Killer" (již od dětství měl chorobu na číslo 8 a tvrdil, že když tuto číslici otočíme o čtvrt kruhu, vznikne nám položená osmička čili symbol nekonečna, a tak vznikla jeho přezdívka). Někteří ho také nazývají jako "Osmičkový vrah". Jedná se o člověka jménem Merle Abrahams, který je známým sériovým vrahem ve hře GTA 5. Narodil se v roce 1947 na neznámém místě. Bydlel v jednom domě v Sandy Shores. Za svůj život provedl spoustu vražd. Ta největší z roku 1999 si vyžádala celkem 8 obětí (sportovců mužského pohlaví), které údajně pohřbil někde ve státě. V roce 2004 byl však dopaden, obviněn a převezen do vazby. V době výkonu svého trestu někdo zapálil jeho dům. Pravděpodobně to byl jeho soused, se kterým měl Merle špatné vztahy. Nicméně tento sériový vrah nakonec v prosinci roku 2004 ve věku 57 let ve vazbě zemřel. K jeho soudu tedy nakonec nedošlo (ke všemu zde také nebylo mnoho důkazů). Abrahams nikdy nepřiznal, že zabil 8 sportovců, ale přiznal svojí úchylku na číslo 8 a na nekonečno. Jeho oběti nebyly už nikdy poté nalezeny. V celém státě, na mnoha místech ale existuje mnoho vodítek a odkazů na tohoto vraha a jeho oběti.

Co již bylo objeveno ?

1. Abrahamův vyhořelý dům, který se nachází v Sandy Shores, Blaine County. Dům je v dezolátním stavu se spálenými stěnami. V tomto opuštěném domě můžeme najít spoustu vodítek k osmi obětem. Nachází se zde např. černým inkoustem popsané stěny. Jedná se o věty typu: "Bude tady 8" nebo "8 je jen nekonečně postavené číslo". Na zadní stěně domu je dokonce napsano: "Jdi pryč, Merle Abrahamsi, jsi špatný člověk". Tuto hlášku zřejmě napsal onen soused, který dům vypálil. Jestliže půjdete do Yellow Jack Inn, můžete narazit u značky 8 Ball na krvavé stopy. Jedná se zřejmě o další odkaz na Merla.

2. Věznice, kde byl Merle Abrahams vězněn (Bolingbrokská věznice). I zde můžeme najít několik vodítek. Jedná se např. o nápis v bloku 9A: "Tam, kde voda mele břehy a oheň se chrlí dál, zůstane nekonečná 8, dokud se nevrátím". Jedná se o doposud největší stopu. Jedná se zřejmě o odkaz na Mount Chiliad, která dříve mohla být sopkou.

3.  V Sandy Shores, nedaleko Abrahamsova domova, můžete nedaleko hlavní silnice narazit na tajný vzkaz napsaný na kameni, ve kterém vrah popisuje svých osm obětí. Podivný text doplňují osmičky napravo od něj. Jedná se o menší easter egg na známou dětskou říkanku. Mělo by se také jednat o odkaz na Freddieho Kruegera, který je spjat s podobnou říkankou. Podobně také jako vraždící panenka Charles Lee Ray ve filmu Dětská hra 2, se kterou např. souvisí věta "Sevens in Heaven".

vzkaz.jpg

4. Uvnitř jedné zchátralé chatky v Sandy Shores můžete narazit na výtržek z novin z prosince roku 2004. Výtržek je přibitý na jednom trámu. Píše se v něm o smrti a vraždách Merla Abrahamse.

vytrzek-z-novin.jpg

5. Osm mrtvol, které se nachází v Paleto Bay mezi malými ostrůvky u nejsevernější části státu severně od Mount Chiliad. Na toto konkrétní místo by vás měly navést všechny stopy a odkazy, které po sobě Merle Abrahams ve hře zanechal. Těla jsou obvázaná a ponořená hluboko na dně moře. K jejich prozkoumání si tedy budete muset vzít potápěcí soupravu. Je potvrzené, že se doopravdy jedná o osm obětí, které Abrahams v roce 1999 zavraždil.

telo-obeti.jpg

Zajímavosti

1. Pokud posloucháte Trevorovo rádio, můžete zaslechnout konverzaci mezi řidiči kamionů. V tomto rozhovoru se jeden z řidičů podezřele zmíní o jméně Eddie Low, což byl masový vrah v GTA 4.

2. Na jedné z oficiálních fotografií ze hry GTA 5 se objeví Michael, Trevor a Franklin v maskách. Jedna z masek ale patří známému masovému vrahovi Jasonu Voorheesovi. Masky jsou často používány při loupežích. Můžete si je také zakoupit v obchodě Vespucci Movie Masks. V GTA 5 se také údajně objevuje i Piggsyho maska. Nejedná se ale o nijak převratné důkazy, které by dokazovaly přítomnost těchto postav ve hře.

masky.jpg

3. Ve hře se také nachází menší odkaz na známého amerického zločince Charlese Mansona. Můžete jej najít na jedné cihlové zdi ve Vinewood Hills. Nachází se tu nápis "← 1807". Číslo 18 a šipka označují dům, který Charles sdílel s 18 ženami (tato komunita se také nechala pojmenovat jako "The Mansons Family". Číslo 07 označuje počet Charlesových obětí. Mezi hráči se po objevení tohoto odkazu rozšířily teorie o tom, že by snad ve hře mohl být Manson samotný. Jedná se ale o velice nepravděpodobné tvrzení.

4. Herní mise "Dead Man Walking" by měla souviset s filmy "Halloween: Resurrection" a "Halloween 2". Podobně jako Michael Myers, hlavní postava filmové série Halloween, je i Michael De Santa v misi vzat do márnice. Scény v márnici se shodují se scénami v těchto filmech. Opravdu se jimi nechali výrobci hry inspirovat ? Odkazů na Michaela Myerse by mělo být ve hře i mnohem víc. Někteří hráči tvrdí, že je na jedné skále na Mount Chiliadě dokonce vyobrazena jeho maska. V GTA Online je také přístupná minihra pojmenovaná jako "Michael Myers". Hráč má baseballovou pálku a musí s ní zabít ostatní hráče.

5. Rockstar Games, výrobce hry, se mohl při tvorbě této záhady inspirovat legendárními vrahy, jako byl např. Zodiac.

Video (GTA Series Videos)

Video (CVG)

Video (DarkMythHunter)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička