GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 5
Celkově: 1378990
Měsíčně: 12778
Denně: 392

Podmořské objekty

20. 12. 2013
Obecné

V mořích okolo Los Santos a Blaine County můžete narazit na mnoho zajímavých věcí. Rádi bychom vám všechny tyto zajímavosti dopodrobna představili.

Záhada Podmořské objekty

atlantis.jpg

Typ Zajímavé objekty na moři nebo pod ním
Výskyt Moře, GTA 5
Chování Podmořské objekty
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Zajímavé objekty v moři

Piráti: V moři kolem celého ostrova se nachází vraky různých lodí. Badatelé tvrdí, že bychom zde dokonce mohli najít nějaké cennosti, a zároveň také dávají dohromady teorii, že bychom v GTA 5 mohli narazit i na opravdové piráty.

Podvodní hatch: Tento kruhový objekt, nazvaný "Podvodní hatch", se nachází pod vodou na východním pobřeží San Andreas. Jedná se o easter egg, jelikož se zde nechali výrobci hry zřejmě inspirovat hatchem z filmové série Ztraceni (hatch se zde nachází v džungli). Pokud byste se k hatchi přiblížili, mělo by se na něm rozsvítit obdélníkové okno. Údajně by měla být hráčova ponorka rozdrcena tlakem po přiblížení k tomuto objektu. Pokud poplavete kolem tohoto hatche, můžete údajně uslyšet ťukání připomínající Morseovu abecedu. Tato zpráva už prý byla údajně rozluštěna a obsahuje větu: "Nikdy si mi nevolal, že si chceš jít zahrát bowling". Jedná se o odkaz na Nicova bratrance, Romana Bellica z GTA 4. Ten je u hráčů především známý tím, že Nicovi často volá při nevhodných situacích.

Trosky letadla: Moře v GTA 5 skrývají mnoho tajemství. Podobně tomu bylo i u hry GTA Vice City. Můžeme zde najít např. havarované letadlo FlyUS u pobřeží Paleto Bay. Trosky letadla jsou roztroušené po velké ploše. Další havarované letadlo naleznete východně od přístavu v Los Santos a jižně od Murrieta Oil Field. Letadlo na sobě nemá žádný potisk popř. jméno letecké společnosti. Další havarovaná letadla můžeme najít v Alamo Bay, v moři nedaleko přistávací dráhy ve Fort Zancudo (letadlo zde zřejmě havarovalo při startu nebo při příletu) a také hluboko ve vodě východně od Heart Attacks Beach nedaleko Mount Gordo.

Video (JustAnotherCinema)

Atlantis: O podmořském ztraceném světě badatelé spekulují dodnes. Jeho existence je už ale víceméně jistá. Více se dočtete ve článku Atlantis.

Potopený létající talíř: V moři na severu státu se nachází potopený létající talíř. Podle současného vzhledu vypadá, že už je v moři dost dlouho. Havarovalo tu kdy-si UFO ? Více se dočtete v článku UFO.

Mořská obluda: V roce 2008, krátce po vydání Saints Row 2, se vynořilo hlášení od hráče, který viděl něco zvláštního na moři v okolí Vice City. Tímto hlášením se zrodila nová legenda nazvaná "Mořská obluda". Mělo by se jednat o netvora podobného příšeře Lochness, který by se svým velice agresivním chováním měl útočit na hráče. Tato příšera by se měla údajně objevit i ve hře GTA 5. Vzhledem k nedostatku důkazů a nepodloženým teoriím je její výskyt ve hře nepravděpodobný (podobně jako Lochness samotná).

Kraken: Jedná se o nepodložený mýtus. Mnoho hráčů se domnívá, že ve vodách v GTA 5 můžete narazit na krakena. Jeho výskyt by měl směřovat na Abyss (nejhlubší místo na moři rozkládající se severně od státu). Údajně by měl stahovat lodě a ponorky pod vodu. I přesto, že je záhada nepodložená, se ve hře nachází alespoň jeden důkaz. V moři na západním pobřeží můžete údajně narazit na kosti, které jsou rozmístěné ve tvaru obří chobotnice. Mělo by se jednat zřejmě jen o odkaz, ale kdo ví ?

Kostra velryby: Západně od Banham Canyon můžete na dně moře narazit na velké pozůstatky velryby. Hráči si kdysi mysleli, že se jedná o kostru velkého monstra. Více se dozvíte v následujícím videu.

Video (IGN)

Ponorka: Jihozápadně od Pacific Bluffs se nachází zrezivěla potopená ponorka. Ponorka má otevřený poklop, její interiér je zcela prázdný a zdá se, že zde kdysi došlo k nějaké nehodě. Z tohoto důvodu také musela být opuštěna. Více se dozvíte v následujícím videu.

Video (Simply Scuba)

Vraky prostředků: V celém moři se nachází vraky lodí, člunů, vozidel, tankerů a mnoho dalšího. Nachází se např. na jihozápadním pobřeží u základny Fort Zancudo, nedaleko Palomino Highlands, u Pacific Bluffs, na severovýchodním pobřeží u Mount Gordo, u Vespucci Beach, pod vodou východně od Human Labs and Research a kolem přístavu v Los Santos.

Žraloci: V GTA 5 opravdu existují a pokud budete chtít, můžete se jimi i dokonce nechat sežrat. Docílíte toho, když se budete dlouhou dobu u žraloků zdržovat a tím je vyprovokujete. V GTA 5 se dokonce nachází i socha žraloka z písku na pláži. Výrobci hry nedávno vydali aktualizaci do hry GTA 5, která přidala mnoho herních módů. Můžete si v nich zahrát za mnoho zvířat včetně ryb a žraloka.

Video (Typical Gamer)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička