GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 7
Celkově: 1358878
Měsíčně: 16605
Denně: 502

UFO

20. 12. 2013
Obecné

UFO je v sérii her Grand Theft Auto jedna z nejpopulárnějších záhad. Skoro v každém dílu Grand Theft Auto můžeme najít spoustu důkazů a odkazů na tyto neidentifikovatelné objekty. Nicméně fenomén UFO je v sérii Grand Theft Auto stále ve vývoji a stále se po něm pátrá, a proto nám můžete pomoci i vy! Nyní se ale pojďme podívat na UFO do GTA 5.

Záhada UFO

ufo.jpg

Typ Neidentifikovatelné létající objekty
Výskyt Obloha, GTA 5
Chování Neznámé
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ 

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

UFO v GTA 5

Ve hře GTA 5 se oficiálně poprvé objevilo opravdové létající UFO. Záhada je v této hře naprosto dokázána, ověřená a potvrzená. Jedná se o neidentifikovatelné objekty ovládané opravdovými mimozemšťany. Létající talíře jsou nezničitelné a nepůsobí na ně žádné zbraně. Ve hře existují celkem čtyři létající talíře:

UFO nad Beam Me Up - Beam Me Up je umělecky pomalovaný kopec východně od Sandy Shores. Kopec je inspirovaný horou Salvation Mountain (Hora spásy) v Calipatrii, Kalifornie. Údajně ho pomalovali nadšenci UFA, což mnohé kresby a nápisy opravdu dokazují. Můžeme zde narazit např. na kresby mimozemšťanů, hlášku "Save us" nebo na kód 6EQUJ5, který je známý také jako Wow! signál. Tento signál, který přišel z míst mimo naší sluneční soustavu, byl zachycen 15. srpna roku 1977 radioteleskopem The Big Ear (spojitost s Big Earem v GTA San Andreas). Po 100% dokončení hry můžete vysoko na obloze nad tímto kopcem zpozorovat létající talíř. Nekoná žádný pohyb, jen mírně poletuje. Na boku létajícího talíře můžete spatřit nápisy FIB, což je zkratka pro Federální vyšetřovací úřad ve hrách GTA. Je zde tedy ukryta myšlenka, že by vláda měla přístup k mimozemským technologiím a ovládala všechny létající talíře ? K létajícímu talíři nad Beam Me Up se bohužel nelze dostat moc nablízko, jelikož vysílá elektromagnetický impuls (EMP), který dokáže vypnout každý prostředek, který se k talíři přiblíží. Pokud na tento létající talíř dosednete s padákem, budete prudce vyvrženi směrem od něj s velkou ztrátou zdraví.

UFO nad Mount Chiliad - Ve 3:00 za bouřlivé noci a po 100% dokončení hry můžete nedaleko vyhlídkové plošiny na Mount Chiliadě zpozorovat druhý létající talíř ve hře. I tento létající talíř je svým způsobem "nedotknutelný" a jen mírně poletuje na obloze. Zjevení létajícího talíře také souvisí s větou napsanou z boku vyhlídkové plošiny: "Come back when your story is complete" (Vrať se, až bude tvůj příběh kompletní).

UFO nad Fort Zancudo - Ve 3:00 po 100% dokončení hry můžete nad základnou Fort Zancudo narazit na třetí létající talíř ve hře. Jedná se o poněkud odlišný model talíře. Je modernější a v určité vzdálenosti od hráče je neviditelný. Teprve, až se hráč dostane blízko, se objeví. Z talíře také vychází podivný elektronický zvuk (stejně jako z ostatních). Podobně jako UFO nad Beam Me Up má i tento létající talíř EMP a dokáže hráče vymrštit směrem pryč.

UFO v moři - Jedná se o poslední létající talíř ve hře a také jediný talíř, který lze nalézt bez 100% dokončení hry. Nachází se potopený hluboko v moři severně od Procopio Beach a několik metrů východně od velkého ostrova. Létající talíř zřejmě kdy-si na tomto místě havaroval. Je tomu ale už hodně dlouhá doba. Objekt je totiž zrezivělý a zarostlý od podmořských rostlin. O tomto havarovaném létajícím talíři se ve hře také často zmiňuje Omega. 50 částí UFA různě skrytých po celém státě, které ve hře můžete posbírat, má pocházet právě z tohoto talíře. Existuje také možnost, jak se do talíře dostat. Více se dozvíte v následujícím videu.

Video (sleepymike7)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

Video (GTA Series Videos)

Důkazy

1. V misi "Did Somebody Say Yoga ?" dostane Michael halucinace z marihuany. Objeví se mezi opicemi a následně je unesen mimozemšťany, zkoumán a nakonec vysazen z létajícího talíře vysoko na obloze nad centrem města. Mise potvrzuje myšlenku, že výrobci hry vložili do své hry opravdové UFO s mimozemšťany. Jedná se o jeden velký easter egg. Na mimozemšťany můžete také nrazit při misích "Grass Roots" a "Franklin and Lamar".

mimozemstane.jpg

Video (GTA Series Videos)

2. Jak již bylo zmíněno, ve hře máte sesbírat části vermírné lodi, které jsou ukryté různě po celém státě. Tento úkol vám zadá Omega. Pokud je sesbíráte všechny, dostanete speciální vozidlo Space Docker. Zdrojem těchto UFO částí má být údajně létající talíř potopený na severu v moři.

3. Napodobeninu létajícího talíře můžete zpozorovat také na WTF?! budovách. Jedna taková budova se nachází ve čtvrti Vinewood Boulevard, Los Santos.

4. V oficiálním gameplay na GTA 5 můžete vidět scénku (3:05) rozhovoru navztekaného Trevora s Maude. Na obloze však nepřirozeným způsobem proletí neidentifikovatelný létající objekt. Mnozí se však domnívají, že se jedná pouze o mouchu či list.

oficialni-ufo.jpg

Video (RockstarGames.com)

5. Na východě od Redwood Lights Track se nachází dům, který je menší napodobeninou hospůdky Lil' Probe Inn v GTA San Andreas. Při cestě na toto místo si můžete všimnout velkého plakátu s nápisem "Welcome" a s vyobrazením hlavy mimozemšťana. Tento dům slouží jako hlavní místo srazů UFO nadšenců, kteří zde často mezi sebou zahajují zajímavé konverzace o zkušenostech a teoriích o mimozemšťanech. Často dochází i k rozhovorům o únosech a pozorování UFA. Narazit zde můžeme i na člověka, který pozoruje oblohu dalekohledem. Předpokládá se, že tito konspirační teoretici vlastní nedaleký radio vysílač, aby pomocí něho mohli komunikovat s mimozemšťany.

welcome.png

6. V GTA 5 se nachází radary podobné těm v Owens Valley Radio Observatory v Nevadě, USA.

radary.jpg

7. V misi "Prologue" máte možnost vyhledat zmrzlého mimozemšťana pod ledem. Jedná se o jeden z největších easter eggů ve hře. Více se dozvíte v následujícím videu.

8. Jděte do Ammu-nationu a zakupte odstřelovací pušku (2. řada, 4. zbraň zleva) včetně položky "Etched Wood Grip Finish". Pokud si dobře všimnete, na dřevěných výřezech můžete vidět UFO nad horou a jelena. Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

ufo-a-jelen-na-odstrelovacce.jpg

Video (GTA Series Videos)

Video (ZeDDy - GTA kanál)

8. V GTA 5 se nachází noviny s titulkem: "Aliens ate my prize pussy" (Mimozemšťané snědli moji sladkou "kočičku"). V jiném pojetí tohoto titulku by byla věta sprostá. Jedná se o stejné noviny, které se objevily také v GTA 4. Od příspěvkáře 50radek.

noviny.jpg

9. S UFEM v GTA 5 také souvisí záhada Mount Chiliad Mystery i několik dalších postav ve hře, především konspirační teoretici. Kromě Omegy je to také Lester a Ron Jakowski, kteří se o UFU často zmíní a mají ve svých domech spoustu odkazů na UFO.

10. U Lestera Cresta můžeme najít zajímavý plakát s vyobrazením létajícího talíře se slovy "Přijmi pravdu".

letajici-talir-na-plakate.png

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička