GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 8
Celkově: 1376320
Měsíčně: 11959
Denně: 407

Alkatraz

20. 12. 2013
Obecné

Alkatraz v GTA San Andreas je velice populární záhada, která vznikla hned po vydání hry v roce 2004.

Záhada Alkatraz

alkatraz---mod.jpg

Typ Ostrovní věznice
Výskyt Severně od San Fierra a jižně od Bay Side, GTA San Andreas
Chování Ostrov
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

N E P R A V D Ě P O D O B N Á

VYVRÁCENÁ

Skutečný Alkatraz

Alkatraz je věznice asi dvě míle na sever od pobřeží San Francisca, USA. Rozlehlá věznice se nachází na ostrově v San Francisco Bay. Ve své době se jednalo o nejstřeženější věznici a útěk z ní byl téměř nemožný. V Alkatrazu byly po mnoho let také vězněny slavné osobnosti (např. mafián Al Capone nebo Robert Franklin Stroud). Někteří vězni zde údajně byli i popraveni. Právě proto všichni badatelé tvrdí, že v této věznici dodnes straší a důkazů je již opravdu spousta. Kvůli strašení, nevysvětlitelným útokům neznámých bytostí a mnoha byť nepodařených útěků vězňů, byl Alkatraz v roce 1963 uzavřen. V současné době je jen strašidelnou památkou a turistickou atrakcí.

Alkatraz v betaverzi GTA San Andreas

Nicméně vraťme se ke hře GTA San Andreas. Alkatraz měl v této hře skutečně být a v betaverzi opravdu byl (na sever od San Fierra, tedy San Francisca). Důkazy můžeme najít na UFO mapách z betaverze v hospůdce Lil' Probe Inn a ve vile Mika Torena.

alkatraz---mapa.jpg

Ve finální verzi hry byl Alkatraz ale bohužel odstraněn, což dodnes mnoho hráčů výrobcům vyčítá. Možná, že se teď divíte, jaký byl ten důvod. Ten najdete v začáteční cutscéně mise Interdiction, ve které se CJ marně snaží zjistit informace od Mika Torena o stavu svého uvězněného bratra Sweeta.

Záznam dialogu
M. Toreno: "Carle, potřebuji od tebe laskavost..."
C. Johnson: "Jo, zabiju tě! Co víš o mém bráchovi ?"
M. Toreno: "Uklidni se! Je v kriminále na severu státu, křídlo D cela 13. Nalevo od něj mám vraha dětí, který si chce podřezat hrdlo. Napravo od něj mám bílýho fašistu, který mu chce vyrvat srdce, abych byl přesný."

Jestliže je Sweet uvězněný na severu státu, mohlo by se klidně jednat o Alkatraz. Hlášky Mika Torena jsou tedy hlavním klíčem k rozluštění této záhady. V Alkatrazu pobývali již zmínění Al Capone a Robert Franklin Stroud. Jestliže Mike říká: "Nalevo od něj mám vraha dětí, který si chce podřezat hrdlo.", mohlo by se jednat o Roberta Strouda (na pár let byl vězněn v Alkatrazu právě v křídle D a po převezu do jiné věznice byl nalezen mrtvý - zřejmě sebevražda). Další hláška: "Nalevo od něj mám bílýho fašistu, který mu chce vyrvat srdce, abych byl přesný." by mohla připadnout Al Caponovi (italský mafián, který byl také vězněn v Alkatrazu). Kvůli těmto hrubým odkazům byla také věznice nejspíše odstraněna a to i pro případ, že by jí hráči chtěli navštívit a pátrat po těchto osobnostech. Mise Interdiction byla pravděpodobně vytvořena, když byl Alkatraz ještě ve hře. Po odstranění ale vývojářům nepřipadalo nutné měnit dialog. Dnes se jedná o jeden z největších odkazů na Alkatraz.

Video (GTA Series Videos)

Alkatraz v současné hře

Pokud by se Alkatraz do finální verze hry dostal, byl by to opravdu skvělý zážitek pro všechny hráče. I když se tomu tak nestalo, badatelé se stále snaží najít každý důkaz ohledně výskytu této věznice ve hře. Vznikají např. teorie, že je ukryt někde daleko na moři západně od San Fierra, anebo že se nachází potopen uprostřed San Fierro Bay. Mnohé teorie už ani nehovoří jen o Alkatrazu. Podle nich by se měl daleko v mořích nacházet jen typický ostrov, na kterém by byly např. zombie, dinosauři nebo opice. Bohužel tyto nepravděpodobné teorie a především výmysly nebyly nikdy potvrzeny.

Módy Alkatrazu

Pokud jste zklamaní z toho, že Alkatraz v San Andreas nenajdete, můžete si alespoň na našich webových stránkách stáhnout mód, který vám ho do hry na své původní místo přidá.

alkatraz---mod.jpg

Video (TheseMyths)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička