GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 6
Celkově: 1335745
Měsíčně: 14926
Denně: 487

Area 51/69

20. 12. 2013
Obecné

Area 69 je přísně tajné vojenské výzkumné zařízení v poušti uprostřed kraje Bone County severně od Fort Carson. Jedná se o nejtajemnější a nejpozoruhodnější místo v GTA San Andreas.

Záhada Area 51/69

area-69.jpg

Typ Tajná pouštní vojenská základna
Výskyt Severně od Fort Carson, Bone County, GTA San Andreas
Chování Základna
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

 

Skutečná Area 69

Area 69 se v GTA San Andreas má podobat skutečné základně v Oblasti 51 v Nevadě, USA. Tato základna byla založená v roce 1957 jako výzkumné armádní středisko. Na této základně se mají testovat a vyvíjet např. letadla a vojenská technika. Vzhledem ke konspiračním teoriím je často spojována s výzkumem tajných zbraní a neidentifikovatelných objektů (především létajících talířů, nebo dokonce i samotných mimozemšťanů - havárie v Roswellu). Vstup do této základny je přísně zakázán a hlídán. Již mnoho novinářů a zvědavců se pokoušelo dostat do blízkosti této základny, ale vždy byli zahnáni surovým přístupem vojáků. Dosud se ani nikomu nepodařilo zjistit, co se na základně skutečně odehrává. Dosavadní důkazy jsou především jen prohlášení bývalých zaměstnanců. Jaká tajemství tedy skutečně ukrývá tento objekt ? 

 

Area 69 a okolí ve hře

V GTA San Andreas se toho o herní Aree 69 můžeme dozvědět o dost více. Ve svém putování si ale něco povíme i o dalších objektech, které se nachází v okolí této základny. Všechny jsou zakreslené na následující mapě.

Mapa

area-51-69.jpg

Základna Area 69 je v dějství hry již opuštěná (i když stále chráněná čtyřma odpalovacími rampami) a nachází se na sever od Fort Carson v kraji Bone County. Svou krátkou přistávací dráhou hned vedle základny se podstatně liší od té v Nevadě. Do okolí Arei 69 v GTA San Andreas také spadá vyschlé jezírko jižně od základny (mělo by představovat skutečné jezero Groom Lake v Oblasti 51, které mělo původně sloužit jako cvičiště vojáků a pilotů během 2. světové a studené války).

vyschle-jezirko.jpg

Mimo jezírka můžeme do okolí základny zařadit také opuštěné pouštní letiště Verdant Meadows Aircraft Graveyard na sever od základny (během hry zde budete absolvovat leteckou školu, letiště později získáte). Letiště se především kvůli mnoha vrakům Andromed podobá pohřebišti letadel na Davis-Monthan Air Force Base v Tucsonu, USA.

letiste.jpg

V poušti v kraji Tierra Robada na západ od letiště můžete narazit ještě na jednu zvláštní věc. Jedná se o vysokou budovu vedoucí do skály, před kterou se nachází velké parkoviště. O to víc, že se nachází v místě tečky na UFO mapě. Napadlo nás, že by se za budovou či pod ní mohli nacházet utajené interiéry, ale hlášení z matrixu nás moc nepotěšilo. Pod budovou se nic nenachází. Tato budova je také spojována s Epsilon Cultem. Na toto místo se totiž v hlavním příběhu hry vůbec nedostanete a právě proto je tak tajemné. Nachází se také blízko tečky na UFO mapě a časem se na parkovišti před budovou objevují i auta (bohužel jen jako chyby spawnu). Pokud použijete nějaký editor volného stavění, zjistíte, že je budova označena jako "Laboratoř", což značí něco opravdu tajemného. Jedná se tedy o další součást základny Area 69 ?

podivna-budova.jpg

Východně od Arei 69 se nachází poslední zajímavé místo, střelnice. Mohla kdy-si dávno sloužit vojákům z Arei 69 při výcviku ? Podobná střelnice se nachází u Ammu-nationu ve Fort Carson.

strelnice.jpg

Příhody hráčů u Arei 69

Hráči i v současné době stále hlásí pozorování záhadných světel nad základnou (mimoto můžete na základně v noci také postřehnout podivná světla bez jakéhokoliv zdroje, jedná se ale spíše o menší osvětlení objektů). Tvrdí, že by se mohlo jednat o UFO (Area 69 je přece na místě tečky na UFO mapě). Není divu, že je skutečná Oblast 51 také spojována s výskytem podivných světel. Základna je i postavena tak, aby z ní nemohly okolní radary zachytit žádný signál. Je ale zvláštní, že se nedaleko základny ve hře nachází i radar Big Ear (Velké ucho).

big-ear.jpg

Napadlo nás, že by tento radar mohla Area 69 vlastnit a ovládat ho (proto je také spojován se "záhadnými útoky" na UFO). Více se o Big Earu dočtete ve článku "UFO" (zde).

Zabezpečení základny

Skutečná Area 69 je velice přísně střežena a to má také částečný dopad i ve hře.

1. Základna je hlídána čtyřma odpalovacími raketovými rampami. Pokud si tedy někdy budete chtít udělat vlastní pátrání v této základně, držte se raději při zemi (platí i pro jetpack). Dejte si ale také pozor, protože hned po vstupu na základnu vám přibyde pět hvězdiček hledanosti (raději tedy použijte cheat "AEZAKMI").

2. Kolem celé základny můžete také najít varovné značky. 

varovani.jpg

3. Po celém kraji Bone Country můžete také narazit na tyto zvláštní budky.

budka.jpg

Všechny jsou vyznačené na následující mapce.

budky---mapa.jpg

Jenže k čemu sloužili, proč je jich tolik a proč jsou právě v kraji Bone Country ? Na všechny tyto otázky se dá odpovědět pomocí jedné nejpřijatelnější teorie. Zřejmě to byli celniční budky, které měli kontrolovat návštěvníky, kteří krajem Bone County projížděli (popř. je varovat před přiblížením k základně). V současné herní době již nemají svojí původní funkci, jsou opuštěné, zastaralé, polorozbořené a napůl propadlé do země. Mezi další teorie patří např. ta, že byly poničeny v důsledku zemětřesení. Jedná se tedy pouze o památky, na kterých se můžete pokusit udělat opravdu skvělé stunt jumpy.

 

Vchody do areálu základny

Existují celkem dva vchody do areálu základny a pokaždé se jimi dostanete do jiné části.

1. První vchod je ze západní strany. Tímto vchodem se dostanete do hlavní části základny.

vchod.jpg

2. Druhý vchod je z jihovýchodní strany. Tímto vchodem se dostanete k hangárům a přistávací dráze.

 

vchod-2.jpg

Vchody do interiérů základny

Celkem existují tři vchody do interiérů základny. 

1. Na základně Area 69 se odehrává mise "Black Project", kdy se máte probít vojáky až do interiérů základny, sebrat jetpack, odletět pryč a odevzdat ho Truthovi. Tato mise nám umožní prohlédnout si všechny interiéry základny. V průběhu této mise si také můžete povšimnout podivuhodné komunikace s vojáky přes megafon. Hlasatelka někdy říká opravdu zajímavé hlášky typu: "Mohl by majitel zeleného mimozemšťana ho přesunout někam jinam ?", "Mohl by majitel cizí kultury v diagnostické laboratoři ji odstranit ?", "Mohli by pracovníci pracující na tělu mimozemšťana ho dát pryč ?", "Personál hledající ukradenou mimozemskou technologii (míněn zřejmě jetpack) nebude pozván na příští večer!" apod. 

2. Další vchod do interiérů základny byl objeven hráči. Vezměte si motorku Freeway a přistavte ji k ventilačnímu vchodu na následujícím obrázku tak, abyste z motorky slezli směrem do něj.

vchod-do-interieru.jpg

Poté byste se měli propadnout přes tento vchod až do větrací šachty, pomocí které se do základny dostanete i v misi "Black Project".

3. Dalším a posledním vchodem je samozřejmě matrix. Vemte si jetpack, najděte si nejbližší vchod do matrixu a leťte směrem k základně. Jistě uvidíte i interiéry.

matrix.jpg

Vidíte ty dvě vysoké místnosti jdoucí hluboko pod zem ? Leťte k jedné z nich, proleťte ji a jistě se dostanete do interiéru základny. Z matrixu si můžete samozřejmě prohlédnout i jiné interiéry. 

Fotodokumentace ze základny 

Na základně narazíte na spoustu zajímavých věcí.

1. Mezi ně patří např. výzkumné laboratoře (hráči tvrdí, že se zde zkoumali mimozemšťané a další bytosti). Naleznete zde spoustu počítačů, ledniček a osvětlených pracovních stolů.

pristroje.jpg

2. V interiérech se nachází i hlavní středisko, ve kterém můžete narazit na mapu celého státu San Andreas včetně vymodelovaného terénu, různé záběry z kamer, monitorujících přilehlé silnice, a radar (je možné, že je propojen právě s Big Earem).

stredisko.jpg

Zajímavosti

1. Na střeše jedné budovy na základně Area 69 se nachází solární panely. Byly tedy zřejmě potřebné ke tvorbě energie pro přístroje v laboratořích.

solarni-panely.jpg

2. Jakmile budete dokončovat misi Black Project a vylétnete s jetpackem ze základny, nastavte si ještě před výletem den (pomocí zrychleného času - cheat YSOHNUL). Pokud se nyní podíváte na otvor, kterým se dostanete z interiéru, zjistíte, že je obloha černá. Pokud ale proletíte tímto otvorem ven, uvidíte zase typické denní světlo.

zvlastnost.jpg

3. Na rádiu WCTR si někdy můžete poslechnout talkshow nazvanou "Area 53" (jedná se také o jednu internetovou stránku na internetu v GTA 4). Jedná se o odkaz na skutečnou Areu ?

4. Veškeré textury základny v podzemí souhrnně obsahuje externí herní soubor "a51_x", což ještě více upevňuje teorii, že se skutečně jedná o napodobeninu skutečné Arei 51.

5. Na základně se nachází různé laboratoře s přístroji, ke kterým se bohužel nedá dostat. Podlahy těchto místností ale nejsou pevné, takže si je můžete prohlédnout z matrixu.

6. V jedné z těchto laboratoří můžete zpozorovat i páčidlo. Jedná se o odkaz na hru Half Life, ve které jej hledá Gordon Freeman. 

7. Area 69 je součástí záhady "Čísla 69" a stejně tak je název základny brán jako odkaz na sexuální polohu 69.

Video (DarkMythHunter)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička