GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 7
Celkově: 1378993
Měsíčně: 12776
Denně: 393

Duch CJovy matky

20. 12. 2013
Obecné

Ve hrách Grand Theft Auto se již od počátku hráčům stávalo, že narazili na něco opravdu zvláštního. Tak zvláštního, že to přirovnali až k nevysvětlitelnému jevu. Tyto podivnosti se později rozšířily natolik, že vznikly první mýty a legendy o duchách a nevysvětlitelných jevech právě v těchto hrách. Nyní se ale za tím vším pojďme vypravit do GTA San Andreas.

Záhada Duch CJovy matky

cjova-matka-2.jpg

Typ Duch
Výskyt CJův dům, Grove Street, GTA San Andreas
Chování Neznámé
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

V Y V R Á C E N Á

Popis

Jedná se o velice populární záhadu. Za vznik této legendy jsou považována stále častější badatelská hlášení zhruba od roku 2005 o tom, že v nočních hodinách zahlédli ducha Beverly Johnson v CJově domě v Grove Street. Beverly Johnson, matka Sweeta, Kendl, Briana a Carla, zemřela v roce 1992 při útoku Ballasů v CJově domě v Grove Street, kvůli čemuž se CJ vrátil do Los Santos. Na levé části CJova domu se v současné herní době nachází deska, která zřejmě zakrývá prostřílené okno, u kterého CJova matka zemřela. Po boku Beverly měl také údajně zemřít i Carlův bratr Brian. Celé napadení můžeme zhlédnout v uvítacím videu do GTA San Andreas "The Introduction". Beverly byla pohřbena na hřbitově ve Vinewoodu, Los Santos, kam se podíváte v misi "Sweet & Kendl" hned na začátku hry. Podle badatelů má s duchem CJovy matky souviset mnoho věcí a událostí ve hře.

1. Skutečnou Beverly Johnson můžeme za celou hru zahlédnout jen jednou. V misi "Big Smoke", jakmile se vrátíte do Grove Street, se u televize nachází její fotka, kterou CJ po příchodu do domu sebere a přenese na stůl. 

cjova-matka.jpg

Následně postaví na bok převrácenou židli, usedne ke stolu a dívá se na fotku. Krátce poté se na CJeje vrhne Big Smoke s baseballovou pálkou domnívajíc se, že je CJ zloděj. Carl mu řekne, že je to opravdu on a že se vrátil do Grove Street. Big Smoke odhodí pálku a pozdraví se se svým starým kamarádem. O chvíli poté následuje mise "Sweet & Kendl" a CJ s Big Smokem doráží na hřbitov, kde se CJ potkává s dalšími kamarády z ulice. Po dokončení této mise budete moci konečně navštívit váš savehouse v Grove Street. Některé věci tu ale chybí. Není zde fotka Beverly Johnson, baseballová pálka ani židle, na které CJ seděl. Mnoho badatelů tvrdí, že za zmizením těchto věcí stojí nějaký duch. Ostatně se tvrdí, že CJův dům je dějištěm více paranormálních jevů. Samozřejmě není vyloučeno, že by tyto věci nebyly ze hry odstraněny záměrně. Vývojářům mohli překážet při programování, anebo zkrátka nebyly v CJově domě nutné.

2. Hřbitov Vinewood má být dalším dějištěm ducha CJovy matky. Alespoň to tvrdí většina badatelů, kteří jí tu údajně zahlédli. CJova matka je tu v misi "Sweet & Kendl" pohřbena. Jestliže se po misi vrátíme na hřbitov ve Vinewoodu, nalezneme jen prázdnou díru v zemi, do které se ani nedá dostat. U mnoha badatelů to vzbudilo pocit, jako-by snad CJova matka utekla chtějíc se vrátit do své rodné čtvrti. Samozřejmě se zase může jednat o čistě programátorskou věc. Výrobci se s hrobem CJovy matky zkrátka nezabývali a nechali tam prázdné místo. Duch CJovy matky má také souviset s podivnými graffiti na hřbitově.

3. V CJově domě by se měla objevovat další postava pojmenovaná jako "Ring Girl". Jedná se o černou postavu, která by se měla zjevovat na místě, odkud CJ v misi "Big Smoke" sebral fotku své matky. Tato legenda údajně vznikla v roce 2006 krátce poté, co jeden uživatel nahrál na server Youtube video, ve kterém zachytil na zlomek sekundy tuto černou postavu. Zjevení se má údajně docílit, když budete s CJejem stát zády k televizi a otáčet kamerou. Postava by se měla podobat Samaře a také bezmovci ze San Fierra, kterému pod krkem visí cedule s nápisem "Bůh si s námi jen hraje!". Samotná Ring Girl by měla údajně být jen spawn závadou. Postupem času bylo video s Ring Girl smazáno a označeno za pouhý nesmysl.

4. Beverly Johnson má podobný skin jako většina jiných chodců ve hře. Tento skin postavy se často objevuje v Bay Side. Když se ještě na ducha CJovy matky věřilo, badatelé hlásili, že na něho narazili v Bay Side. Byla to ale právě tato postava.

cjova-matka-v-bay-side.jpg

5. Takto si CJovu matku představují tvůrci módů.

cjova-matka-2.jpg

Duch CJovy matky se objevuje v mnoha módech. Nejznámější je Misterix mód, kde Beverly sejde po schodech z prvního patra, projde obývacím pokojem a následně u protější stěny podivně zmizí. Někteří hráči hlásili, že na vás má dokonce útočit. Z důvodu výskytu CJovy matky v mnoha módech, se považuje za vyvrácenou záhadu.

Video (DaviDustin)

Video (DaviDustin)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička