GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 5
Celkově: 1374825
Měsíčně: 11897
Denně: 327

Epsilon Cult

20. 12. 2013
Obecné

Epsilon Cult je záhadné a skutečné společenství lidí, které se řádí do Akt X. Znamením tohoto kultu je Kifflom, Kraff a Krant, což jsou také bohové Epsilon Cultu. Členové mají být velice zvláštní a nebezpeční. Na schůzích Epsilon Cultu má dokonce docházet k nebezpečným rituálům (říká se, že mají něco společného s ďáblem). I v různých dílech série Grand Theft Auto se objevily odkazy na toto společenství. Na webových stránkách výrobce Rockstar Games můžeme zmínky o Epsilonu také postřehnout. Nyní se ale pojďme podívat na Epsilon Cult v GTA San Andreas.

Záhada Epsilon Cult

nezname.jpg

Typ Podivné společenství nebezpečných lidí
Výskyt The Farm, Barbařin dům, Pouštní budova, GTA San Andreas
Chování Nebezpečné
Existence

POTVRZENÁ

P R A V D Ě P O D O B N Á

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Skutečný Epsilon Cult

Všechny informace a fakta o skutečném Epsilon Cultu se můžete dočíst na jejich webových stránkách www.epsilonprogram.com. Upozorňujeme, že se jedná o skutečné, pravdivé a fungující webové stránky. Odkaz poskytujeme jen z toho důvodu, kdybyste si chtěli pročíst základní informace a prohlédnout logo popř. fakta kultu. Za všechny ostatní kroky na těchto stránkách již nezodpovídáme. Vstup doporučujeme s doprovodem osoby starší 18 let.

Popis

Epsilon Cult v GTA San Andreas je nejpopulárnější a nejvíce propátraná záhada. Vůdcem tohoto kultu by měl být Cris Formage, kterého budeme moci osobně potkat až v GTA 5. Mezi hlavní výskyty Epsilon Cultu při schůzkách by měla patřit The Farm ve Flint County.

vyskyt.jpg

Říká se, že pokud světla domu na této farmě svítí světle modře, máte velkou šanci objevit tento spolek. Modrá barva je právě ten důvod, proč se The Farm řadí mezi výskyty Epsilon Cultu. Jedná se totiž o hlavní barvu tohoto kultu. Je to ale velice zvláštní, jelikož tato okna svítí modře téměř vždy. U této budovy se ale na chvilku pozastavíme. Schůzky mají totiž probíhat přímo uvnitř. Podle určitých teorií a návodů od badatelů by se vám za určitých podmínek měli otevřít dveře od této budovy s možností vstoupit dovnitř a přidat se k Epsilonu. Jedná se o velice nepravděpodobné teorie, jelikož se ještě nikomu nepodařilo kult objevit. Badatelé se již pokusili na tento dům podívat z matrixu, ale bohužel nic nenašli. Mezi další výskyty kultu patří např. Barbařin dům ve Flint County, kde okna také svítí světle modře, a podivná pouštní budova V Bone County s parkovištěm nedaleko Las Payasdas, o které se můžete dočíst více ve článku "Area 51/69".

Mapa

epsilon-cult.jpg

Zajímavost

1. V PS2 verzi GTA San Andreas se území "The Farm" jmenovalo "The Farm Cult Location". Další důkaz existence tohoto kultu.

Členové Epsilon Cultu

Po skutečných členech se v sérii GTA stále pátrá. Určují se především podle toho, jak vypadají, jak se chovají a co říkají.

1. Mezi již vypátrané hlavní členy Epsilon Cultu patří blonďatý turista s batohem, který se běžně objevuje ve Verdant Bluffs, Los Santos. Nápadný je tím, že kdykoliv se s někým dá do řeči, tak mluví o Epsilonu. Pokud ho napadnete, tak od něj můžeme slýchat hlášky typu: "Kifflom, please protect me!" a další. Mimoto také zdraví pozdravem "Kifflom!".

clen.jpg

2. Dalšími hlavními členy jsou všichni holiči v San Andreas. V kadeřnictví můžete slýchat jejich hlášky, které se také často pletou s Epsilonem.

3. Dalšími členy by měli být Truth (během cutscén povídá podezřelé a bláznivé hlášky), Serial Killer Kovboj (podle toho, co říká, to vypadá, jako by měl pletky s mimozemšťany), Big Smoke (během cutscén povídá zajímavé hlášky a čte bibli), farmáři v The Farm, moderátoři a hosté na rádiu WCTR (většinou se baví o Epsilon Cultu) a mnoho dalších.

Další důkazy

1. V Madd Doggově vile visí na stěně zvláštní obraz jakého-si rituálu. Co kdyby to mohl být Epsilon Cult ? Mohl mít tedy pletky s Epsilon Cultem samotný Madd Dogg ?

kult.jpg

2. V San Fierru se nachází mrakodrap, jehož rozsvícená světla ve tmě jasně vytváří tvar písmene "K". Proto se také budově začalo říkat K-Building. Co když jde o označení Kiffloma, Kraffa nebo Kranta ?

k-building.jpg

Příběhy

1. Jednou jsem se rozhodla, že pojedu do The Farm. Jakmile jsem dorazila, nasedla jsem do jednoho traktoru a v rádiu byla nastavená stanice K-Rose. Co když to písmeno "K" opět symbolizuje bohy Epsilon Cultu ? Od příspěvkářky Biush.

Blueberry Mystery

V GTA San Andreas můžete v nočních hodinách narazit na mnoho objektů osvícených podivnými barvami bez zdroje. Najdeme je např. na budovách, skalách, farmách apod. Největší koncetrace těchto barev se nachází u vesničky Blueberry v Red County. Ostatně s Blueberry je spojeno hned několik zvláštních věcí okolo Epsilon Cultu. Pro všechny tyto zvláštnosti vznikl jednotný název "The Blueberry Mystery". V okolí města se totiž objevuje vysoká koncetrace nasvícené modré barvy, barvy Epsilon Cultu. Jedná se např. o most na jih od Blueberry.

svetlo.jpg

Dále pak o farmářské budovy, budovu naproti pizzérii a o skály směrem k The Panopticon. Mezi další zvláštnosti patří už samotný název městečka Blueberry (Borůvka). Tento název se skládá ze slova "Blue" (modrá). Kromě toho se Blueberry nachází přímo ve středu mapy na nulových souřadnicích. Městečko Blueberry se také nachází v kraji Red County, který má ve svém názvu zase červenou, což je další možná barva odkazující na Epsilon Cult. Ve městě Blueberry se nachází velký billboard s nápisy "Truck Terminal Red County". V těchto nápisech můžeme vyhledat slova "Red Truck". Epsilon Cult má totiž své zasády, jak přijímat nové členy. Zájemci by nejdříve měli odeslat na účet Epsilonu určitou peněžní částku. Následně by měli vyhledávat červenou dodávku s prostřeleným blatníkem. Jakmile by ji našli, museli by říct, že se přidávají k Epsilonu a poté by byli přijati (podobná mise existuje i v GTA 5). Je tedy tento nápis odkazem na tuto dodávku ?

red-truck.jpg

Opravdu ale existuje tato červená dodávka i ve hře GTA San Andreas ? Badatelé spekulovali o poničených ghostcarech, které se podivně nedají opravit. Na pláži s molem na sever od Verdant Meadow Aircraft Graveyard se totiž často objevuje červený Sadler. Bohužel bez prostřeleného blatníku.

Video (DarkMythHunter)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička