GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 3
Celkově: 1379004
Měsíčně: 12781
Denně: 397

Ghost Towns

20. 12. 2013
Obecné

Ghost Towns je označení pro městečka duchů, podivná opuštěná města, které z neznámého důvodu už nikdo v současné herní době neobývá. Podle badatelů jsou tato města dějištěm mnoha záhad a podivných událostí.

Záhada Ghost Town Mystery

las-brujas.jpg

Typ Městečka duchů
Výskyt Las Brujas, Aldea Malvada, Liberty City, GTA San Andreas
Chování Město
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Las Brujas

Las Brujas (v překladu "Čarodějky") je menší opuštěné městečko duchů v kraji El Castillo Del Diablo (v překladu "Ďáblův hrad") nedaleko vodní přehrady Sherman Dam, Bone County. Las Brujas je založeno na skutečném městečku duchů v Kalifornii.

las-brujas.jpg

Popis a původ městečka

Budovy v městečku (celkem 14) jsou vystavěné ze dřeva napodobující osadu. Nachází se zde kaplička, hřbitov a pár dalších budov. Zdá se, že bylo město opuštěno již hodně dávno. Je ale také zajímavé, že místní domy jsou v překvapivě dobrém stavu. Teorie o původu tohoto městečka jsou celkem tři.

1. Městečko bylo počátkem civilizování ostrovů San Andreas. Postupem času se začala stavět větší města a na Las Brujas se zapomnělo.

2. Městečko jsou pouze filmové kulisy, které byly používány např. při natáčení westernů a dalších pořadů. Kulisy mohou být stále využívány, a proto jsou zde také ponechány pro tyto případy.

3. Ještě když v San Andreas nebyl písek, mohla vypuknout zlatá horečka. Veškerá společnost se sjížděla právě do tohoto městečka. Zlatá horečka však po čase pominula a městečko bylo nakonec opuštěno.

Hřbitov

V Las Brujas se nachází menší hřbitov s plotem a vstupní bránou s nápisem "Cemetery" (v překladu "Hřbitov"). Podobná vstupní brána se nachází i v Las Payasdas.

hrbitov.jpg

Hroby jsou neudržované a zcela zasypané pískem. Říká se, že se u vstupní brány nachází záhadné spawnovací místo různých chodců a když máte opravdu velké štěstí, můžete zde někoho potkat. Tento hřbitov také souvisí se záhadou "Ghost Town Figure". Poblíž tohoto hřbitova se nachází vykopaná díra, do které spadl poručík Hernandez, když byl zastřelen Pulaskim v misi "High Noon" (je ale také zajímavé, že se zde díra nachází už dávno před tím). 

dira.jpg

Video (GTA Series Videos) 

Zajímavosti

1. Na zdi jedné z budov v tomto městečku se nachází zajímavý obrys jakého-si objektu, věci. Mnoho badatelů tvrdí, že se jedná pouze o neviditelné či skryté okno.

neviditelny-objekt.jpg

Aldea Malvada

Aldea Malvada (v překladu "Zlá vesnice") je další opuštěné městečko nacházející-se v kraji Tierra Robada nedaleko El Quebrados.

aldea-malvada.jpg

Popis a původ městečka

V tomto městečku se nachází hliněné až kamenné polorozbořené budovy v havarijním stavu. Město tedy bylo opuštěno ještě dříve než Las Brujas. Teorie o původu tohoto městečka jsou celkem tři.

1. Město mohlo kdysi být teroristickou základnou. Bylo však napadeno vojáky, a proto ho tak nyní můžeme vidět v současné podobě.

2. Město poničila blízká sopka, která explodovala (podle většiny badatelů kopce v Tierra Robada napodobují sopky, na některých místech totiž můžeme vidět pomocí termovizuálních brýlí překvapivě horká červená místa).

3. Jedná se pouze o první typické město, které bylo v San Andreas postaveno jako první. Postupem času se na něj zapomnělo, ale lidé ho stále berou jako turistickou atrakci.

Badatelé říkají, že hlavně Aldea Malvada je dějištěm záhad. Mohou se tu prý objevit stopy po UFU, duchové a také útočící kostry. Duchové a kostry by mohli představovat bývalé obyvatele tohoto městečka. Fenomén koster se vynořil v roce 2009. V té době byl také považován za pravdivý. Postupem času byl ale zkritizován a označen za totální nesmysl. Jednalo se o zjevení čtyř koster ve večerních hodinách v tomto městečku, které na vás měli útočit s různými ručními zbraněmi.

Zajímavosti

1. Podél cest, po kterých se dostanete do města, je celkem 7 odkazujících značek s nápisy: "Aldea Malvada, The Lost Pueblo" (v překladu "Zlá vesnice, ztracení lidé"). Mohou se ztracenými lidmi mínit nespokojené duše obyvatel, kteří zde byli zavražděni ? Opravdu se tedy jedná o pouhou turistickou atrakci ?

znacka.jpg

2. Jedna budova ve městě mírně levituje nad zemí.

aldea-malvada---chyba.jpg

3. Městečko hraje velkou roli v misi "Misappropriation".

Video (GTA Series Videos)

Mapa

ghost-town-mystery.jpg

Liberty City

Samotná část města Liberty City, do kterého se v GTA San Andreas dostanete v misi "Saint Mark's Bistro", je označována jako chybné město duchů. Proč ale právě chybné ? Pokud se v tomto městě moc vzdálíte od bistra, můžete se nepevnými a nepropracovanými texturami propadnout do matrixu (podobné město duchů je i v GTA 3). Jetpack v Liberty City ale bohužel nefunguje. Pokud si tedy budete chtít prohlédnout okolí zdejší čtvrti v Portlandu, použijte spíše cheaty.

Podezření na další město duchů

Na vrcholu pouštní hory Arco Del Oeste můžeme narazit na pár zchátralých dřevěných budov včetně plotů. Můžeme zde najít např. padák nebo motokáru. Poblíž se také nachází dlouhá dřevěná dráha vedoucí k velké budově na východě hory. Co když jsou ale tyto budovy pozůstatky zdejšího bývalého městečka duchů ?

dalsi-ghost-town.jpg

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička