GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 6
Celkově: 1334929
Měsíčně: 14810
Denně: 563

Leatherface

20. 12. 2013
Obecné

Leatherface je jeden z nejpopulárnějších mýtů v sérii her Grand Theft Auto. Jedná se o člověka, který skutečně existoval (Thomas Hewitt). V mládí onemocněl kožní chorobou a měl trvale znetvořený obličej. Kvůli tomu se mu také všichni v jeho dětství vysmívali. Obrat ale začal v dospělosti, kdy se začal lidem brutálně a krvavě oplácet za jejich posměšky. Z jejich obličejů si poté přišíval svůj obličej. Případ Thomase Hewitta, který se opravdu stal, dosud stále není uzavřen. V důsledku tohoto případu byl třicet let po posledním zachycení Leatherface natočen film Texas Chainsaw Massacre (Texasský masakr motorovou pilou), který popisuje výlet několika mladých lidí na koncert. Cesta je ale nezavede tam, kam by čekali. Ve hrách Grand Theft Auto se mají objevovat důkazy a odkazy na vraha vystupujícího v tomto filmu. Nyní se ale pojďme podívat na Leatherface v GTA San Andreas.

Záhada Leatherface

leatherface.jpg

Typ Sériový vrah
Výskyt The Panopticon, Bone Country, venkov, GTA San Andreas
Chování Nebezpečné
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

N E P R A V D Ě P O D O B N Á

VYVRÁCENÁ

Počátky vzniku legendy

Za úplný počátek vzniku legendy o Leatherfacovi je považováno samotné vydání hry, kdy se internetem šířily strašidelné příběhy o zvucích motorové pily nedaleko chatek v The Panopticon. Tyto zvuky byly spojeny s blížícím-se Leatherfacem. Hráči začali v důsledku strašidelných příběhů po Leatherfacovi pátrat. Zajímavý začátek ale pokazily módy hráčů, kterým se pátrání zřejmě nedařila a kteří se podvody snažili dokázat, že Leatherface je za každou cenu pravdivá záhada. Nicméně kvůli tvorbě a využití mnoha módů při pátrání u mnoha badatelů se celá komunita později rozhádala a strašidelným příběhům už nikdo nikdy neuvěřil.Takto si představují Leatherface tvůrci módů. 

leatherface.jpg

Jak nyní můžeme vidět, s Thomasem Hewittem z filmu Texas Chainsaw Massacre je zcela totožný.

leatherface-ve-filmu.png

Popis Leatherface ve hře

Leatherface je sériový vrah, totožný s Thomasem Hewittem a také velice agresivní a útočný. Jeho zbraň by měla být ve všech případech motorová pila. Měl by nosit zakrvácené, tmavé oblečení. Typickým znakem by měl být samozřejmě jeho obličej sešívaný z obličejů jeho obětí. Podle mnoha badatelů by měl být Leatherface ve hře neviditelný. Usuzují tak podle rychlých kroků a zvuků motorové pily, které při svém pátrání slyšeli. Nikoho ale neviděli. Leatherface by totiž měl zabíjet téměř okamžitě.

Za jakých podmínek bychom mohli narazit na Leatherface ?

1. Vyskytuje se za bouře a za mlhy. Musí být ale vyvolána hrou, nikoliv cheaty.

2. Měl by se objevovat kolem půlnoci na místech svých výskytů. Známé zvuky motorové pily totiž byly slyšet jen v noci. Někteří badatelé ale i přesto tvrdí, že na něj můžeme narazit i ve dne.

Výskyt

Za současné výskyty Leatherface jsou považovány The Panopticon (chatky), Mount Chiliad Cabin, Northstar Rock Cabin, Shady Cabin, El Castillo Del Diablo (jáma s pytly), Verdant Meadow Aircraft Graveyard North (u mola) a Fisher's Lagoon (u vozíčku). Na těchto místech se totiž hráčům stalo mnoho podivných příhod. Všechny jsou zakreslené na následující mapě.

leatherface---mapa.jpg

Popisy výskytů

Fisher's Lagoon: U tohoto jezírka nedaleko Palomino Creek se nachází molo s podivným vozíčkem. Dosud nebyl objeven ani zveřejněn jediný pádný důvod, proč ho sem výrobce hry vlastně dal. Badatele napadla spojitost s filmem Texaský masakr motorovou pilou, kde byl podobný vozíček často zviditelňován. Na vozíčku si můžeme povšimnout nápisů "Skip Here". Tyto nápisy také můžete zahlédnout na několika kontejnerech (především v Bay Side). Chodci v Palomino Creek se mají dokonce o tomto vozíčku bavit. Nedaleko mola se také nachází budova, ve které svítí červené světlo bez jakéhokoliv zdroje. Na podlaze této budovy můžete dokonce spatřit zaschlé fleky připomínající krev. Doposud existovalo několik teorií, že by se na tomto mole měl objevit i sám Leatherface. Všechny ale byly vyvráceny, jelikož se jednalo jen o podvodné fotky s oblečeným CJejem.

vozicek.jpg

Mount Chiliad Cabin, Shady Cabin, Northstar Rock Cabin: Jedná se o tajemné a opuštěné chatky uprostřed lesů v poměrně zachovalém stavu. Zřejmě se tedy jedná jen o doplňky těchto lesů. Nejsou ale zamýšleny k úplně něčemu jinému ? V Northstar Rock Cabin se dokonce na podlaze objevuje zaschlá krev. 

The Panopticon: V chatkách v The Panopticon můžete postřehnout (podobně jako v Northstar Rock Cabin) na podlaze zaschlou krev. Krev v chatkách je již dostatečný důkaz, že tím chtěl Rockstar Games naznačit nějaký odkaz. Odkazoval se ale přesně na film Texaský masakr motorovou pilou ?

krev-v-chatkach.jpg

The Panopticon je považován za nejhlavnější výskyt Leatherface. Odtud se také vynořily tajemné příběhy o zvucích motorové pily. Samotný název "The Panocticon" je také označení pro kruhový typ věznice, v jehož středu postávají hlídači s výhledem na všechny cely. Vedle chatek v The Panopticon jsou další místnosti s napůl vypáčenými dveřmi. Částečně také můžeme nahlédnout dovnitř.

podivne-dvere.jpg

El Castillo Del Diablo: V této zakrslé části pouště se nachází podivná jáma, ve které leží šest pytlů pravděpodobně s oběťmi Leatherface. Jedná se ale jen o jednu z mnoha teorií. K čemu ale výrobci dávali tuto jámu do hry ?

jama-s-mrtvolami.jpg

Existují ale i jiné verze než Leatherface. Mary-Beth Maybell, hostitelka rádia K-Rose, se jednou v rádiu zmíní o šesti manželech, kteří byli zabiti a nyní jsou pohřbeni někde v Bone County. Zmíní se také o tom, že k tomuto hrobu pravidelně dojíždí autem, což by mohl být Bobcat umístěný nedaleko jámy. Více se o této jámě dočtete v následujícím obrázkovém článku.

tela-v-el-castillo-del-diablo.jpg

Verdant Meadow Aircraft Graveyard North: Na sever od opuštěného pouštního letiště Verdant Meadow Aircraft Graveyard se nachází menší přístup k moři včetně mola, ghostcaru, menší chatky a rozhlasu. Tato chatka má prostřílená okna. Na tomto místě vzniklo mnoho teorií o tom, že se zde někdo mohl před Leatherfacem skrývat a střílet po něm, když ho ohrožoval.

poskozena-okna.jpg

Spojitosti

1. Je možné, že existuje spojitost mezi Leatherfacem a ghostcary, podivnými a opuštěnými auty rozmístěnými po celém San Andreas. Leatherface by totiž mohl v ghostcarech převážet své oběti a poté tato auta volně odstavovat do lesa. Badatelé proto tvrdí, že pokud uvidíme jakýkoliv ghostcar, který se sám od sebe rozjede z kopce, Leatherface nemůže být daleko. Jedná se ale jen o pouhou teorii. Ve skutečnosti by měla tato auta sjíždět z kopce pouze vlivem gravitace a špatného spawnu.

2. Další spojitost by také mohla být s řidičem Waltonu, na kterého můžete narazit při závodech pro Wu Zi Mu na venkově. Tohoto řidiče byste měli potkat nedaleko chatek v The Panopticon, kde pojede naproti vám.

ridic.jpg

Walton podivně řídí Elvis z Las Venturas. Jakmile dojede na konec cesty, vydá se ve směru silničního provozu.

ridic-2.jpg

Badatelé tvrdí, že zde musí existovat nějaká spojitost s Leatherfacem. Usuzují tak podle toho, odkud Elvis jede. Nedá se ale také vyloučit, že se jedná pouze o překážku na trati. Dokazuje to fakt, že se zde už nikdy jindy ve hře tento Walton neobjeví.

Teorie

1. Všichni hráči se již od počátku řídili jedinou teorií, pomocí které bychom mohli na Leatherface narazit. Běžte v pátek nebo v neděli do jakékoliv chatky v The Panopticon a vezměte si s sebou motorovou pilu. Poté klidně stůjte, nehýbejte s kamerou nad hráčem a čekejte několik hodin herního času (minimálně dvě). Po určité době by se měl ozvat zvuk druhé motorové pily. Pokud bychom prý čekali dále, Leatherface by nás měl ihned zezadu zabít. Mnoho hráčů tvrdí, že si během čekání v chatkách na určitý čas od hry odskočili. Jakmile se vrátili, viděli CJeje stát u nemocnice (nemůžeme ale vyloučit fakt, že by zemřel z hladu).

2. Hráči tvrdí, že po cestě k Big Earu slýchají podivné volání jaké-si ženy o pomoc. Tyto hlasy také můžeme uslyšet kdekoliv v poušti. Jedná se o nepodloženou teorii, jelikož bylo několik těchto výkřiků slyšeno jen v rádiu. Jedná se tedy o další brutální čin Leatherface, nebo se jedná pouze o hlášky z rádia ?  

Důkazy

1. V Back 'O' Beyond se na hlavní lesní cestě nachází popraskané plochy připomínající zaschlá bahna. V souladu s tím vznikají teorie, že si zde Leatherface kdy-si vykopal jámu, do které naházel všechny své oběti. Jámu následně zakopal. Hlína ale byla ještě čerstvá, a proto déšť tuto plochu zabahnil, a po zaschnutí popraskala. Další podobná bahna se nachází ve Flint County u Barbařina domu, u gejzíru v poušti, v kanálech v Los Santos a na dálnici na mostě v Back 'O' Beyond.

bahno.jpg

2. Na jedné skále nedaleko Angel Pine se nachází podivný obrazec, který by měl připomínat Leatherfacův obličej. Od příspěvkářky Enjeliny.

divne-obrazce---leatherface--medved.jpg

3. U vašeho savehousu v Blueberry se nachází další podivnosti. Můžeme tu najít např. místnosti se zakázaným vstupem a podivné zatarasené apartmány. Skvrny na podlaze připomínají zaschlou krev.

zakazany-vstup.jpg

Na podlaze také můžeme najít strašidelný obrazec, který je často porovnáván s ďáblem. Některým badatelům připomíná Leatherface či raka. Z druhé strany obrazec připomíná anděla. 

divne-obrazce---demon-na-podlaze.jpg

Je zvláštní, že pokud se podíváte z druhé strany budovy na okna místnosti se zakázaným přístupem, zjistíte, že se v nich svítí.

podivna-svetla.jpg

Všechny zvláštnosti v okolí savehousu v Blueberry nás zavádějí spekulovat o tom, zda-li se zde někdy v minulosti nestala nějaká brutální vražda. Tyto zvláštnosti mají podle mnoha badatelů jistou spojitost s Apartmánem 3C v GTA Vice City.

4. V mořích okolo San Andreas se objevuje velké množství volně odstavených lodí a to především na severním pobřeží. Mnoho hráčů tvrdí, že za tyto opuštěné lodě může Leatherface, který mohl dřívější majitele zabít. Alespoň to si myslí většina badatelů. Samozřejmě také nemůžeme vyloučit možnost, že by se zde nacházeli opuštěné lodě jen v důsledku toho, kdyby hráč spadl z útesů do vody a neměl jak se dostat na souš.

lod.jpg

5. Na severu Los Santos nedaleko Burger Shopu se nachází podivný dřevěný dům. Tento dům je založený na skutečné budově (House of Blues). Kousek vedle se nachází velká vodní nádrž. Badatelům tento dům připadá velice strašidelný a je jim také divné, proč se tak chudý dům nachází v jedné z nejbohatších a nejluxusnějších čtvrtí Los Santos. Na terase tohoto domu můžeme, stejně jako u ostatních chatek v lese, zpozorovat skvrny, které připomínají zaschlou krev.

zahadny-dum.jpg

6. Mnoho hráčů tvrdí, že dům ve čtvrti The Farm, který je také známý ohledně záhady "Epsilon Cult" a typický svými "modrými" okny, je vlastně podobný s domem z filmu Texaský masakr motorovou pilou.

7. Na oficiálních stránkách Rockstar Games se píše, že v The Panopticon často dochází k trestné činnosti. V současné době se ale přesně neví, o co jde. Mnoho hráčů tvrdí, že se jedná pouze o odkaz na nelegální závody, ve kterých budete závodit v misích pro Wu Zi Mu. Co když je ale skutečnost úplně jiná ?

Naše teorie

Leatherface je jeden z nejpopulárnějších mýtů ze hry GTA San Andreas a jeho existence nebyla dodnes plně prokázána ani plně vyvrácena. Vlastně o ni už dnes skoro nikdo nespekuluje a není se čemu divit. Po mnoha neúspěšných pátrání a zkoušení všemožných metod výzkumu existence Leatherface si totiž každý hráč nejspíše řekne, že neexistuje. Ten, kdo ale něco zaznamená např. zvuky motorové pily, ten začne legendě věřit. Každý si dokáže podle toho, co se mu stalo při zkoumání a podle počtu důkazů, utvořit svůj vlastní obrázek o dané záhadě. Přihlížíme ale spíše k tomu, že Leatherface neexistuje. Nicméně opět můžeme o našem názoru dlouho spekulovat. Podívejme se ale více do historie. Jak vznikla legenda Lochness, Slenderman nebo Freddie Krueger ? Jednoduše tak, že někdo při pátrání něco viděl a to se poté snažil připodobnit něčemu, co ve skutečném světě existuje (popř. co bylo ve skutečném světě fiktivně vymyšleno). Ovšem hráč také nemusel vidět vůbec nic, jen měl takový pocit. Při porovnání ho napadne třeba Freddie Krueger, Slenderman a následně onu záhadu i tak nazývá. Někde se to chytne a říkají tomu tak všichni. Samozřejmě že tyto záhady už jsou v dnešní době téměř vyloučené. Ke všemu je to velice zvláštní, protože např. záhada Slenderman vznikla až dlouho po vydání hry GTA San Andreas, tudíž nelze předpokládat jeho 100% výskyt ve hře. Podobně mohl vzniknout právě i Leatherface. Někdo mohl uslyšet zvuky motorové pily, kroky a ke všemu vidět film Texaský masakr motorovou pilou. Následně už viděl tu podobnost. To nás ale spíše zavádí k myšlence, že je ona skutečná záhada nejspíše jen "kryta" jménem "Leatherface" a nese název zcela úplně jiný. Nemůžeme zase vyloučit, že Rockstar Games, výrobce hry, do GTA San Andreas nic zajímavého a záhadného nedal. Trochu se nám k tomu "přiznal" ve hře GTA 5, kdy jsou ve hře oficiálně potvrzené záhady. Něco jako "Leatherface" existuje ve hře pouze jako mód, nikoliv jako skutečná záhada. Ta může být docela i úplně jiná a nemusí se tak jmenovat.

Video (DarkMythHunter)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

LeatherFace

(K4sum1, 14. 9. 2017 9:19)

Pořád si živě pamatuji, jak jsme s mojí kamarádkou zkoušely všelijaké tyto záhady a hlavně najít LeatherFace. Bylo nám tehdy něco okolo 11-12 let, takže kuráž poté, co jsme skutečně zaslechly zvuky motorové pily se rázem vytratila a my jak šílené začaly se CJem utíkat a bylo po důkazu :D

Patička