GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 9
Celkově: 1379001
Měsíčně: 12781
Denně: 399

Liberty City

20. 12. 2013
Obecné

Liberty City je populární záhada ve hře GTA San Andreas, která ve své době dokázala v badatelské komunitě vyvolat velký rozruch.

Záhada Liberty City

liberty-city.jpg

Typ Část města Liberty City v matrixu
Výskyt Horní matrix nad čtvrtí Richman, Los Santos, GTA San Andreas
Chování Město
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Popis

Obrovský paniku ve hře GTA San Andreas vyvolala 90. mise "Saint Mark's Bistro". Stalo se tak krátce po vydání hry. V této misi si totiž musíte vzít letadlo, doletět do Liberty City a zabít Forellia. Přesněji musíte s letadlem letět na východ od ostrovů San Andreas, kde se vám krátce poté zapne cutscéna, ve které budete přijíždět k Saint Mark's Bistru. Liberty City je hlavní město předešlých dílů série her Grand Theft Auto (především tedy GTA 3). V průběhu mise "Saint Mark's Bistro" budete mít možnost se dostat z areálu bistra a prohlédnout si zdejší město. Zjistíte, že se jedná pouze o městskou část, mnohé textury v tomto městě nejsou pevné a že tu nefunguje spoustu cheatů (především na prostředky).

liberty-city.jpg

Pokusy o nalezení Liberty City

Hráči si po dokončení této mise mysleli, že pokud s letadlem poletí stejným směrem, dorazí také do Liberty City. Bohužel se tak nestalo. Letěli klidně i hodiny a stejně na žádné město nenarazili. To bylo pro mnohé badatele velikým zklámáním. Rockstar Games byl z toho důvodu také často tázán.

Cesta vede přes matrix

Badatelé se ale jen tak nevzdali a začali přemýšlet o jiných možnostech, jak se do Liberty City dostat. Vodítkem byl fakt, že interiéry jednotlivých budov jsou ukryté v horním matrixu. Badatele tedy napadlo, že by se Liberty City mohlo ukrývat někde hluboko v matrixu nad texturami hry a to bylo také pravdou. Když jste přeci v průběhu mise došli někam daleko od bistra, automaticky jste se propadli do matrixu a dopadli do neviditelného herního světa. Po tomto objevu nadchází období mapování celého matrixu a objevování interiérů jednotlivých budov. V současné době již máme celý matrix zmapovaný včetně programů s teleporty do jednotlivých interiérů. Liberty City bylo objeveno hluboko v horním matrixu nad čtvrtí Richman, Los Santos. Pokud se tam budete chtít dostat, budete muset využít vstupů do horních matrixů.

Nejvhodnější způsob 

Doporučovali bychom vám, abyste použili spíše nějaký teleportovací program, který vás tam snadno dostane, než abyste Liberty City hledali hodiny v matrixu. Takový teleport je ke stažení také na našich webových stránkách. 

Video (GTA Series Videos)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

to je zaujimave

(ritnaciki, 24. 8. 2020 18:15)

moc zaujimave pre ritnacikovu spolocnost je toto ako hawko som si myslel ze zadna misi neni v libetry city takze moc zaujimave cim na s rockstary prekpavia v gta 6

Patička