GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 9
Celkově: 1335793
Měsíčně: 14956
Denně: 513

Mothman

20. 12. 2013
Obecné

Mothman nebo-li "Muří muž" či "Molí muž" je ve skutečném světě velice populární záhada, se kterou je spojena i hra GTA San Andreas.

Záhada Mothman

skutecny-mothman.jpg

Typ Muří muž
Výskyt Bone County, Tierra Robada, GTA San Andreas
Chování Nebezpečné
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

N E P R A V D Ě P O D O B N Á

VYVRÁCENÁ

Skutečný Mothman

Mothman je (podle legendy) popisován jako nebezpečné létající monstrum podobné netopýrovi. Podle mnoha popisů svědků by měl mít křídla, červené oči a zachlupacené tělo výšky 7 stop. Mothman by se měl běžně objevovat u havárií a katastrof různého typu. Podle mnoha svědků by na ně měl spíše upozorňovat a snažit se předejít ztrátě mnoha životů. První zpozorování Mothmana se událo již v roce 1967 v Point Pleasant, Západní Virginie, USA - městečku obklopeném hustými lesy a bažinami. Tehdy popravdě došlo ke mnoha zpozorováním, kdy dotyčným svědkům toto monstrum údajně přelétlo nad hlavou. Několik dní poté tu ale došlo ke zřícení mostu Silver Bridge, což si vyžádalo mnoho obětí. Po této události už nikdy nikdo Mothmana v Point Pleasant neviděl. V roce 1986 byl také údajně zpozorován při havárii Černobylu v Ukrajině. Mothman nebyl nikdy vyfocen ani zachycen ve videu. 

Mothman v GTA San Andreas

Něco podobného jako reálný Mothman by se mělo objevovat dokonce i v GTA San Andreas. Mělo by se jednat spíše o inspiraci skutečným Mothmanem. Hlavním výskytem Mothmana by měly být především pouštní oblasti (Bone County, Tierra Robada, okolí El Castillo Del Diablo a okolí Las Venturas). Mezi podrobnější výskyty by měla patřit hora Arco Del Oeste, okolí vodní přehrady Sherman Dam a Las Brujas. Jak praví legenda, Mothman by se měl objevovat u katastrof různého typu. To stejné by mělo platit i ve hře na místech jeho pravděpodobných výskytů. Mothman by se měl objevovat několik sekund po nebo před nehodami typu - výbuch auta, motorky, lodě, pád letadla. Bouřlivé počasí a pátrání v noci údajně zvyšuje šance na zpozorování. I přesto ale výrobce hry nikdy nepotvrdil výskyt létajícího monstra ve hře a vznik této legendy je údajně přisuzován jen vymyšleným příběhům. Mothman se často velice plete s normálním ptactvem.

mothman.jpg

Důkazy

1. Pokud se ve večerních hodinách budete z hory Arco Del Oeste dívat fotoaparátem směrem na Tierru Robadu a přitom se budete pohybovat, můžete zahlédnout zvláštní obdélníkový objekt (často je srovnáván s billboardem). Tento objekt by měl naznačovat přítomnost Mothmana. 

2. Mnoho hráčů tvrdí, že zpozorovali černou létající bytost v misi "Stowaway", když s padákem seskočili z Andromedy. Popravdě se jednalo jen o kouř z explodujícího letadla.

3. Na jedné křižovatce v Angel Pine můžeme najít vyobrazení údajně Piggsyho a Mothmana.

piggsy-na-silnici.jpg

4. Na hoře Arco Del Oeste se nachází dřevěný most. Hráči ho nazvali Silver Bridge stejně tak, jako se jmenoval most nedaleko Point Pleasant, který se zřítil. Neexistuje jediné místo, kam by tento dřevěný most původně vedl. Zřejmě byl do hry přidán jen jako skvělý stunt jump.

silver-bridge.jpg

5. U přehrady Sherman Dam se nachází jaký-si památník, u kterého stojí dvě sochy. Tyto sochy většině hráčům připomínají Mothmana.

pamatnik.jpg

6. Přes kasínem Caligula's v Las Venturas se nachází čtyři podivné sochy bez hlavy. Mnoha hráčům, podobně jako u památníku, připomínají Mothmana. Podle mnoha teorií by se měl Mothman za špatného počasí objevit nad fontánou.

socha-bez-hlavy.jpg

7. Divný obrazec nedaleko znečištěného jezírka v kraji Back 'O' Beyond by měl také připomínat Mothmana. Kromě Mothmana je často porovnáván i s andělem. Kamén, na kterém je obrazec vyobrazen, je typický svou špatně nastavenou texturou, pod níž lze nahlédnout.

divne-obrazce---andel-2.jpg

8. Příspěvkářka Enjelina nám přispěla fotografií kostela na východě Las Venturas, na kterém je podle ní vyobrazen Mothman. 

mothman---kostel.jpg

9. Příspěvkář Ratchet5 nám přispěl velice zajímavým důkazem, který se nachází v menu hry. Jedná se o celkem čtyři létající bytosti připomínající ptáky. Je ale také zajímavé, že ten v rohu má normální barvu a ti ostatní jsou bílí (spíše neviditelní). 

mothman---menu-hry.jpg

10. Příspěvkář JJ nám příspívá fotografií budovy Tiki Theater, která se nachází nedaleko Grove Street a na které je také podle něho nalevo od postavičky vyobrazen Mothman.

mothman---tiki-theater.jpg

Teorie

Existuje mnoho teorií, jak zahlédnout Mothmana. Všechny tyto teorie dosud nebyly naplno potvrzeny a jsou bohužel považovány za zcela vyvrácené.

1. Seberte na hoře Arco Del Oeste padák a vemte si jakékoliv rychlé auto, které rozestřílejte, aby bylo co nejvíce poničené. Nyní se rozjeďte na Silver Bridge a ještě před tím, než s autem přeskočíte, zmáčkněte tlačítko pro vystoupení. Poté, co auto na druhé straně vybouchne, byste měli vidět na pár sekund Mothmana. Tato teorie byla několikrát prověřována a vždy se jednalo pouze o letadlo duchů, které na velice krátkou chvíli prolétne kolem.

2. Vemte si jakékoliv letadlo a nabourejte s ním do Big Earu. Následně se objevíte před nemocnicí ve Fort Carson s výhledem na Big Ear, u něhož byste měli vidět poletovat Mothmana.

3. Běžte na Arco Del Oeste a čekejte připravení s bazukou na jakékoliv letadlo, které prolétne kolem. Jestliže se objeví, snažte se ho sestřelit. Mnoho badatelů tvrdí, že by se krátce po sestřelení a výbuchu letadla měl nedaleko objevit Mothman.

Video (DaviDustin)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička