GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 8
Celkově: 1379010
Měsíčně: 12787
Denně: 402

Slenderman

20. 12. 2013
Obecné

Slenderman je pro mnoho hráčů známý především jako hlavní postava ze hry Slender: The Eight Pages z roku 2012 od studia Parsec Productions, kde se herně objevil úplně poprvé. Postupem času se začaly objevovat informace o tom, že by se mohl vyskytovat i v GTA San Andreas.

Záhada Slenderman

postava.png

Typ Hororová postava
Výskyt Lesy venkova, GTA San Andreas
Chování Nebezpečné
Existence

POTVRZENÁ

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

V Y V R Á C E N Á

Skutečný Slenderman

Slenderman je označení pro vysokou hororovou postavu bez tváře. Je doplněn o pár "chapadel", které vyčnívají z jeho zad, a nosí černý oblek s černou kravatou a bílou košilí. První odkazy na Slendermana se začaly objevovat už ve starověku. Nejznámější pozorování pocházejí z USA z roku 2011, kde se objevoval převážně mezi dětmi, které později záhadným způsobem mizely. Dokonce i badatelé, kteří pátrali po skutečném Slendermanovi, záhadně i s příbuznými mizeli. Slenderman se také převážně vyskytuje u lidí, které čeká smrt. Říká se, že pouhý Slendermanův pohled by vás měl usmrtit, anebo byste také mohli navždy zmizet. Slendermanova nejznámější schopnost je teleportace na jakékoliv místo.

Hry o Slendermanovi

Slender: The Eight Pages je nejznámější hororová hra o Slendermanovi. Děj se odehrává v temném lese, ve kterém musíte najít osm papírků, které vás osvobodí od pronásledujícího Slendermana. Hráč má u sebe pouze baterku, která se po čase vybije. V areálu je deset zajímavých míst, kde by se mohly papírky nacházet. Po každém sebrání papírku se obtížnost zhoršuje a Slenderman se objevuje čím dál častěji a nečekaně. Ke hře nám také hraje velice strašidelná hudba. Pokud Slendermana uvidíte, obrazovka začne stále více zrnět. Jediná záchrana je otočit se od Slendermana, neobracet se častěji za sebe a jít si zkrátka po svých. Musíte být tedy ostražití a dávat si pozor, abyste se nedívali na Slendermana moc dlouho. Pokud jste u Slendermana opravdu moc blízko, může vás dokonce zastavit a otočit k sobě. Šance na únik je tedy nulová. Hra má také po jejím ukončení k dispozici módy, které např. mění tmu na světlo apod. Další známou hrou o Slendermanovi je Slender: The Arrival, která je mnohem akčnější, propracovanější a strašidelnější včetně několika příběhů, ve kterých vás nemusí pronásledovat jen Slenderman. Největší výhoda těchto her je, že jsou na celkem dobré grafické úrovni a zabírají málo místa na disku (přibližně 20-100 MB).

Slenderman v GTA San Andreas

Badatelé o Slendermanovi v GTA San Andreas stále diskutují, ale podle některých je existence této záhady již rozhodnutá - vyvrácená. Existuje totiž mnoho módů, které vám Slendermana do hry přidají. Ke všemu zde existuje tzv. datový nesmysl (viz níže). Hlavní výskyt Slendermana by měly být kraje Shady Creeks a Whetstone, které se také mnohdy podobají lesům ve hrách Slender. Slenderman by se ve hře měl stále teleportovat a nemělo by se zdát, že vy byste měli být zrovna jeho obětí. Není ho tedy možné zahlédnout. Někteří badatelé ale tvrdí, že se jeho obětí opravdu stát můžete.

Důkazy

V GTA San Andreas bylo objeveno pár důkazů, které by nás měly odkazovat na Slendermana.

1. V některých savehousech se nachází záhadný obraz, na kterém jsou zachyceny dvě postavy hrající bowling. Postava napravo by mohla připomínat Slendermana.

slenderman.jpg

2. Ve mnoha savehousech můžeme najít také luxusní pohovky, jejíž tvary kůže připomínají Slendermanovu postavu.

slenderman-na-kresle.jpg

3. Posledním důkazem je fotka s CJejem, na které je zachycena postava, která levituje nad zemí. Hráči tvrdí, že se jedná o ducha CJovy matky. Občasně se ale také obracejí ke Slendermanovi.

slenderman-2.jpg

Datový nesmysl

GTA San Andreas vyšlo v roce 2004, hry o Slendermanovi vychází v roce 2012. Hlášení o záhadných zmizení dětí postupně přibývala od roku 2009 v USA. Myslíte si, že by Rockstar Games mohli Slendermana do hry dát včas i s tím, že v těchto letech ještě nebyla dokonale upřesněna jeho podoba ? Existence Slendermana ve hře je tedy vyvrácená.

Video (Boss2010Gangsta)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička