GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 7
Celkově: 1378993
Měsíčně: 12776
Denně: 392

Strašidelná siréna

20. 12. 2013
Obecné

Strašidelná siréna je jedna z mála potvrzených záhad v GTA San Andreas.

Záhada Strašidelná siréna nezname.jpg
Typ Strašidelný zvuk troubení lodí rozléhající se mořem
Výskyt San Fierro Bay, GTA San Andreas
Chování Zvuk
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Popis

Jedná se o záhadné troubení v odstupu několika sekund, které se během mlhavé noci ozývá v celém San Fierro Bay a zčásti i v Bay Side. Toto záhadné troubení může pocházet ze dvou zdrojů - z velkých parníků nebo bývalých majáků, které byly již ze hry odstraněny. Podle nás se jedná spíše o dorozumívání dvou lodí, jelikož je první zatroubení slyšet blíže a druhé zase dále. Pokud si myslíte, že zdroj zvuku pochází od dvou odstavených nákladních lodí na moři, nemáte pravdu. Badatelé pátrali v každém parníku a vždy zaschlechli troubení někde jinde. Jakmile ale dorazili na místo, odkud slyšeli toto troubení, zvuk byl slyšet zase na jiném místě. Dosud tedy nebyl prokázán žádný zdroj tohoto podivného zvuku.

Vznik teorie o lodích duchů

Záhada "Strašidelná siréna" dala mnoho ke vzniku teorii o lodích duchů. Badatelé totiž nemohli zdroj troubení najít, a proto vytvořili novou teorii. Z této teorie se můžeme dozvědět, že by záhadné troubení mělo údajně pocházet z jakých-si lodí duchů. V San Fierro Bay se podobný úkaz prý opravdu objevuje. Jedná se o stopy po neviditelných lodích (vlny, bílá pěna). Dokazuje to pár badatelů, kteří tyto stopy viděli na vlastní oči (mohlo se ale také jednat o to, že si zadali cheat na neviditelné prostředky a to mělo tím pádem vliv i na lodě). Na teorii o lodích duchů by měly navazovat mýty z předchozího dílu série Grand Theft Auto. V GTA Vice City můžete v moři narazit na potopené parníky, šedé siluety lodí duchů a na mnoho dalšího. V GTA San Andreas se pokračování této záhady tedy velice rozšířilo. Je snad troubení v San Fierro Bay odkaz na potopené parníky Chartered Libertine Lines v GTA Vice City ?

Vyhláška

Strašidelná siréna a teorie o lodích duchů jsou velkým terčem pátrání, jelikož se v GTA San Andreas prozatím neobjevily žádné zdroje strašidelných sirén a přesněji ani lodě duchů. Každý badatel má proto u této záhady stejnou šanci k velkému úspěchu, pokud by tedy něco objevil a tím pádem by nás i přiblížil k rozluštění této záhady.    

Video (DarkMythHunter)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jfq

(Jc, 14. 1. 2022 16:37)

Gerardo'

Patička