GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 7
Celkově: 1335788
Měsíčně: 14956
Denně: 511

Zemětřesení

Obecné

Jedná se o záhadu, která je založená na zajímavé teorii. O této teorii zemětřesení v GTA San Andreas se mezi badateli často spekuluje. Podle současných, dosud objevených důkazů ale můžeme říct, že zemětřesení v San Andreas skutečně bylo a dokonce si můžeme dovolit tvrdit, že opravdu velké. Vývojáři totiž do hry vložili spoustu odkazů na dávnou existenci této přírodní katastrofy a dokonce se také údajně nechali inspirovat skutečnými událostmi, jak vypráví současná teorie o zemětřesení.

Záhada Zemětřesení

morsky-zlom.jpg

Typ Odkazy na zemětřesení
Výskyt San Fierro Bay, San Fierro a další, GTA San Andreas
Chování Zemětřesením poničené věci
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Porovnání

Za nejznámější důkazy zemětřesení jsou považovány neshody mezi originální a starou mapou z beta verze hry. Některá místa v San Andreas totiž nebyla v beta verzi zaplavená a z některých zase naopak voda ustoupila. Výška hladiny vody je mnohdy zapříčiněna právě pohybem litosférických desek, což může vyvolat zemětřesení. Samozřejmě také nevylučujeme možnost, že by tyto neshody nebyly čistě jen upraveny vývojáři, nikoliv za účelem tvorby odkazů na dávné zemětřesení.

porovnani.jpg

1. Fisher's Lagoon včetně dalších řek v Red County neexistovalo (zemětřesení mohlo tento kraj rozdělit a v důsledku tohoto rozdělení by mohly vzniknout řeky). Kromě toho v Red County také neexistovalo mnoho současných ulic.

2. Rozlehlá pláž u Angel Pine neexistovala (při zemětřesení se pláž mohla vyzdvihnout vzhůru). Můžeme také vidět, že je pod připínáčkem ukryt jaký-si ostrov, který mohl v beta verzi hry opravdu existovat. 

3. Flint Water včetně dalších řek ve Flint County neexistovalo (zemětřesení mohlo tento kraj rozdělit a v důsledku tohoto rozdělení by mohly vzniknout řeky).

4. Neexistovala ani řeka Sasquatch Creek oddělující Whetstone od Flint County (zemětřesení mohlo tento kraj rozdělit a v důsledku tohoto rozdělení by mohly vzniknout řeky).

5. Letiště v San Fierru bylo rozestavěné. Neexistovala západní část letiště.

6. Pláž na západě San Fierra byla rozsáhlejší (při zemětřesení mohla voda stoupnout). Neexistovalo zdejší molo.

7. Důl Hunter Quarry byl poloviční.

8. Garver Bridge neexistoval.

9. Nenápadný ostrůvek v San Fierro Bay, badateli často označován jako "Alkatraz", opravdu existoval (při zemětřesení mohl ostrov sestoupit do mořských hlubin).

10. Bay Side neexistovalo (při zemětřesení mohla voda klesnout a vytvořit zemi pro nové město).

11. Las Venturas bylo poloviční. Zdejší městský okruh nebyl dokončený. 

12. Letiště Verdant Meadow Aircraft Graveyard neexistovalo.

13. Řeky v kraji Tierra Robada neexistovaly. Jak již můžeme vidět podle barvy na mapě, místo nich byla země.

14. Maják v Santa Maria Beach neexistoval.

15. Jak můžeme stěží vidět na mapě, letiště v Los Santos zřejmě obsahovalo pár dalších přistávacích drah.

16. V Los Santos existovalo písečné východní pobřeží.

17. Vesnička Dillimore byla poloviční.

18. Zřejmě neexistovala ani dálnice Los Santos - San Fierro, která vede kolem Mount Chiliad.

19. Okolí čtvrti Doherty v San Fierru bylo nezastavěné. 

20. Vesničky El Quebrados a Las Payasdas zřejmě neexistovaly.

Odlišností bychom mohli najít více, ale i přesto se mezi nimi dají najít ty rozdíly, které mohlo opravdu zapříčinit zemětřesení.

Další důkazy

1. Mezi další důkazy by mohl patřit zničený most nedaleko Palomino Creek. V prvním bodě na staré mapce z beta verze jsme povídali o tom, že Fisher's Lagoon ani mnoho dalších ulic v kraji neexistovalo. Právě v této době mohl přes tuto propast vést tento dřevěný most. Po zemětřesení, následném odsunutí obou stran spojených mostem a vniku vody, se tento most rozpadl. Někteří teoretici s touto teorií příliš nesouhlasí a vytváří jiné. Podle nich to mohl být pouze starý most, který postupem času zchátral, anebo ho někdo zničil. Podle mnoha badatelů by to mohla být samotná Lochneska, která se má ve Fisher's Lagoon údajně vyskytovat. Samozřejmě se jedná o jeden z mnoha skvělých stunt jumpů!

most.jpg

2. Na dně San Fierro Bay můžeme narazit na obrovský podmořský zlom. Jedná se o jeden z neznámějších důkazů na zemětřesení ve hře. Na světě skutečně existuje zlom, který se táhne podél San Francisca na západním pobřeží Severní Ameriky. Tento zlom se překvapivě jmenuje San Andreas. Jestliže je San Fierro navrženo podle skutečného San Francisca, pak tedy o tomto odkazu na rok 1989, kdy v San Franciscu proběhlo obrovské zemětřesení, není ani pochyb.

morsky-zlom.jpg

3. U hlavní dálnice v San Fierru se nachází nedokončený dvoupatrový kus dálnice. Je možné, že je tento "poničený kus" právě odkazem na zemětřesení v roce 1989 v San Franciscu. Mnoho hráčů tvrdí, že se jedná o pouhou chybu konstruktérů.

byvala-dalnice.jpg

4. Na severu kraje The Panopticon je pláž, která se prudce strhává ke dnu moře. Na dně tohoto moře můžeme narazit na velké seskupení obrovských balvanů. Je tedy možné, že kdysi tyto kameny stávaly na pláži a po otřesech se svalily do oceánu ?

kameny-u-the-panopticon.jpg

5. V Bay Side můžete na jednom chodníku poblíž přístavu narazit na prasklinu na zemi. Jedná se o další důkaz na zemětřesení ?

prasklina.jpg

6. V kraji Bone County můžeme narazit na polozřícenou skálu, která se svým způsobem opírá o sousední (mnoho hráčů říká, že do ní kdysi naboural létající talíř). Kousek od ní se také nachází gejzír Regular Tom. Jsou to tedy všechno odkazy na zemětřesení ?

praskla-skala.jpg

7. Důkazem mohou být také budky rozeseté po celém kraji Bone County. Tyto budky jsou polorozbořené a napůl propadlé do země. Zemětřesení a písek by tedy mohly být přičinou současného stavu budov. 

budka.jpg

8. Další důkaz nám poslal příspěvkář Drachir, který našel v centru San Fierra obchod Sub Urban, jehož interní stěny jsou poničené. Teorie o zemětřesení je tedy na tomto místě také pravděpodobná.

ponicena-stena.jpg

9. Posledním důkazem by mohla být už samotná čtvrť Doherty v San Fierru. Na území této čtvrti se totiž nachází mnoho polorozbořených budov. Mohly být ale skutečně poničeny zemětřesením ?

doherty.jpg

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička