GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 11
Celkově: 1335722
Měsíčně: 14911
Denně: 490

Znečištěné jezírko

20. 12. 2013
Obecné

Znečištěné jezírko (někdy také jako "Slepé rameno" či "Jezírko duchů") je označení pro jezírko s hnědou a špinavou vodou umístěné v kraji Back 'O' Beyond.

Záhada Znečištěné jezírko

jezirko.jpg

Typ Jezírko se znečištěnou vodou
Výskyt Back 'O' Beyond, GTA San Andreas
Chování Jezírko
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Mapa

znecistene-jezirko.jpg

Jezírko

Jedná se o menší vodní plochu uprostřed kraje Back 'O' Beyond. Toto jezírko je spojeno s pravděpodobným výskytem mnoha bytostí a postav např. Jasona Voorheese, Bigfoota či medvěda. Voda v jezírku je silně znečištěná se zbarvením do hněda. Nežijí zde ryby ani rostliny. I přesto se v něm ale nachází medúzy.

jezirko.jpg

Proč je ale voda tak znečištěná ? Pár teorií o tomto jezírku přece jen existují.

Teorie

1. Jezírko má nulový přítok a odtok. Řeka, která by měla naplňovat jezírko, vede od moře, jenže je zablokovaná kameny, které oddělují čistou vodu od té špinavé. Kameny tedy musely kdysi v minulosti na řeku napadat, nebo se v důsledku toku hromadily a nakonec zasekly celý tok.

nulovy-pritok-a-odtok.jpg

2. Jezírko se mohlo znečistit chemikáliemi či radioaktivním odpadem. Lidé si toho ale brzy všimli a odtok do volného moře raději znepřístupnili. Dodnes je jezírko stále využíváno jako sklad radioaktivního odpadu.

Zajímavosti

1. Jestliže se kolem jezírka často pohybujete s dopravními prostředky, můžete si všimnout, že má jeden chybný vizuální efekt. Pokud najedete s autem do jezírka a ponoříte ho polovičně do vody, můžete vidět, jak se vám část auta pod vodou zneviditelní. Pokud se ale do vody ponoříte, zneviditelněnou část již uvidíte. Opakem ale zase neuvidíte část auta nad hladinou.

neviditelne-auto.jpg

2. Ve znečištěném jezírku se nachází zvláštní kameny. Některé z nich jsou přes den zcela černé a další zase přes noc podivně svítí. Mohlo by se tedy opravdu jednat o důkaz, že jsou v jezeře obsaženy radioaktivní látky ?

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička