GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 5
Celkově: 1378990
Měsíčně: 12774
Denně: 392

Podivný apartmán

20. 12. 2013
Obecné

Podivný apartmán, někdy také nazýván jako "Apartmán 3C", je nejznámější záhada ze hry GTA Vice City.

Záhada Podivný apartmán

podivny-apartman.jpg

Typ Apartmán inspirovaný filmem
Výskyt Ocean Beach, GTA Vice City
Chování Apartmán
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Popis

Jedná se o menší skrytý balíček podobně jako velikonoční vajíčko v jednom z mrakodrapů ve čtvrti Downtown. Obsahem tohoto skrytého balíčku jsou dvě místnosti v jednom motelu ve čtvrti Ocean Beach nedaleko vašeho prvního savehousu, do nichž se dostanete průchodnými dveřmi napravo. 

podivny-apartman.jpg

Mapa

podivny-apartman.jpg

Popis apartmánu

První místnost tohoto apartmánu představuje klasickou ložnici s postelí a televizí. Můžeme zde také postřehnout kufr se třemi balíčky kokainu. Druhá místnost je koupelna plná krvavých stop po všech stěnách včetně motorové pily. Majitel tohoto apartmánu tedy musel být opravdu brutálním způsobem zavražděn. Možná že vám to už začíná opravdu něco připomínat. Rockstar Games se ve hře totiž nechali inspirovat brutální scénkou z filmu Scarface (1983).

Inspirace

Ve filmu Scarface se odehrává scéna, kdy je Angel Fernandez, přítel Tonyho Montany (hlavní postava), brutálně zavražděn Kubáncem s motorovou pilou v koupelně. Onen Kubánec totiž Tonyho vydírá a snaží se zjistit, kde jsou jeho peníze z obchodu. Jeho další kamarádi, čekající v autě, mu však přijdou včas na pomoc a za smrt svého kamaráda se nakonec pomstí.

Beta verze

Apartmán ve hře nehraje žádnou roli, ale i přesto se našly odkazy na beta verzi GTA Vice City, kde se podobná scénka měla v jedné misi opravdu objevit. Někteří hráči dokonce říkají, že interní soubory s touto scénkou existují ve hře dodnes.

Naše výprava

Vypravili jsme se na toto místo a celou výpravu jsme zdokumentovali. Jakmile přijdete do apartmánu, budete se nacházet v ložnici.

podivny-apartman-2.jpg

Poté, co si doprohlédnete místnost s kufrem plným třemi balíčky kokainu, se můžete přesunout do oné koupelny. Zde již postřehnete krvavé stopy, obtisky obětí a motorovou pilu.  

podivny-apartman-4.jpg

Je ale také velice zajímavé, že krvavé stopy jsou spíše shluky krvavých obtisků bot.

podivny-apartman-6.jpg

U vany můžete vidět onen krvavý obtisk zavražděné osoby. 

podivny-apartman-7.jpg

U vchodu do koupelny se nachází další krvavý lidský obtisk.

podivny-apartman-5.jpg

Teorie

Postupem času se objevily ohlasy za typickým Leatherfacem (z důvodu výskytu motorové pily) a Elvisem Zombiem (objevujíc se v GTA 3 a GTA Vice City v novinách). Vznikají také otázky, kam zmizela zavražděná oběť a proč je tedy v koupelně tak málo krve, když byla zavražděna motorovou pilou ? Je možné, že vrah svojí oběť sbalil do pytle (což by nejspíše mohly dokazovat shluky krvavých obtisků bot) a poté je odvezl pryč. Mnoho badatelů si myslí, že vrah v tomto apartmánu skutečně vraždil, ale cestu mu překazila policie. Zranila ho, což dosvědčují krvavé stopy, ale onen vrah se z toho naneštěstí dostal a nyní ve svém koníčku pokračuje dál (badatelé tím myslí především Leatherface). Většina hráčů se i přesto přiklání ke scénce ve filmu Scarface.

Chyby apartmánu 3C

Po ukončení naší výpravy jsme se ohlíželi na zajímavosti tohoto apartmánu. Místo zajímavostí jsme ale objevili spíše chyby. Podivným způsobem se nám podařilo nahlédnout do interiéru apartmánu zvenčí. Bohužel jsme viděli jen prázdnou a průhlednou místnost. Skutečná místnost apartmánu je totiž ukryta hluboko v matrixu.

podivny-apartman-8.jpg

Dále nás zaujala další chyba, která se zapletá s předchozí větou. Zvenčí vidíte neprůhledné textury dveří a oken. Zevnitř jsou ale vidět tak, jako-by tam vůbec nebyli. Tato chyba tak trochu vylučuje to, že by opravdový apartmán byl ukryt někde hluboko v matrixu. Je ale také možné, že se místnosti po vstupu do apartmánu rychle naloadují.  

podivny-apartman-3.jpg

Video (Gtazahady.cz)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička