GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 8
Celkově: 1335789
Měsíčně: 14956
Denně: 512

Věž duchů

20. 12. 2013
Obecné

Ve hrách Grand Theft Auto se již od počátku hráčům stávalo, že narazili na něco opravdu zvláštního. Tak zvláštního, že to přirovnali až k nevysvětlitelnému jevu. Tyto podivnosti se později rozšířily natolik, že vznikly první mýty a legendy o duchách a nevysvělitelných jevech právě v těchto hrách. Nyní se ale pojďme vypravit za věží duchů do GTA Vice City.

Záhada Věž duchů

pred.jpg

Typ Bývalá věž s LOD texturou
Výskyt Escobar International Airport, GTA Vice City
Chování Věž
Existence

P O T V R Z E N Á

PRAVDĚPODOBNÁ

NEOVĚŘENÁ

NEPRAVDĚPODOBNÁ

VYVRÁCENÁ

Popis

Věž duchů je velice zajímavý objekt, pozůstatek z betaverze a oblíbená záhada badatelů. Jedná se o bývalou leteckou řídící věž, která byla v betaverzi původně zamýšlena do okolí vojenské základny Fort Baxter Air Base na sever od Escobar International Airport. U této základny měla být i letecká dráha. Ve finální verzi hry se však řídící věž s přistávací dráhou bohužel odstranila. Vývojáři ale zapomněli na LOD texturu věže (náhrada pravé a detailní textury, která se objevuje pouze ve větších vzdálenostech od hráče). Z tohoto důvodu ji ve finální hře můžeme vidět ještě těsně před tím, než přeletíme na ostrov, kde se nachází. Po přeletu uvidíme jen detailní kraj bez věže. Hráči ji tedy podle jejího podivného chování nazvali jako "Věž duchů".

Mapa

vez-duchu.jpg

Před

pred.jpg

Po

po.jpg

Zajímavosti

1. Na stejnou věž duchů můžeme narazit i v GTA Vice City Stories. To vyvolává domněnku, že vývojáři do této hry pouze zkopírovali mapu z GTA Vice City.

2. Věž duchů můžeme najít i v odlišných verzích hry GTA Vice City (např. iOS). I v těchto novějších verzích programátoři věž neodstranili.

3. Podobných budov s LOD texturou, které již neexistují, je ve hře mnohem více. Stačí se poohlédnout na další ostrovy. 

Video (cfox171998)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička