GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 8
Celkově: 1335710
Měsíčně: 14902
Denně: 485

Bandicam

20. 12. 2013

Program Bandicam slouží k zachycování screenshotů a videí z jakékoli hry nebo pracovní plochy vašeho systému. Bandicam je velice podobný programu Fraps, avšak je výrazně jednodušší na ovládání. Tento program můžete využít např. do her našeho tématu. Můžete si ho také stáhnout v shareware verzi na našich webových stránkách (ZDE). Návod k jeho použití vám popíšeme v několika bodech.

Návod

1. Stáhněte si Bandicam z naší webové stránky a nainstalujte ho

2. Zapněte Bandicam a následně se dostanete do prostředí programu, kde máte na výběr karty "Hlavní" (nastavení cílové složky, hlavní nastavení programu, automatického záznamu a ukončení), "FPS" (nastavení snímkové frekvence a pozice jejích čísel), "Video" (nastavení videí), "Snímek" (nastavení screenshotů), "Výstup" (zobrazení obsahu cílové složky) a "O programu" (verze programu, autoři, registrace apod.). Program obsahuje celkem dvě prostředí:

joystick.jpg 

DirectX/OpenGL okno (záznam her a videa pomocí DirectX - slouží k natáčení ve hrách)

prazdny-obdelnik.jpg 

Obdélníkový výřez (záznam plochy a webového videa - slouží k natáčení na vaší pracovní ploše)

Na následujícím obrázku jsme si nastavili DirectX/OpenGL okno.

hlavni.jpg

3. Na kartě "Hlavní" si nejdříve nastavte cílovou složku, kam se vám budou snímky a videa ukládat. Do této složky se dostanete buď kliknutím na "Otevřít" nebo na ikonku složky:

cilova-slozka.jpg

Na této kartě si můžete vyzkoušet i další možnosti včetně nastavení automatického záznamu a ukončení.

4. Pokud kliknete na "FPS", objeví se vám následující prostředí.

fps.jpg

Na této kartě si můžete nastavit limit a umístění FPS čísel (snímkové frekvence). Na limitu FPS záleží především kvalita videa.

5. Pokud kliknete na "Video", objeví se vám následující prostředí.

video.jpg

Na této kartě si můžete nastavit záznam videa (tzn. klávesu spouštění nebo pozastavení videa apod.), zvukových zařízení, zachycení zvuku, webové kamery a dalších video efektů. Kromě toho si můžete nastavit i formát a kvalitu videa popř. zvuku. Jestliže jsou výsledné video soubory příliš velké nebo se natočené video seká, doporučujeme změnit kodek (v nastavení audia).

6. Pokud kliknete na "Snímek", objeví se vám následující prostředí.

snimek.jpg

Na této kartě si můžete zvolit klávesu vyvolání snímku nebo opakování sejmutí po každých x sekundách apod. Kromě toho si také můžete nastavit formát snímků (k dispozici jsou pouze formáty BMP, PNG, JPG).

7. Pokud kliknete na "Výstup", objeví se vám následující prostředí.

vystup.jpg

Na této kartě najdete obsah vaší cílové složky, do které se vám snímky a videa budou ukládat. Pomocí jednoduchého editoru můžete s těmito soubory manipulovat.

8. Pokud kliknete na "O programu", objeví se vám následující prostředí.

o-programu.jpg

Na této kartě se nachází pouze informace o autorovi, registraci a webu. Tato karta není potřebná k běžnému ovládání programu.

Jak natáčet ?

Pokud jste se již dostatečně seznámili s prostředím programu, můžete ho jít vyzkoušet přímo do hry nebo na vaší pracovní plochu (podle toho si také zvolte jedno ze dvou prostředí). Pokud jste si neskryli čísla FPS, budou se objevovat ve vámi zvoleném bodu na obrazovce čísla snímkové frekvence. Videa a snímky můžete vyvolávat pomocí vámi navolených kláves na příslušných kartách. Pokud nebudete chtít používat klávesové zkratky, můžete vyzkoušet druhou možnost v hlavním panelu:

nataceni.jpg

Ikonkou fotoaparátu zachycujete snímky a ikonkou s nápisem REC nahráváte videa. K pozastavení natáčení videí slouží ikonka napravo. Pokud budete chtít snímat pracovní plochu, klikněte na tlačítko:

prazdny-obdelnik.jpg

Po kliknutí se vám na ploše objeví menší lišta:

obdelnikovy-vyber.jpg

Ikonka dvou spojených čtverečků vám odhalí výřez, ve kterém budete natáčet videa nebo zachycovat snímky na vaší pracovní ploše. Obsah tohoto výřezu můžete jakkoli měnit. Ikonka lupy vám automaticky najde nejvhodnější výřez podle velikosti oken vašeho prohlížeče nebo jiného programu. Pokud nekliknete na žádnou z těchto dvou ikonek, program bude brát, že chcete natáčet celou plochu. Ikonka fotoaparátu vám obsah výřezu vyfotí. Tyto funkce stačí znát k běžnému používání programu. Program Bandicam je ve své podstatě úplně stejný jako program Fraps, avšak je jednodušší a je v češtině, takže se v něm lze snadněji zorientovat.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička