GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 13
Celkově: 1335736
Měsíčně: 14922
Denně: 493

Game Maker

20. 12. 2013

Game Maker je jedním z programů současnosti, pomocí kterého si můžete vytvářet své vlastní hry. Autorem programu je Mark Overmars. Program byl napsán v jazyce Delphi a využívá vlastního jazyku pod názvem GML (Game Maker Language). První verze byla uvolněna v roce 1999. Následně se program dále vyvíjel a v několika verzích dokonce umožňoval i tvorbu 3D nebo multiplayer her. Aktuální verze 8.1 byla vydána v roce 2011, na které Overmars pracoval společně s firmou YoYo Games. Mezi další podobné programy od Marka Overmarse a YoYo Games patří také Game Maker Studio, ve kterém můžete vyvíjet hry pro Android. V Game Makeru můžete tvořit dvěma způsoby:

1. Tvorba her přes ikonky - Tento způsob spočívá v přetahování dané ikonky, co představuje určitou akci (pohyb doleva, vykreslení textu) do tzv. eventů.

2. Tvorba přes GML - Tento způsob je spíše pro pokročilé uživatele. Je podobný způsobu programování u jazyka C++. Hra se tedy píše v kódech. Programování v jazyce GML je lepší způsob, jelikož obsahuje více funkcí než ikonky a s jeho pomocí můžete tvořít  hry na vyšší úrovni.

V následujícím videu se dozvíte všechny funkce programu Game Maker, pomocí kterých si následně budete moci vytvořit svoji opravdovou hru.

Video (IronArtsSoft)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička