GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 6
Celkově: 1335786
Měsíčně: 14955
Denně: 510

Jak na SA-MP?

20. 12. 2013

San Andreas Multiplayer, zkratkou SA:MP nebo SA-MP, je neoficiální multiplayer hry GTA San Andreas. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších a nejrozšiřenějších módů do hry GTA San Andreas. Poslední verze klienta SA-MP byla uvolněna v únoru 2014. San Andreas Multiplayer využívá jazyka Pawn. Z pomocí editorů jako je např. Pawno můžeme v SA-MPu upravovat a vytvářet své vlastní servery. Mnoha hráčům se však se SA-MPem stává mnoho problémů a to už při prvním spuštění klienta. V tomto článku si v několika bodech popíšeme, jak správně nainstalovat a spustit San Andreas Multiplayer.

Návod

1. Stáhněte si poslední verzi klienta SA-MP z oficiálních webových stránek výrobce (ZDE)

2. Nainstalujte San Andreas Multiplayer. Právě při instalaci se obvykle stává jedna z největších chyb ze strany hráčů. Multiplayer musíte nainstalovat do hlavní složky se hrou, jelikož musí využívat souborů hry. Hra samotná však také musí být nainstalována na originální cestě. Pokud jste si již při instalaci samotné hry změnili cestu na úplně jinou, než kterou vám automaticky nastavil průvodce instalací, SA-MP vám nebude fungovat. GTA San Andreas musí být nainstalována na originální cestě:

Správně:

1. C:/Program Files (x86)/Rockstar Games/GTA San Andreas (pro Win 7 64 bit)

2. C:/Program Files/Rockstar Games/GTA San Andreas (pro Win 7 32 bit)

Originální cesty záleží na typech systémů.

Špatně: D:/Moje hry/Rockstar Games/GTA San Andreas

instalace.jpg

3. Po dokončení instalace spusťte "samp.exe" ve složce se hrou a objeví se vám prostředí multiplayeru. Pokud nemáte žádný konkrétní SA-MP server, můžete si jej vyhledat kliknutím na lišty "Internet" nebo "Hosted". Pokud již máte konkrétní IP adresu serveru a chcete jí přidat na svůj seznam v SA-MPu, klikněte na pridat.jpg a vložte adresu. Pokud si vyberete konkrétní server, stačí na něj kliknout pravým tlačítkem myši a dát "Connect" (můžete také kliknout na stejnou ikonku v hlavním menu).

prostredi.jpg

4. Následně se zapne San Andreas Multiplayer a celou situaci již převezme konkrétní server. Vám už následně zbývá se jen zaregistrovat (/register), přihlásit se (/login) a hrát na serveru.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička